تماس Wi-Fi چیست؟

تماس Wi-Fi چیست؟

تماس Wi-Fi توانایی مکالمه صوتی و تصویری ورودی یا خروجی با استفاده از اتصال به اینترنت و نه شبکه تلفن همراه با تلفن‌های هوشمند شما است. با استفاده از تماس Wi-Fi می‌توانید با هرکسی در هرجای دنیا صحبت کنید.

تماس Wi-Fi به چه معنایی است؟

ممکن است شما اصطلاح تماس Wi-Fi را شنیده باشید که توسط ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، ارائه دهنده اینترنت یا حتی افراد دیگر استفاده می‌شود. این یک اصطلاح معمول است که برای برقراری تماس تلفنی از طریق اتصال به اینترنت استفاده می‌کند، اما کمی بیشتر از این وجود دارد.

تماس Wi-Fi به معنای استفاده از اینترنت، از طریق یک شبکه اینترنت بی سیم، برای تماس‌های تلفنی در یک دستگاه تلفن همراه است. توانایی ارسال و دریافت تماس Wi-Fi امروزه در اکثر تلفن‌های هوشمند تعبیه شده است و اکثر ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه، از جمله AT&T ، Verizon ، T-Mobile و سایر خدمات، تماس Wi-Fi را به صورت رایگان (در داخل) ارائه می‌دهند. علاوه بر این، مکالمه Wi-Fi از مقدار کمی پهنای باند استفاده می‌کند (حدود ۱ مگابایت برای تماس صوتی یا ۶-۴ مگابایت برای تماس‌های ویدیویی)، بنابراین حتی لازم نیست برای استفاده از Wi-Fi یک اتصال اینترنت پر سرعت داشته باشید. 

چرا مردم از تماس Wi‌-Fi استفاده می‌کنند

اکثر ارائه دهندگان خدمات ذکر شده در بالا همچنین امکان تغییر تماس از شبکه تلفن همراه به شبکه Wi‌-Fi را برای انتقال داده‌های تماس به صورت یکپارچه فراهم کرده‌اند. بنابراین، اگر در حالی که در اتومبیل خود هستید یک تماس تلفنی می‌گیرید، این تماس از شبکه تلفن همراه استفاده می‌کند، اما وقتی به خانه می‌روید و تلفن شما به طور خودکار به اینترنت خانگی بی سیم شما متصل می‌شود ، تماس “به شبکه اینترنت تغییر می‌یابد”.

این به دو دلیل اتفاق می‌افتد:

  • پوشش شبکه را افزایش می‌دهد. برای تلفن‌هایی که تماس Wi-‌Fi را فعال کرده‌اند، در صورت ضعیف بودن سیگنال شبکه حامل، می‌توانید تماس را به یک شبکه Wi-Fi باز تبدیل کنید.‌
  • برای کاهش میزان داده‌هایی که از طریق شبکه‌های تلفن همراه در حال جابجایی هستند. با کاهش ازدحام در شبکه‌های تلفن همراه، همه کاربران در آن شبکه می‌توانند خدمات موبایل با کیفیت بالاتر را تجربه کنند.

برای شما، این بدان معنی است که تماس Wi‌-Fi می‌تواند به شما در داشتن کیفیت شبکه تلفن همراه بهتر کمک کند و همچنین می‌تواند به شما در صرفه جویی در هزینه صورتحساب خدمات تلفن همراه کمک کند، به ویژه اگر برای چند دقیقه محدود در برنامه تلفن همراه خود هزینه کنید. تماس‌هایی که از طریق شبکه Wi-Fi برقرار می‌شوند معمولاً رایگان هستند.

نحوه استفاده از تماس Wi‌-Fi

وقتی به تماس Wi-‌Fi فکر می‌کنید ، ممکن است خدماتی مانند Skype یا Zoom به ذهن شما خطور کنند و اینها خدماتی هستند که مشابه تماس W‌i-Fi کار می‌کنند. تفاوت بزرگ این است که تماس Wi-Fi یکی از ویژگی‌های گوشی هوشمند شما است که پس از فعال شدن، به ورودی اضافی کمی از شما نیاز دارد. خواه تماس Wi-Fi را برای آیفون فعال کنید، آن را برای تلفن Android روشن کنید یا اینکه بخواهید آن را روی تلفن سامسونگ فعال کنید، دستورالعمل‌ها به طور کلی یکسان هستند.
برای فعال کردن تماس Wi-‌Fi، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات Cellular خود در iPhone یا Android بروید و تماس Wi-Fi را روشن کنید. همین.
پس از آن، وقتی در محدوده یک شبکه Wi-Fi باشید، تماس‌های شما از طریق شبکه Wi-Fi تحویل داده می‌شوند. وقتی خارج از محدوده یک شبکه Wi-Fi باشید، تماس‌های شما از طریق شبکه شرکت مخابراتی شما ارائه می‌شود و بعید است که هرگز متوجه این تفاوت شوید.
منبع:lifewire
قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر