ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند حال و هوای خانه را حسابی دگرگون کند. برای ایجاد این تغییر بزرگ می‌توان از دنیای رنگ‌ها به عنوان یک ابزار قدرتمند برای پنهان کردن عیوب خانه و یا جلوه بیشتر نقاط قوت آن استفاده کرد. با کمک رنگ‌ها می‌توان فضای منزل را تیره‌تر و یا روشن‌تر نمود. استفاده از رنگ‌های گوناگون و زیبا، می‌تواند فضای منزل را بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر جلوه دهد.در مقاله “ ایده‌ های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی ” قصد داریم تا با ارائه چندین پیشنهاد جذاب و متنوع با کمک دنیای رنگ‌ها یک تغییر اساسی و ویژه در ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی خانه شما ایجاد کنیم. پس با ما همراه باشید.

بهتر است بخوانید :

هفت ایده جالب برای رنگ‌آمیزی و تغییر ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

در این قسمت طراحان و متخصصصان فن با ارائه جدیدترین ایده‌های ناب ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل رنگ‌هایی جذاب، خلاق و گیرا به شما پیشنهاد می‌دهند، با ما همراه باشید.

 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های آبی دریایی، آبی کبالت و زرد روشن آفتابی

اگر قصد دارید تغییری در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود ایجاد کنید و فضای اتاق را جذاب و گیراتر کنید، بهتر است از سه رنگ آبی دریایی، آبی کبالت و زرد آفتابی استفاده کنید. رنگ‌های کبالت و زرد آفتابی از جمله رنگ‌های شیک و اشرافی هستند که برای خلق یک دکوراسیون داخلی متفاوت بسیار تأثیرگذارند. اگر قصد دارید که اتاقی‌گرم‌تر داشته باشید، کافی است رنگ آبی دریایی را هم به این ترکیب اضافه کنید. رنگ آبی دریایی، ترکیبی از رنگ آبی و زرد بوده و یک رنگ متناسب و طبیعی است که می‌توان به صورت تک رنگ هم از آن استفاده نمود.

ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
استفاده از سه رنگ آبی دریایی، آبی کبالت و زرد روشن یک ترکیب مناسب برای ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن است که علاقمندان این سبک دکوراسیون می‌توانند از آن در چیدمان منزل استفاده کنند.
 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های خاکستری، شکلاتی و زرد

اگر به دنبال یک سبک مدرن و جدید در ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل خود هستید، می‌توانید از ترکیب رنگ خاکستری، قهوه‌ای شکلاتی و زرد استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای شکلاتی انرژی زیادی را به فضای خانه شما القا می‌کند. رنگ خاکستری از رنگ فلزات صنعتی و رنگ شکلاتی هم از رنگ چوب‌های فرسوده و کهنه طبیعت الهام گرفته شده‌ است. استفاده از رنگ زرد روشن در دکوراسیون داخلی باعث درخشش و جذاب‌تر شدن این ترکیب رنگی خواهد شد.

ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
استفاده از رنگ‌های خاکستری، قهوه‌ای شکلاتی و زرد در ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل، یک ایده جدید و جسورانه است که متخصصان فن آن را به دوستداران سبک‌های مدرن پیشنهاد می‌دهند.
 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های آبی فیروزه‌ای، خاکستری و قهوه‌ای شتری، بنفش روشن و آبی مایل به بنفش یا یاقوتی

برخی از افراد عاشق استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون داخلی منزلشان هستند. استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود، احساس کنند در یک فضای دنج، شیک و مدرن قرار گرفتند. بنابراین اگر شما هم از علاقه‌مندان این سبک رنگی هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ قهوه‌ای شتری برای مبلمان چرمی منزل‌تان است. گویی بخشی از رنگ‌های موجود در طبیعت را وارد فضای شیک و خلوت خانه خود کرده‌اید. علاوه‌ بر این با استفاده از رنگ‌های فیروزه‌ای، یاقوت کبود و بنفش روشن بر روی دیوارها و فضای خانه می‌توان تیرگی مبلمان را کمتر و متعادل‌تر نمود.

راهنمای کامل رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان به زبان ساده
ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ‌های تیره در ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل به محیط وزن و عمق می‌بخشند.
 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های آبی ارغوانی و سبز

در ترکیب رنگ‌های اتاق خواب می‌توان به صورت متنوع و خلاق رفتار کرد. استفاده از رنگ‌های گرم و شاد تا رنگ‌های سرد و حتی خنثی، بستگی به خلق و خوی افراد دارد. طیف رنگی آبی روشن تا آبی ارغوانی یا آبی کلاسیک در کنار رنگ سبز می‌تواند یک ترکیب رنگ مناسب برای اتاق خواب باشد که هرچه سبز روشن‌تر و آبی تیره‌تر و کلاسیک‌تر باشد، فضای اتاق شاداب‌تر و با نشاط‌تر می‌گردد. استفاده از آبی روشن به عنوان رنگ اصلی در دکوراسیون داخلی اتاق، فضا را به سمت آرامش بخشی بیشتر سوق می‌دهد. بنابراین اگر قصد دارید که فضای اتاق خواب‌تان را آرام‌تر کنید از طیف رنگ‌های آبی روشن استفاده کنید. آبی و ارغوانی و بنفش هم از رنگ‌های میانه اتاق خواب هستند که معمولاً استفاده از آن توصیه نمی‌گردند و بهتر است از رنگ‌های مکمل در کنار این رنگ ها استفاده کرد تا فضا لطیف‌تر گردد.

ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون منزل است. رنگ‌ها می‌توانند فضای اتاق خواب را به یک فضای آرامش‌بخش تبدیل کرده و کیفیت خواب‌ را بهبود بخشند.
 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های رنگ مشکی، پرتقالی کم رنگ، صورتی و گوشتی کالباسی

رنگ زمینه کلی این پالت رنگی صورتی است. صورتی از جمله رنگ‌هایی است که در دکوراسیون سنتی خانه‌های ایرانی کمتر از آن استفاده می‌شود. اگر شما فردی جسور و ساختارشکن و طرفدار سبک‌های مدرن در چیدمان منزل هستید، می‌توانید در و پنجره‌ها و یا کف خانه را رنگ مشکی کرده و دیوارها و دکوراسیون داخلی خانه را با استفاده از سه رنگ صورتی تیره و روشن و سفید به صورت سایه روشن با سقف در آورید.

ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل با صورتی بسیار دوست داشتنی‌تر می‌شود و سبک خانه‌تان را مدرن‌تر و دلنشین‌تر خواهد کرد.
 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های آبی بسیار تیره، آبی بسیار روشن و نارنجی تیره

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی می‌تواند بسیار متنوع و در عین حال هماهنگ نیز باشد؛ به عنوان مثال رنگ‌های آبی تیره می‌توانند سبکی مدرن به خانه شما بدهند. استفاده از رنگ آبی نفتی و یا سرمه‌ای برای دیوارها، رنگ آبی بسیار روشن برای سقف اتاق و رنگ نارنجی تیره در چیدمان منزل به همراه مبلمان سفید یک ترکیب بی‌نظیر و کلاسیک در اتاق نشیمن است. در طراحی دکوراسیون داخلی با تنوع رنگی آبی استفاده از رنگ نارنجی تیره را می‌توان به عنوان یک رنگ شوک‌دهنده به محیط دانست که شور و هیجان را به فضای اتاق القا می‌کند. در این ترکیب رنگی می‌توانید رنگ چهارم را هم وارد اتاق کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ‌های صورتی، زرد و یا نارنجی روشن به عنوان رنگ چهارم در طراحی دکوراسیون داخلی این فضاست.

 

ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
استفاده از آبی بسیار تیره و نارنجی برای دیوارها و آبی روشن برای سقف یک ترکیب بسیار مدرن و شیک خواهد بود. رنگ روشن استفاده شده در سقف می‌تواند تیرگی فضای اتاق را کاهش دهد.
 • ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی با رنگ‌های رنگ آبی، سبز و نارنجی

استفاده از سه رنگ آبی و سبز و نارنجی به عنوان ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل یک فضای گرم، صمیمی و در عین حال کلاسیک را برای اتاق نشیمن شما مهیا می‌کند. رنگ آبی را می‌توان به عنوان رنگ پس زمینه برای دیوار، رنگ سفید و یا آبی بسیار روشن را برای سقف و دو رنگ سبز و نارنجی را هم در پارچه‌های مبلی و کوسن‌ها و … استفاده نمود.

نوار نقاشی (Tape) چیست؟ چرا و چگونه از آن استفاده کنیم؟
ایده های خلاقانه ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی
ترکیب سه رنگ آبی و سبز و نارنجی یک ترکیب هیجان‌انگیز در دکوراسیون داخلی منزل است که می‌توان از رنگ آبی به عنوان پس زمینه و دو رنگ سبز و نارنجی را به عنوان رنگ‌های جسور و هیجان‌انگیز محیط استفاده نمود و یک فضای شاد و دوستانه و کلاسیک در اتاق نشیمن فراهم نمود.

سخن آخر

اهمیت و نقش رنگ‌ها و ترکیب‌های متنوعشان در دکوراسیون منزل بر کسی پوشیده نیست. استفاده از ترکیب رنگ‌های گوناگون به روش خلاقانه و تأثیرگذار می‌تواند نقش به سزایی در جذابیت و یا رخوت فضای پیرامون‌ شما داشته باشد. استادکار در این مقاله با هدف استفاده از رنگ‌های مختلف برای سلایق گوناگون سعی داشت تا شما را به استفاده از رنگ‌های متنوع و جذاب در خانه تشویق کند. چنانچه مهارت لازم برای رنگ کردن خانه را ندارید، می‌توانید از نیروهای ماهر استادکار برای رنگ‌آمیزی خانه خود کمک بگیرید. همکاران ما در استادکار با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب در خدمت شما هستند.

منبع: BetterHomes&Gardens , ostadkar

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

 1. سلام
  مطلب خیلی عالی بود
  با توجه به این که اکثر دکوراسیون ها به سمت رنگ فیلی و طوسی رفته اما این عالیه که همه رنگ ها به خوبی توضیح داده شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب اخیر