چه کارهایی را در هنگام رانندگی در مه نباید انجام داد؟

چه کارهایی را در هنگام رانندگی در مه نباید انجام داد؟

انجام دادن برخی کارها می‌تواند رانندگی در مه را بسیار خطرناک کند:

روشن کردن چراغ‌های نور بالا

هنگامی که با هوای مه آلود مواجه می‌شوید اولین کار این است که چراغ‌های خودرو خود و در درجه دوم (درصورت وجود) مه شکن‌های خود را روشن کنید، اما این باور که نور بالا می‌تواند دید بهتری از جاده به شما بدهد، کاملا غلط است.

چه کارهایی را در هنگام رانندگی در مه نباید انجام داد؟

نور بالا نه تنها دید شما را بهبود نمی‌بخشد، بلکه باعث کاهش میدان دید شما می‌شود. هنگامی که از نور بالا استفاده می‌کنید، ذرات آب موجود در هوا، نور‌ها را به سمت چشم شما بازتاب می‌دهند.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین بنزین سوپر و معمولی در چیست؟

رعایت نکردن سرعت مطمئنه

واضح است که رانندگی در مه با توجه به محدود بودن میدان دید، نباید با سرعت زیاد حرکت کرد تا در صورت بروز حادثه یا ترمز کردن ناگهانی خودرویی که جلوی شما قرار دارد، شما فرصت مناسب برای ترمز گرفتن را داشته باشید.

گوش کردن به موسیقی یا رادیو با صدای بلند

رانندگی با سرعت کم، آن هم در هوای مه آلود برای مدت طولانی می‌تواند بسیار خسته کننده باشد. برای همین برخی افراد با صدای بلند موسیقی یا رادیو گوش می‌دهند تا سرگرم شوند اما حس شنوایی در هوای مه آلود بسیار مهم است.

چه کارهایی را در هنگام رانندگی در مه نباید انجام داد؟

هنگام رانندگی در مه باید صدای ضبط را کم کرده و همچنین شیشه‌ خود را پایین دهید. این کار به امنیت هرچه بیشتر شما کمک می‌کند. پایین دادن شیشه خودرو به شما کمک می‌کند تا صدای‌های اطراف را بیشتر بشنوید.

بیشتر بخوانید: در هنگام ترمز بریدن چه کاری باید انجام دهیم؟

نزدیک راندن به خودروهای جلویی

این کار موجب می‌شود تا در صورت ترمز ناگهانی خودروهای رو به رویی تصادفات زنجیره‌ای رخ دهد. هیچ گاه نزدیک‌تر از حد استاندارد به خودروهای جلویی حرکت نکنید.

منبع: خودروکار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر