کالیبره کردن باتری

کالیبره کردن باتری

اندروید دارای قابلیت است به نام  Battery state یا وضعیت باتری است که ظرفیت باتری را کنترل می کند چه زمانی کامل شارژ است و چه زمانی خالی.

اما گاهی اوقات این قابلیت دچار مشکل می شود و میزان باقیمانده باتری را به درستی نشان نمی دهد و قبل از اینکه باتری گوشی کاملا خالی شود و به صفر درصد برسد گوشی خاموش می شود.

کالیبره کردن باتری در اندروید یعنی تنظیم مجدد سیستم عامل تا اطلاعات صحیح را به نمایش بگذارد.

در گوش های آیفون هم کالیبره کردن باتری (که همچنین از آن با عنوان راه اندازی مجدد باتری هم یاد می شود) به طرز شگفت انگیزی در بهبود عمر باتری تاثیر می گذارد.

بدون کالیبره کردن باتری، ممکن است درصدهای اشتباه مشاهده کنید، زودتر شارژ گوشیتان را از دست بدهید و به طور کامل عمر باتری کمتری را از گوشی خود شاهد باشید. اگر آیفون شما به طور ناگهانی خاموش شود و درصد مشاهده شده به ناگاه به صفر برسد، کالیبره کردن نکردن باتری یکی از اصلی ترین دلایل آن می تواند محسوب شود.

کالیبره کردن باتری

گوشی های اندرویدی

به منظور کالیبره کردن باتری گوشی های اندرویدی که روت نیستند کافیست مراحل زیر را طی کنید:

شارژ گوشی را به هر روش ممکن کاملا خالی کنید تا گوشی خود به خود خاموش شود.

گوشی را روشن کنید و باز هم با آن کار کنید و اجازه دهید تا یک بار دیگر به صورت خودکار خاموش شود (سعی کنید بعد از خاموش شدن گوشی در اولین مرتبه چند دقیقه صبر کنید و سپس اقدام به روشن کردن آن نمایید. اگر گوشی شما روشن نشد، از این مرحله صرف نظر کنید.

گوشی را در وضعیت خاموش به شارژر بزنید و اجازه دهید تا ۱۰۰ درصد شارژ شود.

گوشی را از شارژ خارج کنید و آن را روشن کنید.

درصد شارژ باطری را بررسی کنید. اگر درصد شارژ برابر با ۱۰۰ نبود، دوباره شارژر را در همان حالتی که صفحه نمایش گوشی روشن است به دستگاه وصل کنید و اجازه دهید گوشی تا ۱۰۰ درصد شارژ شود.

بعد از اینکه شارژ باتری ۱۰۰ درصد نمایش داده شد، گوشی را از شارژر خارج نمایید و آن را ریستارت کنید. اگر بعد از ریستاریت، گوشی، شارژ باتری را برابر ۱۰۰ درصد نشان نداد، باز هم دو مرحله آخر را تکرار کنید تا جایی برسد که با ریستارت کردن گوشی درصد شارژ آن روی ۱۰۰ درصد باقی بماند.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید ساعت هوشمند

چگونه باطری اصل و تقلبی گوشی های سامسونگ را از هم تشخیص دهیم ؟

کالیبره کردن باتری

نحوه کالیبره کردن باتری آیفون

باتری را خالی کنید: برای شروع باید حتما باتری آیفون را خالی نمایید.

حدود ۳ ساعت صبر کنید: برای انجام پروسه کالیبره کردن باتری نیاز است که آخرین انرژی های باقی مانده در باتری آیفون هم خالی شود. بهترین روش برای این کار صبر کردن است. با صبری حدود ۳ ساعته می توانید به مرحله بعد بروید.

گوشی را شارژ کنید: حالا وقت آن رسیده که باتری را شارژ کنید.

دوباره باتری را خالی کنید: حال باید همه پروسه ی انجام شده را بار دیگر طی کنید و نسبت به خالی کردن باتری اقدام نمایید.

باز هم ۳ ساعت صبر کنید: شاید فکر کنید شوخی می کنم. اما این کار را انجام دهید و مجددا سه ساعت دیگر منتظر بمانید تا هر چقدر بیشتر صبر کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

باتری را شارژ کنید: برای پایان دادن به این روش نیاز دارید تا دستگاه را مجددا شارژ نمایید و چند ساعت بعد از پرشدن شارژ دستگاه باز هم اجازه دهید تا آیفون بیشتر شارژ شود.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر