ترس از کرونا ویروس : چگونه می‌توان احساسات خود را مدیریت کرد؟

ترس از کرونا ویروس : چگونه می‌توان احساسات خود را مدیریت کرد؟

ترس از کرونا ویروس یک واقعیت در حال رشد در سراسر جهان می‌باشد، هرچه بیشتر در حال وحشت انداختن در مردم است. چگونه می‌توانیم احساسات خود را مدیریت کنیم؟ برای حفظ ترس در این مقاله نکاتی آورده شده است.

این روزها، ترس از کرونا ویروس (COVID-19) جمعیت جهان را درگیر خود کرده است. پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) این عفونت را همه گیر اعلام کرد، عدم اطمینان شروع به فعالیت کرد. امروز مرکز این بیماری در اروپا است، اگرچه این ویروس در سایر نقاط جهان نیز به سرعت در حال گسترش است.

به همین دلیل ، اکثر کشورها تدابیر محافظتی شدیدی را برای کاهش تعداد شیوع در نظر گرفته‌اند. اگرچه در افراد جوان و سالم معمولاً عوارض جدی ایجاد نمی‌شود، افراد مسن و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر مرگ قرار دارند.

بیشتر بخوانید: با ویتامین D به جنگ ویروس چینی کووید – ۱۹ بروید

علائم این عفونت سرفه، تب و تنگی تنفس است. حالت دوم در گروه‌های خطر فوق الذکر شدیدتر است. اما جدا از این، سطح اضطراب و ترس در جمعیت عمومی رو به افزایش است. در کشورهایی مانند اسپانیا و ایتالیا، که اقدامات اضطراری و حصر در خانه اعلام شده است، این اقدامات باعث ایجاد ترس در حمعیت می‌شود.

مدیریت شرایط در هنگام ترس و اضطراب بسیار دشوارتر است. بنابراین، در این مقاله، ما می خواهیم برخی از توصیه های کلیدی را برای کمک به شما در مدیریت عواطف ناشی از بحران کوروی ویروس توضیح دهیم.

عواقب ترس کرونا ویروس چیست؟

ترس از کرونا ویروس : چگونه می‌توان احساسات خود را مدیریت کرد؟

در نتیجه گسترش COVID-19 ، قرینطینه خانگی در بسیاری از نقاط جهان توصیه شده است. این اقدام برای جلوگیری از شیوع ویروس بین افراد انجام شده است. در حالت ایده آل، افراد فقط باید برای انجام کارهای ضروری مانند خرید مواد غذایی، دارویی، یا رفتن به محل کار در صورت لزوم ، فقط به خارج از خانه بروند.

بسیاری از مشکلات از این قرنطینه بوجود آمده است. تعداد زیادی از مردم تصمیم گرفتند با استفاده از قطارها، هواپیماها و وسایل حمل و نقل دیگر به کشورهای مبدا خود برگردند. این امر خطر بیشتری را برای انتشار کوروی ویروس ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای قرنطینه: اگر به ویروس کرونا آلوده شدیم، چه کنیم؟

بسیاری دیگر از افراد برای آماده شدن برای حبس خانه اقدام به خرید وحشتناک در سوپر مارکت‌ها کرده‌اند. در نتیجه، بسیاری از سوپر مارکت‌ها به دلیل این شیوه‌های خرید گسترده و غیر ضروری، روزهاست که تقریباً خالی شده‌اند.

درک این حقیقت دشوار است که ترس و اضطراب می‌تواند ما را به سمت چه کاری سوق دهد. بنابراین، در اینجا چند نکته کلیدی برای کمک به شما در مدیریت این احساسات و وضعیت شما به طور موثر ارائه شده است.

چگونه می‌توانیم ترس خود را برطرف کنیم؟

کاملاً ممکن است که بخاطر بحران فعلی، تنش  ترس و حتی وحشت را احساس کنید. این به بمباران مداوم اطلاعات کمک نمی‌کند و ممکن است فکر کردن درباره هر چیز دیگری غیرممکن باشد.

همچنین طبیعی است که نسبت به هر علامتی کوچک که ممکن است داشته باشید دچار اضطراب شوید و فکر کنید که شما نیز آلوده هستید. بسیاری از افراد وقتی در حقیقت ترس آن‌ها باعث شده است تا علائم خود را نادرست تفسیر کنند یا حتی در ذهن خود اغراق کنند و به اورژانس مراجعه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید در مورد مواد ضدعفونی‌کننده و نحوه تهیه آن‌ها بدانید

علاوه بر این، تغییر کل امور روزمره و انجام همه کارها در خانه می‌تواند بسیار دشوار باشد. کار در خانه، ورزش در خانه و حتی معاشرت کردن می‌تواند بسیار مشکل ساز باشد. با این حال، بسیاری از چیزها می‌تواند کمک کند تا با آن‌ها کنار بیایید.

احساسات خود را کنترل کنید

ترس از کرونا ویروس : چگونه می‌توان احساسات خود را مدیریت کرد؟

اول، شما باید سعی کنید که خود را مشغول کنید. هر از گاهی ذهن خود را پاک کنید و سعی کنید در مورد چیزهایی فکر کنید که هیچ ارتباطی با کرونا ویروس ندارند. ترس یا اضطرابی را که اوضاع ایجاد می‌کند بپذیرید. مشکلی نیست که از این طریق، احساس کنید.

در حالت ایده آل، شما همچنین باید از افراد نزدیک به خود حمایت کنید. اگر تنها زندگی می‌کنید، سعی کنید اغلب با خانواده یا دوستان تماس بگیرید. همچنین می‌توانید تماس تلفنی با آنها را امتحان کنید. هر راهی که بتوانید عشق و پشتیبانی کنید خوب خواهد بود.

به اطلاعاتی که در مورد کرونا ویروس دریافت می‌کنید، دقت کنید.

همه اخبار کاملاً قابل اعتماد نیستند و همه اطلاعات صحیح نیست. سعی کنید از منابع علمی و حقیقی اطلاعات کسب کنید. همچنین، سعی کنید عینی و واقع بین باشید. در اینکه بیش از حد هشدار دهنده باشید نیز فایده ای ندارد.

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا ؛ مصرف مکمل ویتامینی می‌تواند از ابتلا پیشگیری کند؟

شما باید از هرگونه علائم آگاهی داشته باشید، اما بدون اینکه وسواس کنید. دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیری را که توسط مسئولین به تصویب رسیده است، دنبال کنید. علیه آنها سرکشی نکنید زیرا آنها این کار را به نفع شما انجام می دهند.

یک نگرش خوش بینانه نسبت به کل وضعیت حفظ کنید. آگاهی از خطر به معنای این نیست که شما باید منفی یا بیش از حد هشدار دهنده باشید. مدیریت احساسات خود و کنترل نگرانی از نگرانی به شما کمک می‌کند تا مقابله کنید، و می‌توانید با افتخار به چگونگی کنار آمدن با او نگاه کنید.

منبع: stepToHelth

 

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر