یاتاقان زدن خودرو به چه معنی است و دلایل آن چیست؟

یاتاقان زدن خودرو به چه معنی است و دلایل آن چیست؟

یاتاقان ها (Bearings) بالشتک‌هایی هستند که میل‌لنگ را روی بدنه موتور نگه می‌دارند و نیز محل اتصال دسته شاتون‌ها به میل‌لنگ بر روی آن‌ها تکیه دارد.

در واقع مهم‌ترین بخش چرخشی موتور خودرو همین یاتاقان‌ها هستند و چون وجود آن‌ها باعث می‌شود که اصطکاک بین فلزات حذف شود هر گونه اختلالی در این مکانیزم باعث از بین‌رفتن لایه روغن oil film  و تماس فلز با فلز می‌شود که در اصطلاح به آن یاتاقان زدن می‌گویند.

بیشتر بخوانید: هرآنچه باید در مورد کارواش نانو [کارواش بدون آب] بدانید

تماس میل‌لنگ با شاتون و نیز پایه‌های نگهدارنده بدنه موتور از طریق یاتاقان است و این یاتاقان‌ها روی لایه‌ای از روغن حرکت می‌کنند، اگر به هر دلیلی این لایه روغن از بین برود تماس فلز با فلز صورت می‌گیرد که نتیجه‌اش اصطکاک و تولید حرارت شدید است ( از طرفی موتورهای احتراق داخلی خودشان گرمای زیادی هم تولید می‌کنند و این گرم‌شدن مزید بر علت شده و شتاب می‌گیرد).

توجه: وقتی موتور یاتاقان میزد بلافاصله باید موتور خاموش شود در غیر اینصورت سبب کج شدن میل لنگ می‌شود.

استفاده از روغن نامرغوب و غیر اصلی (Fake) و تعویض دیرهنگام آن سبب بروز حالت لجنی در روغن می‌شود. در این حالت با پدیدار شدن رسوبات و جرم قطعات خودرو دچار جرم‌گرفتگی می‌شوند زمانی که این جرم‌گرفتگی به مجاری روغن نفوذ کند سبب اختلال در فرآیند روغن‌کاری می‌شود که این جرم‌گرفتگی مسیرهای انتقال روغن و جرم‌گرفتگی خود پمپ روغن سبب عدم روغن‌کاری صحیح یاتاقان‌ها می‌شود  و یاتاقان‌ها در شرایط بسیار بدی قرار می‌گیرد.

یاتاقان زدن خودرو به چه معنی است و دلایل آن چیست؟

وجود براده در کف کارتل روغن سبب تجمع پلیسه و رسوبات در توری فیلتر روغن می‌شود. سیستم CVVT و زنجیر تایم و سفت کن‌های هیدرولیکی آن نیز  جرم شدیدی می‌گیرد. با باز کردن پایین موتور متوجه می‌شوید که بابیت یاتاقان‌های متحرک سیلندرها نیز از بین‌رفته است. یاتاقان متحرک قطعه نیم دایره شکل است که بین شاتون و میل‌لنگ قرار دارد و بابیت به سطح داخلی یاتاقان که آبکاری شده است گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ دلیل رایج روشن شدن چراغ چک

علائمی که نشان می‌دهد موتور ممکن است یاتاقان بزند:

چراغ روغن روشن مانده و گاهی چشمک می‌زند. در دور آرام (۹۷۰rpm) هیچ صدایی از موتور بگوش نمی‌رسید. با افزایش دور از ۱۲۰۰ rpm به بالا صدای یاتاقان‌های متحرک کاملاً واضح شنیده می‌شد. این صدا شبیه به صدای برخورد دو فلز به یکدیگر است.

اگر خودرو یاتاقان یا شاتون بزند که باید میل‌لنگ هم به تراشکاری رفته و بر اساس مقدار خرابی که در آن ایجاد شده بر اساس اندازه‌های استاندارد میل‌لنگ و یاتاقان تراش داده شود گاهی هم اصلا میل‌لنگ قابل تعمیر نیست چون یا قبلا تراش رفته و به اصطلاح اندازه‌اش ۶۰ است و یا آنقدر صدمه دیده که قابل تعمیر نیست.

صدا “لق لق ” یا “تق تق” موتور هنگام گاز دادن یا شتاب گرفتن

قفل شدن موتور، که در این حالت موتور به هیچ عنوان روشن نمی شود.

بیشتر بخوانید: عبور با سرعت زیاد از روی سرعت‌گیر چه بر سر خودرو می آورد؟ (ویدیو)

علت یاتاقان زدن موتور چیست ؟

  • خرابی پمپ روغن  oil pump
  • بدون آب ماندن موتور ( بخاطر نشت آب از رادیاتور و شلینگ‌ها و یا نشتی‌های دیگر ) و هر علتی که باعث داغ کردن موتور می‌شود در واقع همانطوری‌که تب کردن در بدن باعث تشنج می‌شود داغ‌کردن موتور هم یک مشکل بزرگ است که نباید نادیده گرفته شود .
  • کثیف‌بودن فیلتر روغن و یا کهنه‌بودن بیش از اندازه روغن
  • راندن موتور با سرعت‌های خیلی زیاد بطوریکه دور موتور به محدوده قرمز نزدیک شود.

بیشتر بخوانید: چطور لوازم یدکی تقلبی و اصل را تشخیص بدهیم؟

چه موقع باید یاتاقان‌ها را عوض کرد؟

در صورت وجود هرگونه خراشیدگی و یا سائیدگی بابیت یاتاقان‌ها ؛ لازم است که یاتاقان تعویض شود. وقتی بعد از گذشت ۱۰ سال یا پیمودن مسافتی بالای ۱۰۰ هزار کیلومتر موتور را برای تعمیر اساسی باز می‌کنید بهرحال بهتر است یاتاقان‌ها تعویض شوند.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    مطالب اخیر