• صفحه خانگی
  • >
  • مهم
  • >
  • چطور ابروهای پرپشت داشته باشیم؟ ۱۰ درمان خانگی رشد ابرو

چطور ابروهای پرپشت داشته باشیم؟ ۱۰ درمان خانگی رشد ابرو

  • توسط پریسا جهانی
  • ۲ ماه قبل
  • ۴۷ بازدید
  • ۰

ابروهای پرپشت و خوش فرم به چهره ی ما جلوه می دهند. از آن دورانی که ابروهای نازک مد بودند خیلی نمی گذرد. در سال های اخیر اما ابروهای کلفت بسیار مد شده اند. ابرو یکی از چشمگیرترین بخش های چهره است و هر چه پرپشت تر باشد، ظاهر زیباتری به ما می دهد. اما همه ی ما ابروهای پرپشتی نداریم. بعضی از ما ابروهای کم پشت و پراکنده ای داریم و همیشه هم به دنبال راه چاره ای برای پرپشت کردن ابروهای خود هستیم. گرچه هیچ شیوه ی معجزه بخشی که بتواند ابروهای ما را یک شبه پرپشت کند وجود ندارد، اما چیزهایی هست که می توانند این فرآیند را بهبود بخشند. و البته برای این کار هیچ چیزی به خوبی درمان های طبیعی نیست.

در ادامه می خواهیم ببینیم چطور ابروهای پرپشت داشته باشیم . با چند درمان خانگی رشد ابرو همراه باشید.

۱- روغن کرچک

ابروهایی پرپشت

روغن کرچک روشی قدیمی اما بسیار مؤثر برای پرپشت کردن ابروها است. این روغن سرشار از پروتئین، اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان و ویتامین است، به همین دلیل به تغذیه شدن فولیکول های مو کمک می کند. روغن کرچک را باید هر روز به ریشه ی ابروهای خود بمالید. این روغن باعث رشد تارهای ابرو و ضخیم و محکم شدن آن ها می شود.

نحوه استفاده:

ابروهای خود را با چند قطره روغن کرچک با استفاده از نوک انگشت تان ماساژ دهید. اجازه دهید روغن ۳۰ دقیقه روی ابروها بماند، سپس با یک پاک کننده ی آرایش آن را پاک کنید و صورت خود را با آب گرم بشویید.

تذکر:

روغن کرچک خالص، اگر به آن حساسیت داشته باشید ممکن است باعث تحریک پوست، کهیر و بروز ضایعات پوستی شود. قبل از استفاده  آن را روی پوست خود امتحان کنید. روغن کرچک سیاه برای رشد طبیعی موها بسیار عالی است.

۲- روغن نارگیل

ابروهایی پرپشت

روغن نارگیل مانند یک نرم کننده و همینطور یک مرطوب کننده عمل می کند و برای بهبود گردش خون هم بسیار عالی است. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل روی پروتئین های طبیعی موجود در تارهای ابرو تأثیر می گذارند و مانع از شکستن موها می شوند. لوریک اسید موجود در این روغن مثل یک ماده ی ضد میکروب عمل می کند و جلوی عفونی شدن فولیکول های مو را می گیرد. پروتئین های مختلف و مواد مغذی ای مثل ویتامین E و آهن در روغن نارگیل وجود دارد که باعث رشد تارهایی سالم و ضخیم در ابروهای شما می شود. شما می توانید روغن نارگیل را هر روز به ابروهای خود بمالید، اما چند هفته ای طول می کشد تا آثار قابل توجه آن را مشاهده کنید.

نحوه استفاده:

یک گوش پاک کن را به روغن نارگیل  آغشته کنید و آن را به ابروهای خود بزنید. روغن باید یک شب تا صبح روی ابروها بماند. صبح روز بعد صورت خود را با یک شوینده ی صورت بشویید.

۳- روغن زیتون

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی ویتامین های A و E است که به رشد تارهای ابرو کمک می کنند. ویتامین E تارهای ابرو را تغذیه می کند و ویتامین A باعث تولید سبوم یا همان چربی طبیعی بدن می شود که به رشد تارهای ابرو کمک می کند. اگر روغن زیتون را دست کم روزی یک بار به ابروهایتان بزنید نتیجه ی کار را بعد از چند هفته خواهید دید.

نحوه استفاده:

یک قطره روغن زیتونرا نوک انگش