علائم خرابی جلوبندی خودرو چیست ؟

سیتم تعلیق خودرو- علائم خرابی جلوبندی خودرو چیست ؟ - حرفه ای

درباره اینکه جلوبندی ماشین دقیقا کدام قسمت از خودرو است و دقیقا چه وظایفی را انجام می‌دهد، به اندازه کافی صحبت کردیم. اکنون باید در مورد این توضیح دهیم که از کجا بفهمیم جلوبندی ماشین خراب است یا اینکه با توجه به چه نشانه‌هایی متوجه خرابی این قسمت از خودرو شویم. در ادامه چند کلید را به شما یاد خواهیم داد:

سواری خشک و سفت

علائم خراب بودن جلوبندی خودرو

پس از گذشت زمان، اعضای سیستم تلیق و جلوبندی فرسوده می شوند و یکی از واضح ترین علائم آن سواری خشک و حسی است که به سرنشینان خودرو منتقل می کند در این حالت سرنش تمامی پستی و بلندی ها جاده را حس می کنند.

کشیده شدن فرمان

علائم خراب بودن جلوبندی خودرو

اگر هنگام پیچیدن فرمان خودرو بر خلاف فرماندهی شما عمل کند، به احتمال زیاد دلیل خراب بودن سیستم جلوبندی است. عوامل مختلفی می توانند در این امر دخیل باشند مانند زاویه تایرها، مرکز تعادل و بالانس خودرو.

وجود عاج های نا هم سطح بر روی تایر ها

علائم خراب بودن جلوبندی خودرو

اگر عاج های تایرهای خودرو شما ساییدگی ناهمگون داشته باشند، به احتمال یار زیاد سیستم جلوبندی خودرو شما دچار ایراد شده است.

روغنی بودن قطعات سیستم جلوبندی

علائم خراب بودن جلوبندی خودرو

در صورتی که فنر و کمک فنر های خودرو چرب و روغنی باشند، نشانه ایراد در جلوبندی خودرو است.

پاسخ نامناسب خودرو بهنگام آزمون “تکان”

با یم آزمون ساده میتوان فهمید که سیستم جلوبندی به درستی عمل می کند یا خیر. هنگامی که خودرو ایستاده است. به وسیله نیروی دستان، یک سمت ار کاپوت را به سمت پایین فشار دهید اگر پس از برداشته شدن فشار دست ها، خودرو بیش از دو یا سه بار بالا و پایین شد، سیستم تعلیق نیاز به بازبینی و تعمیر دارد.

بیشتر بخوانید:

روش های تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو

اشتباهات متداول که صدمات جدی به خودرو وارد می کند

چگونه ماشین کم کارکرد را تشخیص دهیم؟

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که سیستم تعلیق و جلوبندی تنها به داشتن رانندگی نرم بر می گردد و تعمیر و نگهداری از آن به اندازه مسائلی از قبیل تعویض روغن و یا ترمزها اهمیت ندارد. اما باید گفت جلوبندی یکی از مهمترین قسمت های خودرو است و بایستی نهایت وسواس و دقت را در نگهداری و تعمیرات آن به کار بست و با توجه به وضع نامطلوب جاده های ایران، هرساله نیازمند دو بار بازدید است. سیستم جلوبندی نامناسب می تواند  روی کنترل خودرو به ویژه در هنگام ترمز و پیچیدن اثر گذر باشد.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر