چگونگی پایان روابط با روشی سالم

 • توسط فائزه طالبی
 • ۲ ماه قبل
 • ۴۵ بازدید
 • ۰
چگونگی پایان روابط با روشی سالم

از آنجایی که شکست‌ها همیشه تا حدی دردناک و فراموش کردنشان سخت است، باید سعی کنید به آرام‌ترین و پخته‌ترین شکل ممکن یک رابطه پایان دهید.

بهترین راه برای پایان دادن به یک رابطه چیست؟ بعضی اوقات، دعوا، مشکلات و اختلاف نظر منجر به یک شکست فاجعه آمیز می‌شود. با این حال، هر زمان ممکن باشد، باید سعی کنید رابطه خود را به روشی سالم و بالغ به پایان برسانید.

اینگونه درباره‌اش فکر کن وقتی یک فصل از زندگی خود را می‌بندید، نباید اجازه دهید احساساتی مانند عصبانیت و خشم رفتار شما را کنترل کند. در ادامه این مقاله ما چند نکته را برای شما بیان خواهیم کرد تا در صورت پایان یافتن یک رابطه عاشقانه، بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

چگونگی پایان روابط با روشی سالم

۱٫ وقتی همه گزینه‌های دیگر را امتحان کردید: صحبت نهایی

شما می‌دانید چه زمانی یک رابطه نمی‌تواند ادامه یابد و هر دو شخص در این رابطه معمولاً از این واقعیت آگاه هستند.

اما قدم نهایی را برداشتن همیشه دشوار است. تصور زندگی شما بدون آن شخصی که این مدت طولانی در کنار شما بوده دشوار است. با این وجود، شما باید به سمت یک پایان، به سمت جدایی خود حرکت کنید.

اما چرا نمی‌توانم ذهنم را وادار کنم؟

 • از اینکه به طرف مقابلتان بگویید که دیگر آن را دوست ندارید و یا اینکه دیگر نمی‌توانید در رابطه بمانید می‌ترسید.
 • شما از تنها بودن می‌ترسید. این ممکن است شما را غافلگیر کند، اما افراد زیادی ترجیح می‌دهند به جای تنها بودن، در یک رابطه ناخوشایند بمانند. این یک نگرش بسیار نابالغ اما مشترک است.
 • عدم اعتماد به نفس. شما مطمئن نیستید که اگر مجبور به پایان رابطه هستید می‌توانید احساسات واقعی خود را توضیح دهید. بعضی از مردم به جای اینکه شجاع باشند، فقط بدون هیچ توضیحی ترک می‌کنند. این قطعاً مناسب نیست.

اگر می‌خواهید به یک رابطه سالم به یک رابطه عاشقانه خاتمه دهید، باید با همسرتان به صورت رو در رو صحبت کنید و اوضاع را توضیح دهید. همچنین می‌توانید این نکات را امتحان کنید:

 • قبل از ملاقات با شریک زندگی، افکار خود را سازماندهی کنید. در مورد تمام مواردی که می‌خواهید توضیح دهید و دلایل پایان روابطتان را روشن کنید. همچنین به پاسخ های احتمالی هرگونه سوالی که داشته باشد فکر کنید. اگر احساس ناامنی می‌کنید حداقل سعی کنید از نظر ذهنی آماده باشید.
 • با آرامش و صداقت حرفتان را بیان کنید. می‌دانید وقت آن است که این رابطه پایان یابد. شما در مورد این واقعیت تصمیم گرفته‌ای ، و باید آن اطمینان را ابراز کنید.
 • ممکن است در حین مکالمه در یک مقطع به نبرد بپردازید. برای آن واقعیت آماده باشید، و سعی کنید همیشه آرام و متمرکز بر ایده‌های قبلی خود باشید. به آنها نشان دهید که می‌دانید چه می‌خواهید و آنچه که می‌خواهید در نهایت بهترین تصمیم برای هر دوی شماست.

۲٫ احساسات خود را هنگامی که مجبور به پایان یک رابطه هستید مدیریت کنید.

باید بدانید که راه پایان یک رابطه چیزی است که شما تا آخر عمر به یاد خواهید آورد. بنابراین، شما می‌خواهید آن را تا جایی که ممکن است به آرامی پیش ببرید.

اگر روابط خود را با فریاد زدن، سرزنش کردن شریک زندگی خود، عصبانیت و ابراز احساسات منفی به پایان برسانید، تحقق این رویداد برای هر دوی شما بسیار سخت خواهد بود.

باید زمان بیشتری برای غلبه بر این عصبانیت صرف کنید، آرام باشید و به راه خود ادامه دهید. بنابراین هر زمان که ممکن است سعی کنید پایان رابطه را تا حد ممکن بالغ و آرام برگزار کنید. مطمئن باشید.

 • باید بدانید که پایان دادن به رابطه بهترین چیزی است که برای هر دوی شما وجود دارد. اطمینان از این واقعیت باعث می‌شود احساس آرامش بیشتری پیدا کنید.
 • اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. شما می‌دانید چه چیزی برای شما بهتر است و باید به شخص دیگری اطلاع دهید که رابطه مورد نظر بیشتر از خیر، آسیب می‌زند.