راهنمای خرید زیورآلات

راهنمای خرید زیورآلات - حرفه ای

کمتر خانمی را می توانید بیابید که علاقه ای به زیورآلات و طلا و جواهرات نداشته باشد اما باید بدانید که با توجه به اندام، استایل و تیپی که میزنید باید طلا را هم مانند انتخاب لباس درنظر بگیرید مثلا باید در هنگام خرید طلا به رنگ پوستتان توجه کنید و اینکه با توجه به کوتاهی و یا بلندی گردن هم باید توجه کرد .

راهنمای خرید زیورآلات

بسیاری از خانم‌ها از گرفتن یک بسته مخملی که درونش یک گردن‌بند، حلقه، انگشتر و یا گوشواره طلا باشد، سر ذوق می‌آیند و اگرچه برخی خانم‌ها اهل زیورآلات طلا و نقره نیستند ولی به هر حال هر خانمی به مناسبت جشن ازدواج و یا مناسبت‌های دیگر به فکر خرید طلا می‌افتد و یا هدیه‌هایی دریافت می‌کند. اگر شما اهل طلا و خرید آن هستید، توصیه‌های ما را برای خرید طلا، نگهداری آن و سلامت و ایمنی استفاده از طلا بخوانید.

طلای سفید، زرد یا سرخ چند سالی است که ویترین طلافروشی‌ها پر از ‌طلاهای سفید است. بسیاری از عروس‌ها برای خرید سرویس طلای جشن ازدواج‌شان به سراغ طلای سفید می‌روند. این روزها طلای سفید بیش از طلای زرد مد شده است و شکیل‌تر و ساده‌تر به نظر می‌آید. البته در میان انگشترها و گردن‌بندهای طلای زرد هم شما می‌توانید گزینه‌های خوبی را پیدا کنید. نکته دیگر اینکه طلای سفید به دلیل شباهت‌اش با بدلی‌جات موجود در بازار، ممکن است چندان خودش را نشان ندهد. ممکن است شما مقدار زیادی هزینه بابت خرید طلای سفید بپردازید ولی در نهایت تفاوت ظاهری چندانی با بدلی‌جات ظریف موجود در بازار نداشته باشد.

رهنمای خرید زیورآلات

این روزها طلای سفید بیش از طلای زرد مد شده است

بنابراین در این جا هم دنبال سلیقه خودتان باشید و طلایی را انتخاب کنید که به دلتان می‌نشیند و به نظرتان زیبا است، سفید یا زرد آن چندان تفاوتی نمی‌کند. به تازگی یک نوع طلا به نام طلای سرخ هم به بازار آمده است که درصد مس آن بیشتر است. این طلا رنگ صورتی زیبایی دارد. برق‌انداختن طلا ممکن است شما گردن‌بند و یا دست‌بند طلایی داشته باشید که به مرور زمان جرم گرفته باشد و دیگر آن براقی و تلالو اولیه خود را نداشته باشد.

چاره کار آسان است. یک ظرف را از آب پر کنید و اندکی مایع ظرف‌شویی به آن بیفزایید. گردن‌بند، دست‌بند و یا انگشتر طلای خود را درون آن بیندازید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای روی آتش اجاق گاز بجوشد.

رهنمای خرید زیورآلات

اگر شما پوست سفید خیلی روشن دارید، بهتر است به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنید.

وقتی طلای خود را از ظرف آب خارج می‌کنید دوباره مثل روز اولش برق می‌زند و زیبا خواهد بود. با این روش تمام جرم‌ها و آلودگی‌ها از روی طلا پاک می‌شوند و تلالو اولیه خود را به دست می‌آورند. حتی می‌توانید با یک مسواک نرم، طلاهایتان را با این محلول بشویید.

حساسیت به طلا شاید تعجب کنید ولی برخی از خانم‌ها به طلا حساسیت دارند. نشانه آن هم این است که وقتی یک گردن‌بند، انگشتر و یا دست‌بند طلا استفاده می‌کنند، پوست‌شان قرمز می‌شود و به خارش می‌افتد.

نکات انتخاب زیورالات با توجه به رنگ پوست

۱) پوست سفید: اگر شما پوست سفید خیلی روشن دارید، بهتر است به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنید. درخشندگی طلای سفید، زیبایی و جلوه پوست شما را بیشتر نشان می‌دهد. ۲) پوست گندمگون: اگر پوست شما گندمگون است یعنی رنگی بین سفید و برنزه (بیشتر بانوان ایرانی چنین پوستی دارند) ما طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این رنگ طلا بیشتر به پوست شما می‌آید.

نکات خرید زیورآلات

تازگی یک نوع طلا به نام طلای سرخ هم به بازار آمده است که درصد مس آن بیشتر است

۳) پوست برنزه: بعضی خانم‌ها در فصل تابستان پوست‌شان را برنزه می‌کنند. در این صورت از زیورآلاتی استفاده کنید که ترکیبی از طلای سفید و زرد باشد.

۴) نگین‌ها: اگر شما انگشتر و یا گردن‌بندی از جنس طلا دارید که نگین دارد در مهمانی‌های زنانه فقط کافی است نگین انگشتر و یا آویزتان را با لباس‌تان هماهنگ کنید. این دو رنگ باید با هم هم‌رنگ و یا مکمل یکدیگر باشند.

۵) گردن‌بند پهن: گردن‌بندهای پهن طلا برای مهمانی‌های رسمی چندان مناسب نیست. این گردن‌بندها به شما جلوه‌ای اسپرت رمی‌بخشند. گردن‌بندهای پهن شما را مسن‌تر و جافتاده‌تر نشان می‌دهند. اگر گردن‌بندی پهن می‌اندازید، دیگر از گوشواره استفاده نکنید چون بخشی از فضایی که برای جلوه‌ گوشواره لازم است به وسیله پهنی و درخشندگی گردن‌بند از بین می‌رود.

۶) دست‌بند طلا: دست‌بند طلایی را انتخاب کنید که به طور دقیق مناسب دست شما باشد. دست‌بندهای خیلی تنگ دست شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. دقت کنید که دست‌بندهایی را انتخاب کنید که با کاهش وزن شما برایتان گشاد نشوند و مجبور نشوید آنها را کنار بگذارید.

۷) گوشواره طلا: اگر شما دوست دارید گوشواره بلندی استفاده کنید، بهتر است دیگر گردن‌بند استفاده نکنید تا جلوه‌ گوشواره‌تان بیشتر شود. اگر گردن شما کشیده و بلند است و یا موهایتان کوتاه است یا اگر موهای بلندی دارید که آن را همیشه جمع می‌کنید، بهتر است از گوشواره‌های بلند و پهن استفاده کنید. اگر گوش‌های کوچکی دارید، بهتر است گوشواره‌های طلای چسبان و یا میخی را انتخاب کنید.

راهنمای خرید زیورآلات

طلا و جواهرات در ایران با استفاده از طلای ۱۸ عیار تهیه می شوند.

 

استاندارد بودن طلا اگر شما پس از خرید یک جفت گوشواره و یا النگوی طلا بفهمید که طلای استفاده شده ۱۸عیار نبوده است، چه می‌کنید؟ چگونه می‌توانید بفهمید که این طلایی که خریده‌اید ۱۸عیار استاندارد است یا نه؟ برای اطمینان از ۱۸عیار بودن طلای به کار رفته در زیورآلاتی که می‌خرید باید به مرکز «عیارسنجی» مراجعه کنید. اغلب در لایه‌های پنهانی یا میانی قطعه جواهر ساخته شده به شرط ۱۸ عیار بودن عدد (۷۵۰) حک شده است.

بیشتر بخوانید:

راهنمای کامل خرید ساعت مچی
چگونه جذاب باشیم ؟

بیشتر بدانید نکاتی درباره خریدن طلا

غالبا روی زیورآلات طلا نشانه هایی که بیانگر عیار طلای به کار رفته است هک می شود. این نشانه معمولا روی قسمتی از طلا هک می شود که جلوی چشم نباشد. همان طور که گفته شد در ایران چون طلا ۱۸عیار می باشد، شما باید دنبال عبارت ۱۸k روی جواهر خود باشید. k درواقع اول کلمه ی Karat یا همان عیار است.

به وزن طلا و تاثیر آن روی قیمت توجه کنید

معمولا طلا بر اساس گرم خرید و فروش می شود که هر چه وزن آن بیشتر باشد طبیعتا از قیمت بالاتری برخوردار می شود. توجه داشته باشید برای استفاده روزمره باید طلای ضخیمتری و سنگین تری خریداری کنید تا مقاومت بیشتری داشته باشد، بنابراین باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید.

راهنمای خرید زیورآلات

مرسوم ترین رنگ طلا و جواهرات همان رنگ طلایی است.

قبل از خرید به رنگ طلایی که می خواهید خریداری کنید فکر کنید

مرسوم ترین رنگ طلا و جواهرات همان رنگ طلایی است. اما در بازار، جواهرات با پایه ی طلای سفید و رزگلد نیز وجود دارد. اما می توانید طلاهایی به رنگ قهوه ای، سبز و آبی نیز پیدا کنید که با تکنیکهای خاص آبکاری و طلاسازی به این رنگها در آمده اند.

برای خرید به هیچ وجه عجله نکنید و از چند گالری دیدن کرده تا مدل مدنظر خود را پیدا کنید

برای خرید جواهرات مغازه های طلا فروشی مرسوم هستند،اما امروزه خرید آنلاین طلا و جواهر انتخاب و خرید طلا وجواهرات را راحت کرده است.

از طلا فروش حتما درباره ی شرایط بازگرداندن طلا سوال کرده و شناسنامه ی جواهر را درخواست کنید.

شرایط بازگرداندن طلا برای شما به عنوان مشتری بسیار مهم است،اینکه هنگام فروش جواهر چقدر ضرر یا سود می کنید. به علاوه شناسنامه ی جواهر به شما این اطمینان را می دهد که جواهری با اصالت را خریداری کرده اید.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

  ۱ دیدگاه

  1. سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ممنون میشم اگراز سایت من هم دیدن فرمایید و نظر دهید
   زیور آلات
   http://www.ladymodkala.ir/product-category/زیورآلات/

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب اخیر