کدام رفتار ها مردان را از خانه فراری می‌دهد؟

کدام رفتارها مردان را از خانه فراری می‌دهد؟

زهرا امام روان‌شناس و مشاوره خانواده اظهار کرد: روابط زناشویی باید توام با صمیمیت و درک متقابل باشد. او با بیان اینکه زن و مرد باید نیاز‌های عاطفی یکدیگر را بشناسند و بتواند آن‌ها را برآورده کنند، ادامه داد: گاهی اوقات در زندگی زناشویی شاهد گیردادن‌های زیاد و غر زدن زنان را شاهد هستیم.

امام درباره مردانی که ترجیح می‌دهند ساعات زیادی خارج از خانه باشند، تصریح کرد: در این شرایط مرد احساس می‌کند در محیط خانه استقلال لازم را ندارد و در نتیجه در پی این است که تاجایی که ممکن است در محل کار بماند و یا به تفریحات دیگر بپردازد.

بیشتر بخوانید: والدین موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟

این روانشناس افزود: برخی از زنان مهارت در زندگی زناشویی را بلد نیستند و یا به همسر خود اعتماد ندارد و به او فرمان می‌دهند.

کدام رفتارها مردان را از خانه فراری می‌دهد؟

و با بیان اینکه سعی کنید نیاز‌های عاطفی همسرخود را بشناسید و انتظارات او را برآورده کنید، تصریح کرد: حساسیت‌ها و خط قرمز‌های همسر خود را بشناسید تا روابط‌تان بهتر شود.

امام خاطرنشان کرد: اگر فرد کنترل گری هستنید و مدام می‌خواهید همسر خود را کنترل کنید باید با کمک یک مشاور این رفتار خود را اصلاح کنید.

این روان شناس با بیان اینکه مراقب لحن و تن صدای خود باشید، گفت: تن صدا همیشه به طرف مقابل القا می‌کند که او چگونه با ما صحبت کند.
امام با بیان اینکه غر زدن و انتقاد کردن زیاد یکی از آفت‌های زندگی زناشویی است و باعث می‌شود روابط گرم و صمیمی از بین رود، عنوان کرد:  نیاز‌های خود را به همسر خود اعلام کنید و یادتان باشد مردان به تأیید شدن بسیار نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی؛ شما چه مدلی دست می‌دهید؟

این روان‌شناس ادامه داد: گاهی مشاهده می‌شوند در زندگی زناشویی تأیید کردن به حالت چرتکه‌ای در می‌آید که این روش زندگی کردن باعث افزایش کدورت‌ها می‌شود.

او با بیان اینکه سعی کنید علت اینکه مرد تمایل دارد ساعات بیشتری خارج از خانه باشد را بفهمید و آن‌ها رفع کنید، افزود: کدروت‌ها و خشم‌هایی که از هم دارید را برای یکدیگر بازگو کنید.

کدام رفتارها مردان را از خانه فراری می‌دهد؟

امام خاطرنشان کرد: مدیریت هیجان را یاد بگیرید و بدانید هر چه انتقاد کردن زیاد شود طرف مقابل نسبت به حرف‌ها و سخنان شما شرطی‌تر خواهد شد.

یک روان‌شناس ادامه داد: مراقب محیط خانه باشید چرا که محیط خانه باید مملو از آرامش، احساس مثبت و دوست داشتن باشد.

بیشتر بخوانید: زندگی مشترک پایدار، با این روش‌ها

او با بیان اینکه سعی کنید  قبل از اینکه همسرتان را بلد باشید خودتان را بلد باشید، گفت: این به این معنی است که احساس‌ها و حساسیت‌های خود را بشناسید و سعی کنید مهارت‌های زندگی زناشویی را بیاموزید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.