راه و روش منت کشی و آشتی کردن بعد از دعوا

راه و روش منت کشی و آشتی کردن بعد از دعوا

در همه زندگی‌های مشترک دعوا و بحث‌های زن و شوهری وجود دارد که از قدیم این بحث‌ها را نمک زندگی می‌نامند. اگر بعد از دعوا و بحث دو طرف راه آشتی و روش منت کشی را بلد نباشند زندگی آنان با مشکلات زیادی در آینده روبرو می‌شود و نمک زندگیشان جای خود را به شوری می‌دهد که دل را می‌زند، بنابراین بهتر است با روش‌های منت کشی بعد از دعوا در این بخش از حرفه‌ای آشنا شوید.

منت کشی

منت کشی بعد از قهر با همسر چجوری باید باشد؟

برای دلجویی پیش‌قدم شوید:

برای نشان دادن مهارت لازم برای ترمیم آسیب احساسی ایجاد شده در زندگی مشترکتان قبل از همسرتان برای دلجویی پیش‌قدم شوید. دلجویی نکردن همسران بعد از دعوا به مرور زمان، باعث کمرنگ شدن علاقه آنها می‌شود.

بیشتر بخوانید: علل لجبازی در زندگی زناشویی و پیامدهای آن

قبول کنید که اشتباه کرده‌اید:

اگر مقصر دعوا و بحث شما بوده‌اید و مرتکب اشتباه شده‌اید، گناه خود را بپذیریـد اما هیچگاه برای جبران خرابکاریتان متوسل به دروغ نشوید، چون اگر او احساس کند بـا او صـادق نـیستـید، جر و بحث شما بیشتر می‌شود و گاهی تا طلاق نیز پیش می‌رود. پس رو راست و یک دل باشید و تمام تلاش خود را برای پاک کردن ذهـن او بکار ببندید.

راه و روش منت کشی و آشتی کردن بعد از دعوا

ریشه را پیدا کنید:

آیا بعد از دعوا و بحث‌هایتان به فکر ریشه اشتباهات و مشکلات خود هستید؟ در بیشتر موارد زن و شوهر به علت به وجود آمدن دعوا روی مشکلات سرپوش می‌گذارند و هیچ وقت سعی نمی‌کنند ریشه اشتباهات و مشکلاتشان را پیدا کنند بنابراین گاهی مشکلات حل نشده باقی می‌ماند و دوباره خود را نشان می‌دهد.

بهتر است احساساتتان را با همسرتان مطرح کنید، به احساسات او گوش دهید و سعی کنید همدیگر را بفهمید.

بیشتر بخوانید: خصوصیات اخلاقی همسران وفادار

سعی کنید دیگر گذشته را یاد آوری نکنید:

گذشته و اشتباهات طرف مقابلتان را دائم باز گو نکنید و بگذارید گذشته فراموش شود. توجه کنید شما با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می‌رسید.

راه و روش منت کشی و آشتی کردن بعد از دعوا

به همسرتان بگویید که شما دشمنش نیستید:

اگر درباره موضوعی با همسرتان آرام صحبت می‌کنید اما او به یکباره از کوره در می‌رود و صدایش را بلند می‌کند به سمتش بروید، دست خود را به آرامی در دستش قرار دهید و به او محبت کنید تا دریابد که بحث بی‌فایده است.

فضای اطرافتان را آراسته و زیبا کنید:

محیط می‌تواند بر روی احساسات ما تاثیر گذار باشد. عصبانیت، احساس خشنی است که با مراقبت و توجه می‌توان آن را کنترل نمود.

نترسید و مشکل‌ترین کلمه را به زبان بیاورید:

مشکل‌ترین کلمه برای برخی از زوجین بعد از دعوا و بحث، عذر خواهی کردن و بیان کلمه معذرت می‌خواهم است. از بیان این کلمه نترسید زیرا همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.

بیشتر بخوانید: انتظارات زنان از همسرشان و خواسته‌هایی که به زبان نمی‌آورند

انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید چون همیشه حق با شما نیست:

در همه بحث‌های زن و شوهری، هر دو نفر تصور می‌کنند طرف مقابل مقصر است و حق با آنهاست. اگر می‌خواهید بحث‌های مکرر شما زودتر به نتیجه بنشیند انتقاد همسر گوش کنید و با روی باز آن را بپذیرید.

راه و روش منت کشی و آشتی کردن بعد از دعوا

برای مدت کوتاهی به جای خلوتی بروید:

در هنگام بحث و دعوا به علت بالا رفتن فشار خون و تپش قلبتان ممکن است چیزهایی بیان کنید که کاملا بی‌منظورند اما برای طرف مقابل بسیار ناراحت کننده باشد. پس در این هنگام برای مدت زمان کوتاهی به جای خلوتی بروید تا در آنجا بتوانید به خود و افکارتان مسلط شوید.

حتما به او بگویید که دوستش دارید:

در هنگام آشتی و صلح همیشه به همسرتان بگویید که دوستش دارید و او را مطمئن کنید که این احساستان در هیچ شرایطی تغییر نمی‌کند.

شما هم ببخشید و فراموش کنید:

عذر خواهی فقط به این معنی نیست که آن را بیان کنید بلکه باید برای همیشه این اتفاق را از ذهنتان پاک کنید. فراموش کردن اشتباهات قابل بخشش طرف مقابل سبب بازگشت دوباره به رابطه و گرمی آن می‌شود.

یک و یا چند جمله‌ای دل پذیر به او بگویید:

بیان برخی حرف‌های آزار دهنده از طرف همسرمان برای ما بسیار آزار دهنده می‌تواند باشد و گاهی نمی‌توانیم این حرف‌ها را فراموش کنیم اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل بسیار آسان‎تر خواهد شد.

منبع: نمناک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر