روش های افزایش خنکی کولر ماشین با کاهش مصرف سوخت

روش های افزایش خنکی کولر ماشین با کاهش مصرف سوخت - حرفه ای

قبل از روشن کردن خودرو

دقت نمایید هنگام استارت زدن، سیستم کولر خاموش باشد،همچنین قبل از روشن نمودن سیستم کولر، بهتر است اجازه دهید تا موتور خودرو به اندازه کافی گرم شود.


دریچه های هوایی که در قسمت خارجی معمولا زیر برف پاکن و شیشه قرار دارد برای دریافت هوا هستند و مجهز به یک فیلتر،تا از ورود گردو غبار به داخل خودرو جلوگیری کنند. پس از مدتی این فیلتر ها احتیاج به تمییز کردن دارندو شاخ و برگ ها ریز جمع شده را از روی آن تمییز و یا آن ها رابا یک فیلتر جدید جایگزین کنید. از اسپری هوا هم می توانید کمک بگیرید.
تا آنجا که ممکن است خودرو را زیر آفتاب شدید پارک نکنید.

روش های افزایش خنکی کولر ماشین با کاهش مصرف سوخت

کمبود آب رادیاتور می تواند موجب گرمی شدن بیش از اندازه موتور شود، بنابراین همواره کنترل کنید تا میزان آب رادیاتور در وضعیت استاندارد باشد.

بر روی لوله و شیلنگ های کولر اتومبیل محل هایی برای شارژ گاز در دو نقطه، به نام های شیر شارژ فشار بالا و شیر شارژ فشارپایین تعبیه گردیده است. توجه داشته باشید درپوش های پلاستیکی مربوط به آن ها سالم بوده و بطور کامل و محکم در محل خود نصب شده باشند. در غیر این صورت امکان تخلیه گاز کولر از این نقاط، به مرور زمان وجود دارد.

بعد از روشن کردن خودرو

اگر مجبور شدید، موقع بازگشت ابتدا چند دقیقه ای شیشه ها را پایین بکشید و دستگاه تهویه را بدون روشن کردن کولر روشن کنید. حتی بهتر است کمی حرکت کنید تا هوا عوض شود و گرمای داخل خودرو کمی متعادل شود. در این صورت وقتی کولر را روشن کنید فشار کمتری به آن وارد خواهد شد.

هنگام فعالیت کولر، حرکت با پنجره های باز توصیه نمی شود. بسته بودن پنجره ها فشار کمتری به کولر وارد می کند و موجب کاهش چشمگیر مصرف سوخت می شود، ضمن آنکه هوای خنک داخل خودرو در صورت باز بودن حتی یک پنجره به آسانی و به سرعت از دست می رود.

وقتی کولر روشن است(بخصوص در خودرو های کمتر از شش سیلندر) قدری از توان خودرو کاسته خواهد شد. بنابراین از حرکت با سرعت بالا، بویژه در مسیر های طولانی بپرهیزید و بی جهت پدال گاز را فشار ندهید چون نه تنها به موتور خودرو فشار بیشتری وارد می کنید، بلکه مصرف سوخت را هم افزایش می دهید.

نکته زمستانی را فراموش نکنید:

حداقل هر دو ماه یک بار کولر را به مدت سی دقیقه ( یعنی حتی در فصول سرد سال) باید روشن و کمپرسور درگیر شود تا گاز خنک کننده به اصطلاح رسوب نکند، چون در این صورت ناگزیر خواهید بود چند ده هزار تومان برای شارژ گاز هزینه کنید.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    مطالب اخیر