آشنایی با انواع سیستم تعلیق در محور جلو

آشنایی با انواع سیستم تعلیق در محور جلو

‌‌سیستم تعلیق یا فنربندی (به انگلیسی: Suspension) قسمتی از خودرو است که باعث می‌شود نوسانات حاصل از حرکت خودرو بر روی سطوح ناهموار به جِرم معلق که شامل اتاق، شاسی، متعلقات و سرنشینان وارد نشود. سیستم تعلیق از جِرم فنربندی‌شده، فنر، کمک‌فنر و جِرم فنربندی‌نشده تشکیل شده‌است.

سیستم تعلیق خودرو دو وظیفهٔ مهم را برعهده دارد که یکی جذب نوسانات و ارتعاشات وارد به چرخ‌ها بر اثر ناهمواری‌های جاده و دیگری تماس مؤثر لاستیک چرخ‌ها با سطح جاده است. در سیستم تعلیق خودرو همیشه دو مقوله مورد بحث بوده: یکی کیفیت سواری دادن و دیگری قابلیت هدایت و کنترل، که این دو مرتباً در تضاد با یکدیگرند. به عبارت دیگر، بهبود یکی باعث بروز اشکال در دیگری می‌شود.

در بسیاری خودروها سیستم تعلیق محورهای جلو و عقب متفاوت هستند. انواع سیستم‌های تعلیق در محور جلو در خودروها به چند دسته تقسیم می‌شود:

سیستم ‌تعلیق وابسته (Dependent Suspensions):

در این نوع سیستم تعلیق، دو چرخ محور جلو به یکدیگر متصل هستند و هنگامی که یه ضربه به یکی از چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، این ضربه به چرخ دیگر هم منتقل می‌شود. در این نوع سیستم‌ تعلیق، چرخ‌های جلو به وسیله یک میله سراسری به یکدیگر متصل هستند.
این نوع سیستم تعلیق در کامیون‌ها و خودروهای سنگین مرسوم است و سال‌ها است که از آن‌ها در خودروهای تجاری استفاده نمی‌کنند.
سیستم تعلیق وابسته (Dependent Suspensions):

سیستم ‌تعلیق مستقل (Independent Suspension):

در این نوع سیستم تعلیق، چرخ‌ها هر کدام به صورت جداگانه عمل می‎کنند و به یکدیگر متصل نیستند. معروف‌ترین نوع سیستم تعلیق مستقل، سیستم مک فرسون است که در سال ۱۹۴۷ ارائه شد و امروزه بر روی بسیاری از خودروها، به خصوص خودروهای اروپایی استفاده می‌شود.

سیستم تعلیق مستقل (Independent Suspension):

سیستم تعلیق دو طبق (A-arm):

سیستم دو طبق که به A-arm هم معروف است یکی دیگر از انواع سیستم ‌تعلیق برای محورهای جلو است.
در این سیستم تعلیق، دو طبق یکسان و A مانند موازی، یکی در قسمت زیرین و دیگری در قسمت بالایی قرار می‌گیرد و در میان آن‌ها فنر و سگ‌ دست قرار دارد. این سیستم مانند سیستم‌ تعلیق‌ مستقل سواری نرم و فرمان‌پذیری مطمئنی را فراهم می‌کند.
سیستم تعلیق دو طبق (A-arm):
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب اخیر