اگر آجیل شب عید خریده‌اید، بخوانید

اگر آجیل شب عید خریده‌اید، بخوانید

اگر جزو افرادی هستید که آجیل شب عید خریداری کرده و نگران شیوع ویروس کرونا از طریق آجیل هستید بنا بر گفته رئیس اتحادیه آجیل‌و‌خشکبار می‌توانید برای رفع این نگرانی آن‌ها را در خانه حرارت دهید.

اگر آجیل شب عید خریده‌اید، بخوانید

مصطفی احمدی در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر رعایت بهداشت آجیل ‌از فرآوری تا فروش گفت: طبق دستورالعمل ابلاغ شده به اعضای اتحادیه آجیل‌وخشکبار، بایستی حتما بر روی تمام آجیل‌وخشکبار سلفون کشیده شود و امکان تست توسط مشتری نیز وجود ندارد. از طرفی مشتری و فروشندگان حق دست زدن به آجیل‌وخشکبار را ندارند و فروشندگان موظفند حتما از دستکش و ماسک استفاده کرده و بهداشت فردی را رعایت کنند. همچنین در ورودی مغازه‌ها نیز بایستی افرادی ایستاده و به مشتریان مواد ضدعفونی کننده دهند تا مشکلی برای جنس ایجاد نشود.

وی ادامه داد: به کارگاه‌های فرآوری آجیل نیزاعلام کردیم که افراد باید هنگام ورود به هر بخش از کفش‌های متفاوتی استفاده کنند و مشتریانی که سال‌های قبل از پای دستگاه فرآوری به صورت عمده آجیل‌ را خریداری می‌کردند نیز حق ورود به کارگاه را ندارند.

اگر آجیل شب عید خریده‌اید، بخوانید

رئیس اتحادیه آجیل‌وخشکبار با بیان اینکه توصیه می‌کنیم امسال از آجیل فرآوری شده بیشتر استفاده شود تا خام، گفت: همه اجناس فرآوری شده بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده می‌شوند و در این دما ویروسی باقی نمی‌ماند. همچنین اگر بعد ازخرید مشتری حساسیت بیشتری داشت می‌تواند با استفاده از مایکرویو یا روی گاز پروسه حرارت دهی را انجام دهد.

به گفته وی پروسه حرارت دهی مجدد بر روی آجیل تاثیری در کیفیت آجیل نخواهد گذاشت ومردم با خیال راحت می‌توانند این کار را انجام دهند.

منبع: ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر