بایدها و نبایدها برای داشتن یک زندگی شاد

برای اینکه زندگی شادی داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟- حرفه‌ای

همه ما همواره در جست‌و‌جوی زندگی شاد هستیم اما مشکل این است که گاهی اوقات انتخاب‌های ما اندوه و اضطراب‌مان را بیشتر می‌کنند. در واقع، گرفتار عادات بدی می‌شویم که به ما آسیب می‌رسانند و رضایت و شادی‌ مان را می‌گیرند. با آگاهی از عادت‌هایی که در ادامه خواهیم گفت، می توانید جلوی این چرخه ی منفی را بگیرید و شادی‌تان را دوباره به دست آورید.

مقایسه‌ی دائمی خود با دیگران

مقایسه‌ی دائمی خود با دیگران - برای اینکه زندگی شادی داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ حرفه‌ای

نگاه کردن به ظاهر زندگی دیگران و تصور اینکه آن‌ها عالی‌ترین شغل و شادترین روابط را دارند با پول بیشتر و قیافه بهتر اصلا منصفانه نیست. تک‌تک ما منحصربه‌فرد هستیم و استعدادها ترس‌ها، تمایلات و اهداف خودمان را داریم. به خودتان یاذآوری کنید که هیچ‌کس کامل نیست و شما فقط بهترین وجه یک آدم را با خود مقایسه می کنید.

عدم پذیرش مسائل

تلاش برای کنترل همه چیز، درست مانند جنگیدن با دنیاست و در نتیجه‌ی این طرز تفکر، خودمان را از شادی و آرامش محروم می کنیم، پذیرفتن و رها کردن مسائلی که ما را آزار می دهد بهترین راه‌حل است چون در آرامش مسائل راحت تر حل می شود.

بیشتر بخوانید:  سی ویژگی کسانی که کتاب نمی خوانند :

گرفتار نفرت شدن

گرفتار نفرت شدن - برای اینکه زندگی شادی داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ - حرفه‌ای

نفرت مخرب است، شادی‌ هایمان را ذره‌ذره از ما می گیرد اگر بگذاریم خشم ما را کنترل کند با بار خشم و نفرت فقط به خودمان آزار می‌رساند. در واقع بخشش و رها کردن لطفی در حق خود ماست که با نبخشیدن خودمان را از آن محروم کرده‌ایم.

تمرکز محض روی گذشته یا آینده

تمرکز محض روی گذشته یا آینده - برای اینکه زندگی شادی داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ - حرفه‌ای

زندگی در گذشته، نشان از وجود مسائل حل‌نشده‌ای که از مغز ما بیرون نمی‌رود و تمرکز کامل روی آینده نشانه‌ای از وجود اضطراب درباره‌ی اتفاقات آتی و توانایی ما در مواجهه با آنهاست. اگر در گذشته و آینده زندگی کنیم روزها و سال‌های زیادی را پشت سر می‌گذریم؛ در حالیکه در هیج‌یک از آنها زندگی‌کردن در لحظه را تجربه نکرده‌ایم. کسانی که در لحظه زندگی می‌کنند و به زمان حال می‌اندیشند، زندگی شاد و احساس نزدیکی بیشتری با دیگران می‌کنند.

بیشتر بخوانید: زندگی مشترک ؛ مهارت هایی که زن و شوهر را عاشق تر می کند!

اسیر شدن در بازی سرزنش

اسیر شدن در بازی سرزنش - برای اینکه زندگی شادی داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ - حرفه‌ای

سرزنش کردن مداوم خود و دیگران به خاطر مشکلات یا شرایط عادت مخربی‌ست که جز صدمه‌زدن سودی ندارد. آگاه بودن از نقاط ضعف شخصی و پذیرفتن مسئولیت به جای سرزنش دیگران بسیار عالی‌ست و اهمیت ندادن به این آگاهی به علت غرور یا اعتماد به نفس بیش از حد، ما را به جایی نمی رساند. اما مهم این است که بعد از آگاهی از ضعف‌های خود به جای جنگیدن با آنها کمی با خود مهربان بوده، تمرین کنیم تا آنها را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

چشم دوختن به دارایی‌ها

وقتی تمرکز ما اغلب روی پول و مادیات باشد، نمی‌توانیم شادی‌ های واقعی و حقیقی زندگی را ببینیم. پول به رفاه ما و اطرافیان‌مان کمک می‌کند، اما زمانی که تمرکزمان به طور کامل روی ثروت و اندوختن آن باشد، چیزهایی را که سبب آرامش و شادی واقعی‌مان می‌شوند، فراموش می کنیم.

بیشتر بخوانید: یادگیری و بهترین روش های آن

از بین رفتن آرزوها به واسطه تنبلی

چشم دوختن به دارایی‌ها - برای اینکه زندگی شادی داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ - حرفه‌ای

همه‌ی ما هر از گاهی وظایفی را به تعویق می‌اندازیم، اما به تعویق انداختن همیشگی بدون شک به زندگی شاد بلند مدت ما لطمه می‌زند. اگر موقع نگاه کردن به گذشته دائم از نحوه‌ی استفاده از زمان‌مان احساس پشیمانی و ناراحتی می کنیم و روزهایی که پشت سر‌ گذاشته‌ایم را بی ارزش و بی هدف میدانیم حتما قسمتی از مسیر زندگی را اشتباه رفته‌ایم و وقت آن رسیده که برنامه جدیدی برای خود بریزیم.

امیدوارم این مطلب هم در زندگی شما تاثیزگذار باشد.لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب کامنت بگذارید.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر