هر آنچه درباره هاوینگ بیت کوین باید بدانید

هاوینگ بیت کوین

هاوینگ (نصف شدن بیت کوین) رویدادی است که در آن پاداش برای استخراج بلاک های جدید نصف می­شود. به این معنا که ماینر ها ۵۰% بیت کوین کمتری را برای تایید معاملات دریافت می­کنند. برنامه ریزی های نصف شدن پاداش با تمام شدن هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک انجام می­شود (تقریبا هر ۴ سال یک بار) تا اینکه حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین توسط شبکه ایجاد شود.

نصف شدن بیت کوین رویداد مهمی برای معامله گران هست. زیرا آنها تعداد بیت کوین های جدید ایجاد شده توسط شبکه را کاهش می­دهند. این امر عرضه سکه های جدید را محدود می­کند، بنابراین اگر تقاضا همچنان قوی باشد، ممکن است قیمت افزایش یابد. در حالی که این اتفاق در ماه­های قبل و بعد هاوینگ قبلی رخ داد. البته این را هم باید در نظر گرفت که شرایط پیرامون هر نصف شدن پاداش متفاوت می­باشد و تقاضا برای بیت کوین می­تواند به شدت تغییر کند.

انتظار می­رود هاوینگ بعدی بیت کوین در ماه می ۲۰۲۰، هنگامی که تعداد بلاک ها به ۶۳۰۰۰۰ برسد رخ بدهد. بعد از آن شاهد سقوط پاداش از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ بیت کوین خواهیم بود.

نصف شدن پاداش های بیت کوین از ابتدا تا هاوینگ پیش رو

آخرین باری که بیت کوین نصف شد چه اتفاقی افتاد؟

پاداش بیت کوین آخرین بار در تاریخ ۹ جولای ۲۰۱۶ در هاوینگ دوم سقوط کرد. رویدادی که باعث شد پاداش بلاک از ۲۵ بیت کوین جدید در هر بلاک به ۱۲٫۵ بیت کوین کاهش یابد. قیمت بیت کوین در تاریخ ۹ ژوئن ۲۰۱۶ (یک ماه قبل از هاوینگ) از ۵۷۶$ به ۶۵۰$ در زمان اتفاق افتادن آن افزایش یافت. با وجود نواسانات قابل توجه، قیمت ها در طول سال آینده رو به افزایش گذاشت و در ۹ جولای ۲۰۱۷ به ۲۵۲۶ دلار رسید.

بهتر است بخوانید :  آموزش گام به گام استخراج قانونی بیت کوین

یک الگوی مشابه در هاوینگ اول در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ ظهور پیدا کرد که پاداش بلاک از ۵۰ به ۲۵ بیت کوین جدید کاهش یافت. قیمت از ۱۱$ (حدود یک ماه قبل از هاوینگ اول) به ۱۲$ در روز اتفاق آن افزایش یافت. و این روند همچنان در طول سال آینده آن ادامه پیدا کرد و در تاریخ ۲۸ نومبر ۲۰۱۳ به ۱۰۳۸ دلار رسید.

چگونه هاوینگ قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

هنوز مشخص نیست که هاوینگ بعدی چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت. بسیاری از مفسران معتقدند که قیمت از الگوی مشابه دو هاوینگ قبلی پیروی می­کند. با این حال، هر افزایش قیمت بستگی به میزان تقاضا برای بیت کوین های هاوینگ جدید را دارد. تقاضا این معنا را ندارد که مطمئنا افزایش یابد یا حتی ثابت باقی بماند. آن هم برای بازاری که از هاوینگ دوم در سال ۲۰۱۶ بالغ شده است و اکنون ارزهای رمزپایه دیگری نیز برای کاربران رقابت می­کنند.

وقتی پاداش بیت کوین نصف شود،چه اتفاقی برای ماینر ها میافتد؟

هنگامی که پاداش بلاک نصف شود، برخی از کاربران ممکن است محاسبه کنند که ماین به دلیل هزینه­هایی مانند برق و سخت افزار دیگر سودآور نخواهد بود. ممکن است برخی از کاربران ممکن است اگر قیمت بیت کوین برای جبران افزایش نیابد، کارها را به طور کامل متوقف کنند. و این امر باعث کاهش میزان قدرت پردازش در شبکه می­شود. هر اتفاقی بیفتد، نباید سرعت استخراج بلاک ها را تحت تاثیر بگذارد زیرا نرم­افزار به طور خودکار دشواری تایید معاملات را برای حفظ نرخ تنظیم می­کند.

چه اتفاقی می­افتد هنگامی که تمام ۲۱ میلیون بیت کوین ماین شود؟

وقتی حداکثر عرضه بیت کوین ماین شود، کاربران برای تایید بلاک ها بیت کوین جدیدی دریافت نمی­کنند. با این حال، آنها همچنان به عنوان انگیزه­ای برای تایید معاملات، دریافت هزینه­های معاملاتی که توسط پرداخت کنندگان انجام می­شود. دریافت می­کنند.

 

منبع : bitcoin havcing

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب