نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

کانسیلر ها درواقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می‌توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر برای برطرف سازی لکه‌های پوستی، چین و چروک و سیاهی دور چشم استفاده نمایید.

کاربرد کانسیلر

کانسیلر یکی از لوازم آرایشی پرکاربرد و چند منظوره است و شما می‌توانید علاوه بر کاربرد اصلی آن، در آرایش خود از آن به روش‌های مختلف بهره ببرید. در این مقاله شما را با کاربردهای دیگر کانسیلر آشنا خواهیم نمود.

کاربردهای دیگر کانسیلر

جلوگیری از ریختن سایه چشم

برای جلوگیری از ریزش سایه چشم از کانسیلر استفاده نمایید. برای این کار ابتدا پلک پشت چشم را با کانسیلر بپوشانید و سپس از سایه چشم استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از چین خوردن سایه و ایجاد یک زمینه صاف و یک دست برای سایه، می‌توانید مقداری کانسیلر روی تمام سطح پلک بزنید و سپس از سایه استفاده کنید. کانسیلر پف دور چشم ناشی از بی خوابی را نیز پنهان می‌کند.

پوشاندن اشتباهات آرایشی

اگر خط چشم‌تان را اشتباه کشیده‌اید، می‌توانید به جای پاک کردن آن و جلوگیری از سیاه شدن چشم از کانسیلر استفاده نمایید و ایرادات را برطرف کنید.

نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

برای مخفی کردن جای جوش روی بدن

برای پنهان کردن جای جوش روی بدن خود، از یک کانسیلر متناسب با رنگ پوست، استفاده نمایید و جوش‌ها را بپوشانید و سپس روی آن پودر فشرده، بزنید و آن را محو کنید.

برای آرایش لب

برای تثبیت رژلب و ماندگاری آن تمام قسمت‌های لب را به کانسیلر آغشته کنید و بعد خط لب و رژلب بزنید. برای جلوگیری از ریزش رژلب و زیباتر شدن حالت لب‌ها مرزهای خارجی لب خود را مشخص کنید و پس از زدن رژلب با یک کانسیلر نوک تیز، خطوطی را خارج از خط لب اصلی بکشید و به خوبی فید کنید.

استفاده از کانسیلر پیش از زدن رژلب سبب می‌شود رنگ پوست لب خنثی شده و رنگ اصلی رژلب را بهتر روی لب‌ها مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: کانسیلر چیست و چه تفاوتی با لوازم آرایشی مشابه دارد؟

برای هایلایت کردن

برای هایلایت کردن می‌توانید از کانسیلر استفاده نمایید. با کانسیلر گونه‌های خود را برجسته کنید، برای این کار روی استخوان‌های گونه کانسیلری که یک الی دو شماره روشن‌تر از رنگ پوست‌تان است را بزنید.

همچنین می‌توانید با استفاده از کانسیلر و زدن آن به گوشه‌های داخلی چشم، زیر استخوان ابرو، روی استخوان بینی و بالای لب چهره خود را زیباتر سازید تا اعضای صورت شما هایلایت شوند.

نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

به عنوان مرطوب کننده رنگی

اگر می‌خواهید یک مرطوب کننده رنگی سبک داشته باشید، می‌توانید یک بخش از کانسیلر را با دو بخش مرطوب کننده ترکیب کنید و سپس به دست و صورت‌تان بزنید.

برای تیزتر کردن خط چشم گربه‌ای

اگر نمی‌توانید به راحتی خط چشم بکشید و در کار خط چشم مایع مشکل دارید و همیشه خط چشم‌های‌تان تمیز از آب در نمی‌آید، می‌توانید برای تمیز و صاف کردن و تیز کردن خط چشم خود از کانسیلراستفاده نمایید و مقدار بسیار کمی را در لبه‌های خط چشم به کار ببرید تا یک خط چشم زیبا و تمیز به دست آورید.

بیشتر بخوانید: چگونه کانسیلر مناسب خود را پیدا کنیم و طریقه مصرف کانسیلر چگونه است؟

برای پف نقاط مختلف صورت

اگر نقاط مختلف صورت مانند: زیر چشم و … دچار پف و ورم شد، برای کمتر دیده شدن پف این نقاط ابتدا روی آنها مقداری هایلایتر می‌زنیم تا هاله‌ای از نور ایجاد کند، سپس از کانسیلر استفاده می‌کنیم.

برای کانتور کردن ابروها

از کانسیلر برای کانتور کردن ابروها استفاده کنید تا ابروهای برجسته‌تر و زیباتری داشته باشید. برای این کار به بالا و پایین قسمت انتهایی ابروهای خود کانسیلر یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست را بزنید.

نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

برای رفع کبودی زیر چشم

برای رفع کبودی زیر چشم و جوان و جذاب به نظر رسیدن چهره به کانسیلر نیاز دارید، برای رفع کبودی زیر چشم، کانسیلر را به صورت مثلثی زیر چشم بزنید و آن را محو کنید تا زیر چشم و پوست صورت‌تان یک دست و یکنواخت دیده شود.

برای پوشاندن ماه گرفتگی و تتو

برای پوشاندن ماه گرفتگی و یا تتو و خالکوبی‌هایی که از آنها خسته شده‌اید، مقداری کانسیلر را روی آنها بزنید تا آنها کم رنگ و یا محو شوند.

 برای پوشاندن تیرگی اطراف لب

اطراف دهان و لب برخی از افراد تیره می‌اشد و به همین خاطر زیبایی چهره آنها کمتر دیده می‌شود. برای پوشاندن تیرگی اطراف دهان و لب، کمی کانسیلر به اطراف دهان و حتی روی لب‌ها بزنید تا لکه از بین برود.

برای پوشاندن قرمزی اطراف بینی

اگر کناره‌های بینی شما به رنگ قرمز است، برای پوشاندن قرمزی اطراف بینی مقداری کانسیلر را به اطراف بینی زده و سپس با پد آن را محو نمایید.

منبع: نمناک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر