چگونه عطر بزنیم که بوی آن همه‌جا را بردارد؟

  • توسط پریسا جهانی
  • ۶ ماه قبل
  • ۹۶ بازدید
  • ۰

عطر‌ها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند. به عنوان مثال بوی عطر تن شماست که در خاطر دوستان‌تان تا سال‌های سال به یادگار می‌ماند، از این رو می‌توان آن را جزیی از شخصیت‌تان به حساب آورد. فرقی نمی‌کند که هدف‌تان از عطر زدن چیست، می‌خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و… را بدانید.

چگونه عطر بزنیم که بوی آن همه‌جا را بردارد؟

عطر را به کدام قسمت‌های بدن بزنیم؟

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن‌تان بزنید. بهترین مکان‌ها برای عطر، نبض‌ها هستند، از این رو که گرم‌ترین نقاط بدن‌اند و به خوبی آن را پخش می‌کنند؛ بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته شده‌اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن‌تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.

بیشتر بخوانید: روش تشخیص عطر و ادکلن اصل

چگونه عطر بزنیم؟

  • پس از استحمام، به این علت که پوست بدن شما تمیز است، بهترین زمان برای عطر زدن است.
  • عطر را در هوا اسپری نکنید.
  • هنگام اسپری کردن، شیشه عطر را در فاصله ۷ تا ۱۵ سانتی متر از بدن‌تان نگه دارید.
  • در عطر زدن زیاده روی نکنید، ۳ تا ۴ اسپری کافی است.
  • پس از زدن عطر، پوست‌تان را بهم نمالید.

چگونه عطر بزنیم که بوی آن همه‌جا را بردارد؟

عطر‌ها چند دسته اند؟

قبل از انتخاب عطر مورد علاقه‌تان، باید بدانید که عطر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند. در واقع با شناخت آن‌ها، بهتر می‌توانید در مورد آنچه مورد نیازتان است، تصمیم بگیرید.

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا برخی عطر‌ها ارزان و برخی دیگر گران هستند. به طور کلی، تفاوت قیمت عطر‌ها به درصد اسانس‌های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می‌شوند، بستگی دارد.

معیار‌هایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد، به شرح زیر می‌باشد:

• پرفیوم‌ها: پرفیوم‌ها بهترین و با دوام‌ترین نوع رایحه‌ها با ۲۲ تا ۳۰ درصد اسانس روغنی هستند که ۶ تا ۸ ساعت ماندگاری دارند.

• ادو‌پرفیوم‌ها: بعد از پرفیوم‌ها، ادو پرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۰ درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می‌آورند که دوام آن‌ها ۴ تا ۵ ساعت است.

• ادوتویلت‌ها: این دسته ۲ تا ۱۵ درصد اسانس روغنی دارند که ۲ تا ۳ ساعت هم زمان ماندگاری‌شان است.

• ادکلن‌ها: که برای مردان استفاده می‌شود تنها حدود ۲ تا ۴ درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا ۲ ساعت است.

چگونه عطر بزنیم که بوی آن همه‌جا را بردارد؟

چگونه یک عطر خوب انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر خوب را نیز بدانید. برای این منظور، عطر را از فاصله روی سمپل‌های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما بیشتر جور در می‌آید. فقط قبل از انتخاب یادتان باشد که عطر‌های خنک برای روز‌های گرم بهار و تابستان و عطر‌های گرم و تند برای روز‌های سرد پاییز و زمستان مناسب می‌باشد.

اگر می‌خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست‌تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست‌تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن‌های طبیعی پوست نیز عکس العمل‌های متفاوتی نشان می‌دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست‌تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدن تان بهتر تشخیص می‌دهید.

بیشتر بخوانید: برای ماندگاری عطر چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

هر عطری