نشانه‌های خرابی ترمز چیست؟

نشانه‌های خرابی ترمز چیست؟

سیستم ترمز یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خودرو می‌باشد و توجه به آن از الویت‌های استفاده از خودرو است. با ما همراه باشید تا نشانه‌های خرابی ترمز را بشماریم.

نشانه‌های خرابی دیسک ترمز به صورت زیر است:

کشیده شدن خودرو به یک سو هنگام ترمزگیری

هنگامی که ترمز می‎کنید ممکن است که خودرو شما به یک سمت کشیده شود و کنترل‌کردن خودرو را کمی سخت کند. این ایراد ممکن است ناشی از سیستم ترمز و لنت‌ها باشد که باید در سریع‌ترین زمان ممکن مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: هنگامی که ترمز ماشین عمل نکرد ، چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

سوت کشیدن

ممکن است که در هنگام ترمزگیری صدای سوت از چرخ‌ها شنیده شود. این امر به دو دلیل رخ می‌دهد: یک این‌که به تازگی لنت‌های خود را تعویض کرده‌اید و به دلیل مرغوب نبودن جنس آن‌ها، تا چندین کیلومتر اول صدای سوت شنیده می‎شود. اما احتمال دیگر این است که لنت شما به پایان رسیده باشد.

نشانه‌های خرابی ترمز چیست؟

به ته رسیدن پدال ترمز

اگر برای توقف خودرو مجبور هستید پدال ترمز را تا ته فشار دهید، این یک نشانه قطعی برای خرابی سیستم ترمز است. در این مورد، به احتمال زیاد سطح روغن ترمز درون پمپ هیدرولیک کاهش یافته است.

سفت شدن پدال ترمز

اگر هنگام ترمزگیری احساس می‌کنید که پدال ترمز زیر پای شما سفت شده است، حتما باید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید. ایراد احتمالی ناشی از خرابی بوستر ترمز است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه درباره روغن گیربکس باید بدانیم

لرزش پدال

یکی از نشانه‌های دیگر خرابی سیستم ترمز، لرزش پدال در زیر پای راننده است. در این صورت، یکی از حالت‌های ممکن تاپ برداشتن دیسک ترمز است.

در انتهای باید گفت که بسیاری از خرابی‌های زود هنگام خودرو جدای از عوامل بیرونی مانند اب و هوا، کیفیت ساخت و نوع خودرو، بستگی به عادت‌های رانندگی ما دارند. در صورت امکان باید از ترمز‌ها شدید خود داری کنیم. همچنین ترمز‌های طولانی مدت موجب زودتر تمام شدن لنت‌های ترمز شما می‌شوند.

منبع: khodrocar

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر