صفر تا صد مراقبت و روش‌های نگهداری از اکستنشن مو

صفر تا صد مراقبت و روش‌های نگهداری از اکستنشن مو

فرقی ندارد که به تازگی از اکستنشن مو استفاده کرده باشید یا قبلا هم تجربه استفاده از آن را داشته باشید ، در هر حال باید مراقبت همیشگی را از آن داشته باشید و مهم‌تر اینکه مراقبت‌های جدید را در نظر بگیرید.

نگهداری اکستنشن مو

روتین روزانه مراقبت از اکستنشن را با دقت و به طور تمام و کمال رعایت کنید که با این کار عمر اکستنشن موی شما بالاتر می‌رود. از طرفی باید از اکستنشن‌هایی با کیفیت بالا استفاده کنید که با مشکلات زیادی روبرو نشوید. حال در این مقاله راهکارهای مفیدی را برای نگهداری از اکستنشن مو به شما ارائه می‌دهیم.

اکستنشن‌ها تا چه مدت روی مو می‌مانند؟

طول عمر اکستنشن موها حدودا بین ۳ الی ۶ ماه تخمین زده می‌شود. گاهی اوقات بعضی از افراد با مراقبت‌های بسیار عالی می‌توانند بیش از یک سال نیز آن را روی سر خود نگه دارند. به یاد داشته باشید که هرچقدر شستشوی سر شما زیاد باشد و یا از حالت دهنده‌های مو که با گرما همراه هستند، بیشتر استفاده کنید طول عمر این اکستنشن‌ها را پایین می‌آورید.

نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که اکستنشن‌ها مانند موهای خودتان دارای رطوبت و آب طبیعی در داخل خود نیست، پس آن‌ها را مرطوب نگه دارید و خشک نگه‌داشتن را حتما برای افزایش طول عمر آن کاهش دهید.

صفر تا صد مراقبت و روش‌های نگهداری از اکستنشن مو

نگهداری از اکستنشن‌های مو

جدا کردن اکستنشن فقط چند دقیقه طول می‌کشد و این چند دقیقه‌ها می‌تواند باعث افزایش و یا کاهش طول عمر اکستنشن شود. بعد از این که تمام سنجاق‌های اکستنشن را باز کردید و آن را خارج ساختید ، مطمئن شوید که سنجاق‌ها بسته هستند. بهتر است که اکستنشن را بعد از خارج‌کردن شانه بزنید.

همچنین آن را در جای خشک و خنک قرار دهید و هرگز آن را در معرض نور مستقیم خورشید نگذارید، مثلا آن‌ها را داخل کابینت، کمد یا دراور نگهداری نکنید و هنگام قرار دادن آن‌ها در کمد حتما از خشک‌بودن‌شان اطمینان حاصل کنید تا در رطوبت باکتری روی آن رشد نکند.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو طبیعی

می‌توانید از جعبه‌های کادو برای نگهداری اکستنشن استفاده کنید: این جعبه‌ها برای این کار بسیار مناسب هستند. جعبه‌های تمیز کفش و پوشانده شده با روزنامه نیز مناسب این کار می‌باشند. بعد از شانه کردن می‌توانید قسمتی از آن را ببافید تا موها پراکنده نشوند و یا گره نخورند و حالت زیباتری به خود بگیرند.

برای ویو کردن نیز می‌توانید در زمان نگهداری از بافت‌های ریز استفاده کنید.

در مسافرت‌ها نیز می‌توانید از همین جعبه‌ها برای حمل اکستنشن استفاده کنید یا اینکه آن را با یک آویز از دستگیره بالای در عقب آویزان کنید. این کار باعث می‌شود که شکل واقعی اکستنشن حفظ شود و طول عمر بالاتری داشته باشد.

صفر تا صد مراقبت و روش‌های نگهداری از اکستنشن مو

محصولاتی که باید از آن ها دوری کنید

زمانی که می‌خواهید طول عمر خوبی را برای اکستنشن داشته باشید، بسیار مهم است که به محصولات خود دقت کنید و همچنین در ظاهر این موها نیز تاثیرگزار خواهد بود. اگر کلماتی مثل SLS، سدیم لوریل سولفات، سدیم لورت سولفات، الکل دنات، اتانول، الکل اس.دی ۴۰، پروپونال، ایزوپروپیل و پروپیل را مشاهده کردید، هرگز از آن محصول خریداری نکنید.

محصولاتی را خریداری کنید که فاقد سولفات و الکل هستند که این مواد باعث از بین بردن روغن طبیعی موها می‌شوند و موی شما را خشک‌تر می‌کنند و در نتیجه موهایی زبر و شکننده را به شما تحویل می‌دهند و همچنین طول عمر آن‌ها را کاهش می‌دهد. در کنار این محصولات مناسب باید رطوبت کافی را نیز به موهایتان برسانید.

قبل از خرید هر نوع محصولی برای مو حتما پشت آن را نیز با دقت بخوانید. این کلمات گاهی اوقات بسیار ریز در پشت محصولات نوشته می‌شوند تا از نگاه‌ها دور باشند.

مانعی ندارد که از محصولاتی مثل ژل مو، اسپری مو، وکس مو استفاده کنید اما هر چقدر که از محصولات بیشتری استفاده کنید، نیاز به شستشوی موها بیشتر می‌شود. بیش از حد شستن مو نیز خطرناک است و باعث خشکی زیاد می‌شود. پس تعادل را رعایت کنید.

جلوگیری از گره خوردن موهای اکستنشن

از آن جایی که اکستنشن‌ها صد در صد از موی طبیعی هستند، در نتیجه احتمال گره خوردن آن‌ها وجود دارند. علت آن هم می‌تواند خشکی بیش از حد و یا شانه نزدن به اندازه کافی باشد.

عرق‌کردن همراه با گرما، پراکندگی مو نیز در کنار هم باعث گره‌خوردن مو می‌شود. پس حتما موهای خود را مرتب کرده و در یک قسمت جمع کنید. از سنجاق‌ها استفاده کنید و در صورت گرم بودن هوا، موهای‌تان را بالا ببنید تا پوست سرتان کمتر عرق کند.

از گرما و رطوبت شدید نیز دوری کنید و در چنین شرایطی بیش از قبل موها را شانه کنید.

برای جلوگیری از زبری، خشکی و گره‌خوردن موها از روغن‌های طبیعی مثل روغن نارگیل، روغن آراگان، کرچک و … استفاده کنید. سعی کنید که در اکثریت مواقع موها را ببافید .

چگونگی شانه‌زدن موهای اکستنشن

در نهایت دقت و ظرافت این کار را انجام دهید. همه موها را در یک قسمت جمع کنید و بعد شانه بزنید. زمانی که از ریشه‌ها دور می‌شوید و به نوک مو نزدیک می‌شوید ، شانه زدن را آهسته‌تر کنید. هنگام خیس‌بودن هرگز آن‌ها را شانه نزنید زیرا احتمالا شکستگی تار مو بالا می‌رود. قبل از شستن و هنگام خشک بودن، شانه‌زدن را انجام دهید.

از شانه‌های مخصوص اکستنشن یا از شانه‌های دندانه درشت و با فاصله استفاده کنید. این براش‌های مخصوص می‌توانند انواع اکستنشن‌ها را به خوبی شانه کنند و آسیبی وارد نکنند.

صفر تا صد مراقبت و روش‌های نگهداری از اکستنشن مو

جلوگیری از ریزش مو اکستنشن

اکستنشن هم از موی طبیعی ساخته شده و احتمال ریزش آن وجود دارد. این اتفاق هنگام شانه زدن بیشتر رخ می‌دهد و در نتیجه نباید از ریزش آن وحشت زده شوید. البته که نباید میزان شانه‌زدن را کم کنید، بلکه باید مراقب باشید که موها را در حالت خشکی شانه نزنید.

بهترین راه این است که قبل از حمام موها را شانه کنید که این کار از شکنندگی و ریزش موها جلوگیری می‌کند. با موهای‌تان در هر حالتی، نرم و ملایم رفتار کنید و بیش از حد موها را نشویید و از روغن‌های تقویتی مثل روغن آرگان استفاده کنید.

بیش از حد از لوازم داغ مو و مواد شیمیایی روی موها استفاده نکنید. اصل مطلب اینکه بیش از حد با موهای خود ور نروید.

چند وقت یکبار موهای اکستنشن را شستشو دهیم؟

از آن جایی که اکستنشن به اندازه موی طبیعی سر خودمان چرب نمی شود، نیاز به شستشوی زیادی هم ندارد. عموما می‌توان گفت که هر چقدر آن را کمتر بشویید، عمرآن بیشتر است. اگر دیدید که اکستنشن شما سخت حالت می‌گیرد، یعنی اینکه وقت شستن آن دیر شده است. پیشنهاد این است که هر ماه یکبار آن را شستشو دهید.

صفر تا صد مراقبت و روش‌های نگهداری از اکستنشن مو

بیشتر بخوانید: درمان ریزش مو با روغن رزماری

نحوه شستن اکستنشن

هنگام شستن، حتما آن را به اندازه کافی مرطوب کنید و سپس شامپو و نرم‌کننده‌های فاقد سولفات و الکل را به آن بزنید. مراقب باشید که موها را با خشونت نشویید و چنگ نزنید. برای شستشو از آب سرد استفاده کنید تا رطوبت بیشتری را در سرتان نگه دارد. بعد از اینکه کارتان تمام شد، به آرامی آب اضافی موها را بگیرد و هرگز آن را با حوله خشک نکنید.

خشک کردن اکستنشن

هرگز توصیه نمی‌کنیم که از سشوار برای خشک‌کردن اکستنشن استفاده کنید، زیرا باعث خشکی و شکنندگی آن می‌شود، مگر در موارد نادری که عجله دارید. در این مواقع نیز حتما از اسپری‌های نگهدارنده مو در برابر گرما استفاده کنید. سشوار را نیز در حالت باد خنک قرار دهید.

بهترین راه برای خشک کردن اکستنشن این است که آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید و هرگز برای خشک‌شدن آن را در برابر لوازم گرم مثل بخاری قرار ندهید و اجازه دهید که دمای هوا کاملا طبیعی و ترجیحا خنک باشد.

منبع: namnak

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر