چگونه جذاب باشیم ؟

چگونه جذاب باشیم ؟ - حرفه ای

با اقداماتی ساده و در عین حال تاثیرگذار می‌توانید توجه اطرافیان را جلب کنید و جذابیت خود را افزایش دهید. در این مطلب به پاره‌ای از این اقدامات پیش پا افتاده و در عین حال تاثیرگذار اشاره می کنیم .

لباس های مرتب به تن کنید

باتوجه به اینکه متاسفانه بسیاری از افراد از روی ظاهر شما رو قضاوت خواهند کرد ، اینکه چه لباسی را به تن کنید تاثیر به سزایی در جذاب بودن شما دارد.

لزومی ندارد همواره لباس های متنوعی بپوشید (باتوجه به اوضاع اقتصادی) تا جذاب به نظر برسید. به جای آن تلاش کنید تا در پوشیدن لباس از رنگبندی مناسب استفاده کنید و به اصطلاح لباس هایتان را باهم ست کنید.

نکته ی دیگری که در پوشیدن لباس باید به آن دقت کنید ، نوع قرار ملاقاتتان و یا شخصیت فردی است که به ملاقات با او می روید .در مذاکرههای کاری و رسمی لباس هایی با رنگ های خنثی  متناسب است نه لباس هایی با رنگ های متنوع و جیغ و یا اگر به دیدن شخص مورد علاقه ی تان می روید ، بهتر است از علایق او در رنگبندی هم در پوشیدن لباستان استفاده کنید.
نکته ی پایانی که در هر نوع ملاقاتی  باید رعایت و اجرا شود ، اتو کشیدن لباس هایتان قبل از هر ملاقاتی است. حتی اگر به اتو دسترسی نداشتید می توانید از روش پدران و پیشینیان استفاده کنید 🙂 (قرار دادن لباس زیر تشک خواب یا اتو با کتری ولرم و تمیز )

به حالت بدنتان دقت کنید

هنگام راه رفتن ، بلند شدن و مخصوصا نشستن به حالت بدنتان دقت کنید . شما با حرکات بد ، بدن حس منفی به فرد مقابل منتقل می کنید . هنگامی که نشسته اید خود را رها نکنید ، قوز نکنید یا با پاهای باز  ننشینید.

تماس چشمی

نوع نگاه کردن شما به طرف مقابل از اهمیت بالایی برخوردار است. بعد از حرف هایی که با دهان زده می شود منظور و هدفتان از چشمان شما خوانده می شود . پس در تنهاییتان چطور نگاه کردن را تمرین کنید.

نکته ای که آقایان باید توجه کنند این است که خانم ها از چشم های شما می توانند بفهمند که نوع نگاه شما از روی عشق و علاقه است یا شهوت و تمایلات جنسی. سعی کنید با نوع نگاهتان علایقتان را به فرد مورد نظر منتقل کنید.

موهای مرتب

بعد از لباس ، موهای شما در ظاهرتان نقش به سزایی دارد . سعی کنید هر دوهفته یا سه هفته به آرایشگاه بروید  تا موهایتان را متناسب با سلیقتون به مدل دلخواهتان در بیاورد ، تا در طول روز برای مرتب کردن آن ها نیاز به صرف  وقت و حوصله ی زیاد نباشد.

خوشبو باشید

بهداشت فردی مسئله ی مهمی است که خوشبختانه نیازی به هزینه ی بسیاری نیست. سعی کنید قبل از هر قرار ملاقات ، حتما حتما دوش بگیرید .

یک عطر خوشبو انتخاب کنید و همواره از آن استفاده کنید .این کار علاوه بر بوی مطبوع شما، باعث می شود تا هروقت بوی آن عطر به مشام دوستانتان رسید شما به خاطرشان بیایید و یا به عبارتی آن عطر را با شما می شناسند.

شنونده ی خوبی باشید

سعی کنید با دقت و علاقه به حرف هایی که فرد مقابلتان می زند گوش کنید. جوری به او گوش دهید که حس کند هیچ چیز و هیچکس در دنیا قدر او برای شما ارزش و اهمیت ندارد.

هر از گاهی هم حرف های او را تکمیل کنید اما مراقب باشید وسط خرف های فرد مقابل نپرید.

در بیان احساسات شتابزده نباشید

بسیاری از افراد تحت تاثیر احساسات درونی و حتی ترشح هرمونی حس میکنند بهفرد مورد نظر علاقه مند هستند و بعد ار مدت کوتای (حتی چند ساعت بعد از آشنایی) از علاقه به فرد مقابلاشان حرف میزنند.

احساسات خود را کنترل کنید ،و حرف هایی نزنید که به طور مستقیم علاقه ی شمارا به فرد مورد نظر نشان می دهد. این کار باعث بی اعتمادی فرد مقابل به شما می شود.زیرا این سوال برای او پیش می آید که علاقه بعد از این مدت کوتاه ؟ چرند است . در عوض می توانید با او خوب رفتار کنید ، به نظرات و حرف هایش احترام بگذارید و حتی اگر از شما حستان را نسبت به خودش پرسید از حس خوشایندی که به او دارید برایش حرف بزنید و بگوید برای ایجاد علاقه نیاز به زمان و شناخت بیشتری برای هردویتان هست.

در بسیاری موارد ابراز علاقه ها تاثیر کاملا برعکس آنچه انتظار می رود داشته اند.

همیشه موافق نباشید

به فرد مورد نظر  احترام بگذارید ، منعطف باشید ، اما اگر نظرتان چیز دیگری بود بیان کنید . نشان دهید دارای شخصیت مستقلی هستید و برای خود عقاید و اصولی دارید . اما نظراتان را در کمال ادب و خونسردی بیان کنید و به نظرات فرد مقابل با منطق و استدلال گوش دهید . طوری حرف نزنیدکه فقط حرفهای من درست است و تو در اشتباهی ، صبورانه به دلایل او گوش دهید و دلایل خود را بیان کنید.

اگر بحث را بی نتیجه یافتید یا منطق در او نفوذ نکرد ، بحث را عوض کنید . 🙂

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد ، با نظراتتون به بهتر شدنمون کمک کنید 🙂

 

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. واقعا عالی بود ممنون ازتون که وقت گذاشتید و این محتوا رو نوشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر