راهنمای خرید چای‌ساز

  • توسط پردیس
  • ۲ ماه قبل
  • ۴۸ بازدید
  • ۰
راهنمای خرید چای‌ساز

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به جای استفاده از کتری و قوری و یا سماور‌های قدیمی به دنبال روش‌های جدیدتر و مدرن‌تری برای دم کردن چای خود باشند. درست است که این کار شاید لذت و حس و حال قوری و سماور را از ما می‌گیرد، اما در عوض می‌تواند با سرعت بیشتری چای موردعلاقه‌مان را برایمان آماده کند. دستگاه‌های چای‌سازی که امروزه در بازار وجود دارند با تنوع بالای خود دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند. به همین دلیل نیز بهتر است که با کسب اطلاعاتی کامل در رابطه با این محصول، دست به انتخابی هوشمندانه بزنید. در این مطلب تصمیم داریم که به موضوع راهنمای خرید چای‌ساز بپردازیم و شما را با چگونگی داشتن انتخابی درست و هوشمندانه آشنا کنیم.

انواع چای‌ساز

به طور کلی می‌توان گفت که چای‌ساز‌های موجود در بازار تنوع بسیار زیادی دارند، به همین دلیل هم می‌توان آن‌ها را به سه دسته کلی تقسیم‌بندی کرد:

  • چای‌ساز بدون قوری: این مدل از چای‌ساز‌ها محفظه‌ای دارند که در درون کتری قرار می‌گیرد و چای را با همان صورت دم می‌کند. شاید بتوان گفت که چای‌ساز‌های بدون قوری جزء کم‌کاربردترین و یا بهتر است بگوییم کم‌طرفدارترین مدل‌های چای‌ساز هستند.
  • دم آور: این مدل از چای‌ساز‌ها قوری و کتری مخصوص به خود را دارند. در این مدل، قوری در بالای کتری گذاشته می‌شود و چای به آرامی دم می‌کشد. به همین دلیل هم هست که این دستگاه می‌تواند چای خوش آب و رنگی را برایتان آماده کند. این یعنی این مدل از چای‌ساز‌ها سیستمی مانند سماور‌ها و قوری و کتری‌های سنتی دارند و می‌توانند چای خوش عطری مثل همان چای‌های قدیمی را برایتان به ارمغان بیاورند.
  • چای‌ساز با استند: این مدل از دستگاه‌های چای‌ساز دارای سه بخش استند، قوری و کتری است و برای دم کردن چای نیز یک تایمر مشخص دارد که همین موضوع باعث می‌شود که چای شما بیش از حد نجوشد و به اصطلاح جوشیده نشود. در این مدل از چای‌ساز‌ها درجه حرارت نیز قابل تنظیم است.

راهنمای خرید چای‌ساز

نکات خرید چای‌ساز

برای آنکه بتوانید چای‌ساز مناسبی را خریداری کنید باید معیار‌های متفاوتی را در نظر داشته باشید. این یعنی یک دستگاه چای‌ساز خوب باید از فیلتر‌های مختلفی عبور کند تا در نهایت توسط شما انتخاب و خریداری شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین معیار‌های خرید چای‌ساز را با شما در میان می‌گذاریم.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در رابطه با دستگاه چای‌ساز خود مورد توجه قرار دهید جنس آن است. معمولاً بدنه‌های چای‌ساز‌ها از متریال‌های مختلفی همچون فلز، شیشه و پلاستیک هستند. چای‌ساز‌های پلاستیکی غالباً در برابر سرما و گرما مقاومت چندانی ندارند مگر آنکه در مدل‌های متفاوت و خاصی بتوان به کیفیت آن‌ها اعتماد کرد. چای‌ساز‌هایی که بدنه آن‌ها فلزی است معمولاً با افزایش دمای دستگاه به شدت داغ می‌شوند و می‌توانند مشکلات دیگری را به دنبال خود داشته باشند. در رابطه با چای‌ساز‌های شیشه‌ای نیز جرم گرفتن آن‌ها نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشید؛ بنابراین با انتخاب هرکدام از انواع چای‌ساز باید کیفیت و شرکت تولیدکننده آن را به خوبی در نظر داشته باشید تا در نهایت از خرید خود پشیمان نشوید!

جنس قوری چای‌ساز نیز به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه قوری‌های چای سازی که تولید می‌شوند غالباً از متریال‌هایی همچون پیرکس، چینی و همین‌طور استیل هستند و هرکدام نیز ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. برای مثال قوری‌های چینی و پیرکس کیفیت بهتری را برای دم کردن چای به دنبال دارند و قوری‌های استیل با وجود ظاهر زیبا و متنوع خود باعث تغییر رنگ چای می‌شوند؛ بنابراین در رابطه با جنس قوری نیز باید با بالا و پایین کردن کیفیت محصولات، انتخاب درست و هوشمندانه‌ای داشته باشید.

راهنمای خرید چای‌ساز

یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند به عنوان یک آپشن برای دستگاه چای‌ساز شما شناخته شود سیستم قطع کن خودکار است. این سیستم در دستگاه‌های چای‌ساز باعث می‌شود که با به جوش آمدن آب، دستگاه در حالت گرم نگه‌دارنده قرار بگیرد. این ویژگی هم باعث صرفه‌