لرزش دست نشان‌دهنده کدام بیماری است؟

  • توسط فائزه طالبی
  • ۵ ماه قبل
  • ۱۲۰ بازدید
  • ۰
بیماری پارکینسون

لرزش دست یا ترمور یکی از انواع بیماری‌های مغز و اعصاب بوده که در ابتدا هیچ نشانه‌ای ندارد و با گذشت زمان علائم آن ظاهر می شود. لرزش دست‌ها اغلب نشانه بیماری خطرناکی نیست، اما می‌تواند باعث اختلال در فعالیت‌های روزمره افراد شود یا هشداری در خصوص بروز بیماری‌های حرکتی مغز و اعصاب باشد.

مصرف برخی دارو‌ها

مصرف برخی دارو‌ها

با وجود اینکه عقاید مختلفی در خصوص استفاده یا عدم استفاده از دارو‌های شیمیایی وجود دارد، اما از نظر متخصصان پزشکی یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای درمان مشکلات روانی و جسمانی انسان‌ها مصرف دارو است. مصرف مداوم دارو‌ها به منظور کاهش درد شاید در کوتاه مدت به بهبود بیماری فرد کمک کند، اما در بلند مدت باعث بروز بیماری‌های گوناگونی خواهد شد که شایع‌ترین آن عارضه لرزش دست‌هاست.

خستگی و کمبود خواب

خستگی و کمبود خواب

خواب کمتر از ۸ ساعت در شبانه روز با کاهش عملکرد مغز و تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان می‌تواند یک روز کسل کننده را به همراه خستگی و لرزش دست در افراد به وجود آورد. از دیگر عوارض خطرناک بی‌خوابی می‌توان به تغییر هورمون‌های بدن، اختلال در بینایی، پرخاشگری، حمله قلبی و مغزی، پر اشتهایی، افزایش فشار خون و ریزش موی شدید اشاره کرد.

مصرف بیش از حد کافئین

مصرف بیش از حد کافئین

یکی از پرفروش‌ترین و متداول‌ترین دارو‌ها در جهان با نام «کافئین» شناخته شده است. بسیاری از افراد شاغل و دانشجویان به منظور رفع خستگی، هشیاری و بیداری طولانی مدت از کافئین استفاده می‌کنند. اما از نظر متخصصان علم پزشکی مصرف بیش از حد کافئین با بروز بیماری‌های گوناگون مانند: کاهش وزن، آلزایمر، پارکینسون، افزایش سطح قند خون، بی خوابی، سردر، افسردگی، عارضه لرزش دستان و در بیماران باردار با از دست دادن و تاخیر در رشد جنین و ریتم غیرطبیعی قلب جنین خود را نشان می‌دهد.

استرس