فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف (پویا) بانک پاسارگاد

طبق اعلام بانک مرکزی استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف از ابتدای دی ماه اجباری می‌شود؛ برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد از چه اپلیکیشینی باید استفاده کنیم و نحوه‌ی فعال‌سازی آن چگونه است؟

احتمالا تا به حال شنیده‌اید که دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف از ابتدای دی ماه اجباری می‌شود و خریدهای اینترنتی تنها با رمز دوم یک‌بارمصرف امکان‌پذیر خواهند بود. بانک مرکزی نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مردم به‌منظور دریافت رمز و تأیید شماره‌ی تلفن همراه خود باید به بانک صادرکننده‌ی کارت مراجعه کنند. البته این خبر جدید نیست و استفاده از رمز دوم پویا از سال گذشته در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته بود و قرار بود از خرداد ماه سال جاری، تمامی بانک‌ها استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف را برای مشتریان خود الزامی کنند اما به دلیل آماده‌نبودن زیرساخت‌های شبکه‌ی بانکی کشور اجرای این طرح به تعویق افتاد.

بانک مرکزی هدف از اجرای طرح رمز یک‌بارمصرف پویا را جلوگیری از سهولت دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب و کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی اعلام کرده که به دو روش پیامک و استفاده از اپیلیکیشن‌های موبایل قابل استفاده است. در ادامه به توضیح بیشتر نحوه‌ی فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف برای هر بانک می‌پردازیم.

دستورالعمل نحوه فعال سازی و دریافت رمز دوم یک بار مصرف کارت (رمز پویا)بانک پاسارگاد

مشتری با مراجعه به بانکداری مجازی و یا موبایل بانک، نسبت به فعال نمودن رمز دوم کارت به صورت پویا، از طریق مسیرهای زیر اقدام می‌نماید؛

دریافت آخرین نسخه موبایل بانک (همراه بانک) پاسارگاد

 • ۱٫ در بانکداری مجازی –> قسمت کارت –> کارت‌های من –> در ستون عملیات انتخاب گزینه –> انتخاب “مدیریت نوع رمز دوم” و تایید رمز دوم یکبار مصرف به عنوان نوع رمز دوم کارت برای کارت مورد نظر

 فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف (پویا) بانک پاسارگاد

* (پس از فعال سازی آیکون مربوطه به رنگ سبز تغییر می‌کند.)

 فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف (پویا) بانک پاسارگاد

و یا از مسیر :

 • موبایل بانک (همراه بانک) –> قسمت سایر –> عملیات کارت –> گزینه فعال/غیرفعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت –> فعال نمودن گزینه رمز یکبار مصرف برای کارت مورد نظر

 فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف (پویا) بانک پاسارگاد

 • پس از فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف از طریق یکی از مسیرهای فوق الذکر، شخص می‌تواند در زمان خرید کالا و خدمات بر روی درگاه‌های پرداخت، با مراجعه به موبایل بانک(همراه بانک) از طریق منوی کارت موبایل بانک(همراه بانک) –> رمزپویا –> انتخاب گزینه “دریافت رمز پویا” نسبت به دریافت رمز پویا اقدام نماید.

 فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف (پویا) بانک پاسارگاد

دریافت رمز پویا از طریق کد دستوری (USSD) به صورت #۷۲۰* :

  • بانک‌ پاسارگاد در اقدامی جهت رفاه حال مشتریان و جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات کارت آن‌ها، امکان دریافت رمز از طریق شماره‌گیری کدUSSD را نیز فراهم کرده‌است. به این ترتیب که پس از فعال‌سازی دریافت این خدمت از طریق سامانه‌های ذکر شده، با شماره‌گیری کد دستوری #۷۲۰* ، انتخاب گزینه ۶ (رمز پویای کارت) و تعیین شماره کارت از لیست نمایش داده شده، رمز دوم پویا به شماره تلفن‌همراه مشتری پیامک خواهد شد.

 فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف (پویا) بانک پاسارگاد

 مشتریانی که به هر دلیلی پیامک‌‌‌های بانک را دریافت نمی‌کنند و یا اقدام به تعویض سیم کارت خود کرده اند، نسبت به مراجعه به شعبه‌های بانک، از ثبت صحیح شماره تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنند.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب اخیر