نحوه فیلتر کردن داده‌ها در اکسل

هنگامی که در حال کار با انبوهی از داده‌ در اکسل درحال کار هستید، در نهایت باید اطلاعاتی که دارای معیارهای خاصی هستند را پیدا کنید و مطابقت دهد. آیا می‌خواهید دسته‌بندی‌ها را محدود کنید یا فروش خاصی را مقایسه کنید ، باید نحوه فیلتر کردن در اکسل را بیاموزید.

فیلتر کردن یکی از کارهای ساده‌ای  است که می‌توانید در Excel یاد بگیرید و همچنین می‌تواند در زمان شما صرفه جویی کند. برای شروع مراحل زیر را بررسی کنید.

نحوه فیلتر کردن در اکسل:

  1. روی هر سلول در داخل یک مجموعه داده کلیک کنید.

نحوه فیلتر کردن داده‌ها در اکسل۲) به سربرگ Data بروید و گروه Sort and Filter را پیدا کنید. اکنون بر روی Filter کلیک کنید. حالا در بالای هر ستون فلشی دیده می‌شود.

۳) فلش کنار عنوان مورد نظر برای فیلتر را انتخاب کنید. پس از باز شدن منو، بر روی Select All کلیک کنید تا همه فیلدهای انتخابی پاک شوند و سپس بر روی یکی از گزینه‌ها کلیک کنید. در مثال ما عنوان کشور را انتخاب کردیم و سپس ایالات متحده را انتخاب کردیم.

نحوه فیلتر کردن داده‌ها در اکسل۴) OK را کلیک کنید و اکنون فقط شماره فروش ایالات متحده را مشاهده خواهید کرد.

نحوه فیلتر کردن داده‌ها در اکسل

با استفاده از مثال ما، شما می‌توانید بیشتر فیلتر کنید و ستون‌های دیگر را هم فیلتر کنید. فقط باید مراحل بالا را دنبال کنید. اگر می‌خواهید سلول‌های خود را از فیلتر بیرون بیاورید، می‌توانید به سربرگ data برگردید و گروه Sort and Filter را پیدا کنید. بر روی Filter کلیک کنید و تمام داده‌های شما باید مانند تصویر زیر برگردند.

نحوه فیلتر کردن داده‌ها در اکسل

منبع: androidauthority

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.