نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد

رعایت نکات مهم هنگام رنگ کردن مو بسیار ضروری است. از آنجایی که رنگ کردن موها می تواند دائمی باشد، ممکن است ظاهر ناخواسته ای بر روی موها ایجاد شود. با اینکه نمی توان واقعا به آن چیزی که در ذهن دارید برسید اما به کمک برخی از تکنیک ها می توان از مشکلات رایج در طول رنگ کردن موها و سایر موارد پیشگیری کرد. اگر نیاز داشتید می توانید بعد از رنگ کردن موها نیز برخی از اشتباهات موجود را اصلاح کنید.

برخی نکات ریز برای رنگ کردن مو

نکات ریزی وجود دارد که می‌تواند رنگ موی شما را به اوج زیبایی خود برساند. این نکات برای رنگ کردن مو عبارت است از:

 • مو را تا ۴۸ ساعت بعد از رنگ کردن با شامپو نشویید می‌توانید از ماسک موی نیازمند به آبکشی برای تمیزی موهایتان استفاده کنید.
 • ۲۴ ساعت قبل از رنگ کردن نیز مو‌های را شامپو نزیند.
 • حتما ترکیب اکسیدان به رنگی را که در بروشور رنگ توضیح داده شده است را رعایت کنید
 • از اکسیدان و دکلره مارک رنگ موی خود استفاده کنید.
 • استفاده از انواع پودرهای رنگی دکلره برای خنثی کردن رنگ‌های اضافی در موی شما است و در عین حال این پودرها رنگی همان کار پودرهای سفید را انجام می‌دهند.
 • واریاسون‌ها هم می‌تواند رنگ‌های ناخواسته بر روی موها را خنثی کند.
 • در ترکیب رنگ مو ابتدا واریاسون بعد رنگ و بعد اکسیدان را مخلوط کنید.
 • به اندازه حجم مو رنگ ترکیب کنید.
 • وسایل رنگ کردن مو حتما در دسترس باشد مثلا دستکش کلاه کاسه و پیشبند، شانه رنگساژ  و دو کاسه برای ترکیب رنگ و اکسیدان.
 • برای رنگ ابرو از رنگ ابرو استفاده کنید نه رنگ مو.
 • تنها برخی از رنگ مو‌ها می‌توانند مانند آلبوم خود بر روی موهای شما رنگ باز کنند پس انتظار واقعی از رنگ مو انتخابی خود داشته باشید.
 • زمان مسئله مهمی است زمان رنگ باز کردن رنگ موی خود را بدانید و آن را رعایت کنید.
 • استفاده از روغن‌هایی که با رنگ مو ترکیب می‌شوند می‌توانند رنگ مو را درخشان تر و موهای شما کاملا محافظت کند.

اجتناب از اشتباهات در هنگام رنگ کردن مو :

۱٫ اگر به دنبال رنگ روشن در موهای خود هستید حتما به آرایشگاه مراجعه نمایید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
اگر دوست دارید موها را نسبت به آن چه که هست روشن تر کنید پس هرگز نباید دکلره کردن را در خانه انجام دهید و بهتر است در آرایشگاه توسط یک فرد حرفه ای آن را انجام دهید.

۲٫ از تونر برای اصلاح هایلایت برنجی استفاده کنید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
اگر سعی کرده اید درمنزل موهای خود را هایلایت کنید ممکن است به رنگ نارنجی برنجی رسیده باشید. در این شرایط بهتر است از تونر استفاده کنید و آن را بعد از رنگ کردن موها به سایه خاکستری اضافه نمایید.

۳٫ یکی از نکات مهم هنگام رنگ کردن مو این است که قبل از رنگ کردن موها از شستن آنها بپرهیزید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
همان روزی که می خواهید موهای خود را رنگ کنید آن ها را شامپو نزنید. اجازه دهید روغن و چربی طبیعی موها روی آن بماند. اینکار باعث محافظت از موها می شود و رنگ بهتری برایتان ایجاد می کند.

• اگر نیاز دارید موهای خود را بین شامپو کردن و رنگ نمودن تمیز کنید تنها کمی نرم کننده بزنید و موها را با آب شستشو دهید و سعی کنید روغن آن را زیاد نگیرید. موهای شما باید از هرگونه محصولی عاری باشد در غیر اینصورت رنگ خوب و یکنواختی نخواهید داشت.

۴٫ در ابتدا روی یک یا چند تار مو، رنگ را تست کنید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
یکی از فوت و فن های رنگ مو ، تست تار مو می باشد یعنی ببینید موهای شما بعد از رنگ کردن چه ظاهری خواهد داشت. تست تار مو به شما کمک می کند ببینید چه مدتی باید رنگ را روی مو قرار دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و اگر لازم بود سایه را تنظیم کنید.

• رشته ای از موی خود را انتخاب کنید که در معرض دید و جلوی سر قرار ندارد. اگر موهایی را انتخاب کنید که در معرض دید باشد ممکن است اثر رنگ به وضوح دیده شود. در این شرایط مجبور خواهید بود آن رشته از مو را بزنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید رژگونه

۵٫ در ابتدا رنگ را در وسط موهای خود بزنید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
سعی کنید رنگ را در وسط موهای خود بزنید. اینکار باعث می شود موهای بهتر و یکنواخت تری داشته باشید. فرایند رنگ کردن موها معمولا در ریشه ها سریع تر رخ می دهد زیرا در این ناحیه گرمای پوست سر وجود دارد. اگر در انتهای موها آسیب وجود داشته باشد یا موها خشک باشد این فرآیند قوی تر خواهد بود. چنین شرایطی موجب می شود ریشه یا انتهای مو ظاهر روشن تری داشته باشد یا رنگ آن از باقی قسمت های مو متفاوت تر باشد.

• زدن رنگ به یک بخش از هر رشته مو قبل از رفتن به سراغ سایر بخش ها باعث می شود رنگ مدت زمان بیشتری روی مو باشد. اینکار هر گونه تفاوت رنگی که در این فرآیند ممکن است ایجاد شود را جبران می کند.

۶٫ از رنگ کردن پوست سر اجتناب کنید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
یکی از اصول صحیح رنگ کردن مو اجتناب از زدن رنگ در ریشه و نزدیکی پوست سر می باشد. سعی کنید آن را به پوست سر نمالید. در این شرایط پوست نیز با رنگ آغشته می شود و ممکن است در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار گیرد.

• سعی کنید هر بخش از مو که رنگ را روی آن می زنید بلند نمایید تا بتوانید آن را از سر دور کنید.

• با زدن مقادیر اندکی از روغن مخصوص کودک یا روغن زیتون و وازلین به لبه صورت و گردن سعی کنید از خط موهای خود محافظت کنید.

۷٫ مدت زمانی که روی بسته بندی ذکر شده است را رعایت نمایید:

نکات رنگ مو که دانستن آن ضروری می باشد
دستورالعمل بیان شده در بسته بندی رنگ را رعایت نمایید. باید ببینید داخل بسته بندی چه زمانی را برای رنگ کردن موها مشخص کرده است. اگر رنگ به اندازه کافی روی موها نماند تغییر محسوسی را احساس نخواهید کرد. اگر رنگ زیاد روی موها بماند ممکن است آسیب جبران ناپذیری به موها وارد شود.

• اگر تست تار مو را انجام داده اید و می دانید موها با مدت زمان بیشتر یا کمتر ظاهر خوبی خواهند داشت می توانید از همین مدت زمان پیروی کنید. فقط مطمئن شوید که موها را به هنگام ایجاد حس سوزش یا خارش شستشو می دهید.

• پوشاندن موهای خاکستری نیازمند صرف زمان بیشتری است. سعی کنید رنگی را خریداری نمایید که برای اینکار طراحی شده و از دستورالعمل موجود در آن به دقت تبعیت نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید لاک ناخن

۸٫ بر اساس دستورالعمل موجود موها را شستشو دهید:
دستورالعمل موجود در رنگ را بخوانید تا بتوانید موها را بر اساس زمانی که تعیین شده است شستشو دهید. معمولا باید موهای خود را با آب سرد یا گرم بشویید تا رنگ آب صاف شود.

• مطمئن شوید که همه رنگ بعد از شستشو از روی موها پاک شده و روی صورت نیز رنگی وجود ندارد. از حوله قدیمی برای پاک کردن هر لکه ای استفاده کنید.

• موهای خود را با نرم کننده غنی یا بطری کوچکی که به همراه کیت رنگ ارائه شده است مرطوب نمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر