رنگ‌های دکوراسیون خانه سال ۲۰۲۰

  • توسط پریسا جهانی
  • ۶ ماه قبل
  • ۲۹۳ بازدید
  • ۰
رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۲۰

درست همانطور که پیش بینی شرایط آب و هوا بدون تجهیزات مورد نظر غیر ممکن است، پیش بینی رنگ‌های دکوراسیون خاص “ترند شده” برای سال آینده بدون بینش جهانی و متخصصان صنعتی و تجهیزات نوظهور غیرممکن خواهد بود.

رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۲۰

با توجه به گزارش سالانه Color Trend Dulux، رنگ‌های متدوال در هر سال نیز درست مانند دنیای مد، طراحی داخلی و غذا، و تمامی مسائلی که در دنیا می‌گذرد، تحت تاثیر اتفاقاتی هستند که در دنیای اطراف ما رخ می‌دهند. از این رو جای تعجب ندارد، که در سال ۲۰۲۰ با توجه به دغدغه‌های سال گذشته و اکنون نظیر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی که سبب افزایش تمرکز‌ها بر مسائل تندرستی و سبک زندگی سالم و پایدار شده است، رنگ‌های سال نو الهام گرفته از زمین و حاصل از مشاهده طبیعت باشند. از همین رو، رنگ‌هایی با طیف خاکی و گرم خنثی مانند سبز و آبی ملایم بسیار محبوب‌تر از همیشه در نظر‌ها جلوه کرده اند.

رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۲۰

این ترند‌های رنگی تحت تأثیر آنچه در جهان پیرامون ما اتفاق می‌افتند، هستند. امروزه تمرکز اکثر افراد بر سلامت روان بیشتر شده است، تاکید بر حفظ منابع و محیط زیست نیز افزایش پیدا کرده و سبب شده تا توجه بیشتری به سمت رنگ‌های خنثی و طبیعی شود.

بیشتر بخوانید: همه آنچه برای رنگ کردن خانه باید بدانید

رنگ‌های سال ۲۰۲۰ نسبت به سال‌های گذشته قرار است از پس زمینه‌ای مناسب برای اسباب رنگی پشتیبانی کند. رنگ‌های درخشان و براق کمی محبوبیت خود را از دست داده اند و هم اکنون تحت تأثیر طبیعت قرار گرفته اند. در واقع در دوز‌ها و ابعاد کوچک تری ظاهر می‌شوند – به دیوار‌ها و جزئیات آن فکر کنید – در اغلب مواقع برای قسمت‌هایی جزئی مانند مبلمان‌هایی با ظاهر مجلل استفاده می‌شوند. رنگ‌های خنثی عموما کمی پیچیده و طبیعی هستند که حس سکون و آرامش را به مخاطب می‌دهند. این رنگ‌ها الهام گرفته از طبیعت با جذابیت و ایجاد حس پایداری که دارند، به عنوان یک رنگ خنثی ظاهر می‌شود.

رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۲۰

رنگ مات و روشن؛ ساده، اما پرهیاهو!

در حالی که طیفی از رنگ‌ها در سال ۲۰۲۰ شاهد تغییراتی هستند، رنگ‌های براق کم کم به دست فراموشی سپرده می‌شوند و رنگ‌های روشن مات جایگزین آن‌ها می‌شوند. صورتی هزاره‌ای (millennial pink) به رنگ صورتی ملایم دیگر از صحنه‌ها خارج می‌شود و جای خود را به رنگ دیگری می‌دهد. رنگ قرمز یاقوتی یا لعل (ruby reds) در کنار صورتی خاکی، ترکیبی از بنفش و صورتی که غلیظ نیست جایگزین کهربایی می‌شود.

بیشتر بخوانید: روش صحیح شستشوی کاغذ دیواری در جنس‌های مختلف

این طیف رنگی روشن مات با ویژگی‌های متفاوت و رنگ قرمز بورگاندی، بادمجانی، قهوه‌ای خاکی، قرمز مایل به قهوه‌ای و رنگ مرجانی کم رنگ همراه شده است. این رنگ‌ها تداعی کننده فضای دیسکو در دهه ۷۰ میلادی هستند. این طیف از رنگ‌ها متناسب فضا‌هایی خاص و شاخص می‌باشند.

رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۲۰