اهمیت بالانس بودن چرخ‌ها

اهمیت بالانس بودن چرخ‌ها

زمانی که یک لاستیک جدید را بر روی خودرو خود قرار می‌دهید، دارای تعادل نیستند و با وجود فناوری بالا و آخرین دست آوردها که در ساخت لاستیک و تایر مورد استفاده قرار می‌گیرد، باز هم این لاستیک‌ها دچار عدم تعادل در توزین وزن هستند و بنابراین شما باید لاستیک‌های خود را برای تعادل به نزد مکانیک ببرید. که به این کار بالانس چرخ‌ها می‌گویند.

در این هنگام مکانیک چرخ را به یک دستگاه تعادل چرخ متصل کرده و دستگاه شروع به چرخش کرده و وزن نامتعادل تایر را به لبه بیرونی هدایت می‌کند و سپس مکانیک با ایجاد وزن در طرف مقابل تلاش برای تعادل تایر را انجام می‌دهد و این مورد در باره تمامی‌چرخ‌ها انجام می‌شود تا زمانی که احساس تعادل پس از بازرسی چرخ‌ها مورد تائید قرار گیرد.

اهمیت بالانس بودن چرخ‌ها

در ضمن هیمیشه سعی کنید که تایرها را جفت به جفت تعویض کنید. یعنی لاستیک مربوط به چرخ عقب همیشه در چرخ عقب به کار گرفته شود و به همین ترتیب در چپ و راست و در هنگام خرید لاستیک نو نیز همیشه این مورد رعایت شود تا کمتر به نزد مکانیک برای بالانس چرخ‌های خود بروید.

تمامی‌این موارد می‌تواند در هزینه کردن شما نیز اثرات مثبتی داشته باشد و ضمن صرفه جویی در پول سوخت شما از فرسوده شدن لاستیک‌ها و در نتیجه بودجه برای خرید تایر جدید نیز صرفه جویی خواهد کرد.

بنابراین اگر احساس می‌کنید که ماشین خود دچار تکان خوردن‌های بی دلیل و نادرست در هنگامی‌که جاده دچار عوارض خاصی نیست به احتمال زیاد تایرهای خودروی شما دچار عدم تعادل است و بهتر است تایرهای خود را بررسی مجدد نموده و یا اینکه پیش یک مکانیک ماهر بروید.

منبع: خودروکار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر