ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

اگر یک باغبان تازه‌کار هستید یا جزو علاقه‌مندان این حیطه کاری هستید؛ احتمالاً داشتن لیستی از ابزار آلات باغبانی برایتان جالب و مفید خواهد بود.

برای تهیه وسایل باغبانی نیازی نیست هزینه بسیاری را صرف خرید وسایلی کنید که نهایتا به انباری خانه راهی می شوند. یا این وسایل انقدر تخصصی هستند که در حیطه کاری شما قرار نمی گیرند، و یا آنقدر بزرگ هستند که جاگیر خواهند شد.

دستکش باغبانی

اگر پوست حساسی دارید باید حواستان باشد که در هنگام هرس گیاهان حتماً از دستکش استفاده کنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است پوست دست‌هایتان با شاخ و برگ درختان یا خارهای آن‌ها برخورد کرده و دچار آسیب دیدگی بشود.

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

بیلچه باغبانی

چه باغبان باشید، چه عاشق گل‌کاری در باغچه‌تان باشید و چه گلخانه داشته باشید در هر صورت به بیلچه نیاز دارید. با استفاده از این ابزار می‌توانید خاک را زیر و رو کنید، گودال بکنید یا شاخه و برگ‌های تیغ داری که روی خاک هستند را جابه‌جا کنید. با این اوصاف بیلچه در صدر لیست ابزار آلات باغبانی قرار می‌گیرد و هر کسی که در این حوزه فعال است به آن نیاز دارد. از دیگر کاربردهای بیلچه می‌توان به جابه‌جا کردن خاک گلدان، کاشت نهال و … اشاره کرد. نکته مهمی که درباره بیلچه وجود دارد این است که باید دسته‌هایی با رنگ روشن داشته باشند تا به راحتی در میان باغچه (خاک و شاخ و برگ) قابل تشخیص باشند.

اگر هزینه کمی را برای باغبانی و خرید وسایل آن کنار گذاشته اید، حتما بیلچه ای بگیرید که از جنس استیل ضد زنگ باشد. این جنس استحکام و دوام طولانی دارد

 

 

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

بیل

بیل یکی از مهم‌ترین ابزار از مجموعه ابزار آلات باغبانی است که برای حفاری و جابه‌جایی خاک باغچه استفاده می‌شود. بیل‌های معمولی عموماً وزن زیادی دارند؛ اما برخی از بیل‌ها هم هستند که از موادی با وزن کمتر ساخته شده‌اند و در عین وزن کم، کیفیت بالایی هم دارند.

 

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید زیورآلات

 

شن کش

از این ابزار برای صاف کردن خاک و جمع کردن سنگ ریزه و زباله استفاده می‌شود. با نوع برگ جمع کن این ابزار می‌توانید برگ‌های ریخته شده روی چمن را جمع آوری کنید.

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

کج بیل

کج بیل نوعی از ابزار باغبانی است که اغلب برای کنار زدن خاک، ایجاد شیار روی سطح خاک و کندن علف های هرز کاربرد دارد. نوع فضای سبز شما می گوید که چه نوعی از کج بیل برای استفاده تان مناسب تر است. کج بیل می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد. برای باغچه سبزیجات یک کج بیل پهن و محکم و برای گیاهان چند ساله نوع باریک مناسب تر است.

دسته‌ی بلند کج بیل هنگام وجین کردن از کمر درد جلوگیری می‌کند چون مجبور نیستید هنگام استفاده از این ابزار زیاد خم شوید.

 

شلنگ بلند با سر شلنگی قابل تنظیم و آبپاش

تأمین آب گیاهان باید به نحوی باشد که هم گیاهان سیراب شوند و هم آب هدر نرود. استفاده از شیلنگ‌های معمولی می‌تواند کاربر را از این هدف دور کند؛ اما امروزه اکثر باغبانان و فعالان این حوزه شیلنگ وسر شلنگی قابل تنظیم و آبپاش را به جای شیلنگ معمولی در لیست ابزار آلات باغبانی جای داده‌اند. با استفاده از این ابزار کاربر می‌تواند گیاهانش را راحت‌تر و بهتر آبیاری کند.

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

قیچی هرس

یکی از ابزار ضروری باغبانی قیچی هرس است. قبل از خرید قیچی هرس، آن را در دست بگیرید و ببینید می‌توانید به راحتی با آن کار کنید یا خیر.

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

فرقون

فرغون یا گاری باغچه کار جابه جایی چمن رول، کود باغچه و بسیاری دیگر از چیزهایی را که برای باغچه لازم است را راحت می‌کند.حتی جابه جا کردن گیاهان جدید و گلدان های مختلف در عرض باغ با استفاده از فرقون به راحتی انجام می شود.

ابزار باغبانی مورد نیاز برای باغبان های تازه کار!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر