۵ راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

در حالی که بسیاری از تلفن‌ها به دستگاه اصلی محاسباتی تبدیل شده‌اند، بسیاری از ما هنوز هم به طور مرتب از لپ تاپ استفاده می‌کنیم. این بدان معنی است که ما اغلب نیاز داریم که داده‌ها را از رایانه به تلفن اندرویدی منتقل کنیم.

اما بهترین راه برای انجام آن چیست؟ و آیا شما می‌توانید تعداد زیادی پرونده کوچک یا تعداد زیادی از پرونده‌های عظیم را جابجا کنید، بهترین روش متفاوت است؟ بیایید به بهترین راه‌های دریافت داده از لپ تاپ یا رایانه شخصی به تلفن اندرویدی خود نگاهی بیندازیم.

بیشتر بخوانید: نحوه فیلتر کردن داده‌ها در اکسل

۱) با استفاده از کابل USB

استاندارد قدیمی برای انتقال داده‌ها از لپ تاپ به تلفن شما از طریق USB است. هنوز هم سریع و آسان است، مادامی که شما یک کابل سازگار را در دست دارید. متأسفانه، انتقال USB-C در اکثر تلفن‌های مدرن قابلیت استفاده از کابل‌های قدیمی ما را از کار انداخته است. اغلب کابل USB-C بر روی لپ تاپ‌ها سازگار نیستند.

اما با فرض اینکه شما یکی را داشته باشید، انجام این کار ساده است. در ویندوز یا Chromebook:

 1. تلفن خود را وصل کنید.
 2. روی اعلان اندروید روی برچسب شارژ این دستگاه از طریق USB ضربه بزنید.
 3. در موارد استفاده از کابل، File Transfer را انتخاب کنید.

خودشه. یک پنجره انتقال فایل برروی رایانه شما باز می‌شود و تلفن شما (و در صورت داشتن کارت SD) را نشان می‌دهد. سپس می‌توانید شروع به کپی کردن پرونده‌های خود کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

دستورالعمل‌ها تقریباً در Mac مشابه هستند اما ابتدا باید نرم افزار Android File Transfer را نصب کنید.

این روش برای کپی کردن مقدار زیادی از داده‌ها مناسب است. وقتی می‌خواهید برخی فیلم‌ها یا کل مجموعه موسیقی خود را منتقل کنید، آن را امتحان کنید. انتقال فایل‌ها به کارت SD تلفن شما نیز آسان می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش تماشای لایو اینستاگرام در کامپیوتر یا مک

۲) از طریق حساب‌های ابری شما

حساب Google که در تلفن خود تنظیم کرده‌اید به شما امکان دسترسی به ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری از طریق Google Drive را می‌دهد. این یک روش مناسب برای انتقال فایل‌ها بین لپ تاپ و تلفن به شما می‌دهد.

شما باید برنامه Google Drive را روی لپ تاپ خود نصب کنید. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید از Dropbox یا OneDrive مایکروسافت استفاده کنید، زیرا همه آنها تقریباً به همان روش کار می‌کنند.

وقتی Google Drive را تنظیم می‌کنید، ابتدا باید وارد سیستم شوید. سپس گزینه Backup all انواع فایل را انتخاب کرده و Next را بزنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

در صفحه بعدی گزینه Advanced Settings را در پایین انتخاب کنید. Sync My Drive را با این رایانه انتخاب کنید، سپس بر روی OK کلیک کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

این کار یک پوشه Google Drive را در رایانه شما ایجاد می‌کند. همه موارد موجود در این پوشه از حساب Drive شما همگام می‌شوند. بنابراین برای بارگذاری پرونده‌ها در تلفن ، کافی است آنها را در پوشه Drive منتقل کنید. برنامه را از طریق تلفن خود باز کنید و بعد از همگام سازی در آنجا خواهند بود.

نکته اصلی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که پرونده‌های نشان داده شده در برنامه Drive شما در تلفن شما ذخیره نمی‌شوند. اگر سعی در باز کردن یک پرونده دارید، ابتدا باید دانلود کنید و یک فایل بزرگ می‌تواند از هزینه داده ماهانه شما نیز کم کند.

بیشتر بخوانید: ۸ راه آزاد کردن RAM در سیستم عامل ویندوز

برای پی بردن به این موضوع، دو گزینه برای دانلود پرونده‌های مورد نیاز به تلفن خود دارید. یک پرونده را انتخاب کنید، و فهرست زیر را انتخاب کنید:

 • به صورت آفلاین در دسترس باشید. این پرونده را برای شما دریافت می‌کند تا به صورت آفلاین در Drive مشاهده کنید. هر تغییری که در آن ایجاد کنید دفعه بعد که  آنلاین شدید همگام سازی می‌شود.
 • دانلود. این یک نسخه جدید از پرونده را در پوشه دانلود شما ذخیره می‌کند و می‌توانید آن را در هر برنامه سازگار باز کنید. با این حال، ویرایش‌هایی که انجام دهید همگام سازی نخواهند شد – باید مجدداً پرونده را در حساب Drive خود دانلود کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

کمبود فضای آزاد محدودیت اصلی این راه حل است. هر چند همیشه می‌توانید یک حساب کاربری اضافی تنظیم کنید و انتقال فایل‌ها از یک حساب Google Drive به دیگری امکان پذیر است.

۳) از طریق برنامه‌های ایمیل و پیام رسانی

ارسال ایمیل پرونده‌ها به خودمان به سختی کارآمدترین روش انتقال داده از لپ تاپ به تلفن است، اما همه ما این کار را در یک زمان یا زمان دیگر انجام داده‌ایم. برای به اشتراک گذاری سریع پرونده‌ها هنگامی که نمی‌توانید از هیچ یک از روش‌های دیگر استفاده کنید، کار می‌کند.

شما در پیوست‌های Gmail فقط ۲۵ مگابایت می‌توانید ارسال کنید. اگر به چیزی بزرگتر احتیاج دارید ، WeTransfer را بررسی کنید. این امکان را به شما می‌دهد تا پرونده‌ها را تا ۲ گیگابایت بصورت رایگان و بدون ثبت نام ارسال کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

به سایت wetransfer.com بروید، آدرس ایمیل خود را وارد کنید، سپس پرونده‌های خود را در پنجره مرورگر بکشید و ارسال کنید. سپس ایمیل خود را در تلفن خود دریافت خواهید کرد که حاوی پیوندی است که می‌توانید پرونده‌ها را دانلود کنید.

پرونده‌ها برای امنیت رمزگذاری می‌شوند و پس از هفت روز حذف می‌شوند. اگر می‌خواهید پرونده‌های خود را زودتر حذف کنید یا آنها را برای مدت زمان طولانی‌تر کنار بگذارید، به یک حساب کاربری Pro نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: چگونه مشکل عدم اتصال به اینترنت را برطرف کنید

اگر به دلایلی WeTransfer را دوست ندارید، نگران نباشید. روش‌های بسیاری دیگر برای ارسال پرونده‌های بزرگ به عنوان پیوست‌های ایمیل وجود دارد.

۴) با استفاده از بلوتوث

وقتی چند پرونده کوچکتر دارید که باید به تلفن خود ارسال کنید، بلوتوث راهی خوبی برای این کار است. این کار بسیار ساده است.

برای ارسال فایل از طریق بلوتوث از لپ تاپ ویندوز ۱۰ به تلفن خود ، ابتدا باید این دو دستگاه را جفت کنید. برای روشن کردن بلوتوث به تنظیمات> دستگاه‌ها ( Settings > Devices) بروید و برروی دکمه on ضربه بزنید. اطمینان حاصل کنید که بلوتوث را نیز در تلفن خود فعال کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

اکنون برای شروع اسکن، به افزودن Bluetooth بروید. پس از یک تأخیر کوتاه، تلفن شما ظاهر می‌شود. آن را انتخاب کنید، سپس روی اتصال روی رایانه شخصی و جفت تلفن خود کلیک کنید تا مراحل انجام شود.

برای به اشتراک گذاشتن پرونده از طریق بلوتوث، به تنظیمات> دستگاه ها> ارسال یا دریافت فایل از طریق بلوتوث> ارسال پرونده‌ها بروید. سپس پرونده‌ای را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

برای سایر سیستم عامل‌ها، نام گزینه های منو متفاوت خواهد بود، اما روند یکسان است. ابتدا باید جفت شوید، سپس می‌توانید به اشتراک بگذارید.

بلوتوث از برخی از روش‌های دیگری که ذکر کرده‌ایم کندتر است (به خصوص Wi-Fi ، بعدی). برای فایل‌های کوچکتر بهتر است.

۵- استفاده از Wi-Fi

هنگامی که باید به طور منظم مقدار زیادی از داده را به تلفن خود منتقل کنید، نمی‌توانید از Wi-Fi قافل شوید. زمانی که تلفن و لپ تاپ خود را به یک شبکه وصل کنید ، می‌توانید سریع و ایمن فایل‌ها را جابجا کنید.

بیشتر بخوانید: اندروید را بدون استفاده از شبیه ساز با استفاده از Phoenix ، روی رایانه خود نصب کنید.

برای کپی کردن فایل‌ها از طریق وای فای به یک برنامه ویژه در تلفن خود نیاز دارید، اما هیچ چیز دیگری در لپ تاپ شما وجود ندارد ما Portal by Pushbullet را پیشنهاد می کنیم که رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد. با هر سیستم عامل کار می‌کند: ویندوز ، مک ، لینوکس یا سیستم عامل Chrome. برای شروع روی دستگاه اندرویدی خود دانلود و نصب کنید.

در مرحله بعد، یک مرورگر وب را در لپ تاپ یا دسک تاپ خود باز کنید و به portal.pushbullet.com بروید، جایی که یک کد QR را مشاهده می‌کنید.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

اکنون Portal را بر روی تلفن خود باز کرده و روی Scan بزنید. هنگامی که دوربین راه اندازی شد، آن را به کد QR نشان دهید تا آن را اسکن کند. با این کار ارتباط بی سیم مستقیم بین تلفن و دسک تاپ یا لپ تاپ شما برقرار می‌شود. این فقط موقتی است، بنابراین دفعه بعد که برنامه را اجرا می‌کنید ، مجدداً اسکن را انجام دهید تا دوباره جفت شود.

در آخر، پرونده‌های خود را به پنجره مرورگر بکشید و آنها فوراً شروع به بارگذاری در تلفن شما خواهند کرد.

5 راه برای انتقال داده‌ها از رایانه شخصی یا لپ تاپ به تلفن اندرویدی

به صورت پیش فرض، این برنامه تصاویر و موسیقی را در پوشه‌های عکس و موسیقی تلفن شما قرار می‌دهد. همه چیز به پوشه Portal می‌رود. شما می‌توانید آنها را در آنجا ترک کرده و از طریق برنامه Portal به آنها دسترسی پیدا کنید، یا می‌توانید یکی از بهترین مدیریت فایل‌های اندرویدی را دانلود کنید و پرونده‌ها را به هر پوشه دیگر (و حتی به کارت SD) منتقل کنید.

پورتال راحت است زیرا نیازی به نصب آن بر روی لپ تاپ ندارید. اگر می‌خواهید ویژگی‌های بیشتری داشته باشید، AirDroid را بررسی کنید، که در میان دیگر موارد به شما امکان می‌دهد پیام‌های متنی را از رایانه شخصی خود ارسال کنید. Feem نیز وجود دارد که به اشتراک گذاری فایل‌ها در انواع مختلف دستگاه را آسان می‌کند.

راه‌های دیگری برای انتقال داده‌های خود

روش‌های بیشتری برای جابجایی پرونده‌ها بین دستگاه‌ها وجود دارد. اگر تلفن شما از آنها پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از کارت SD یا یک درایو فلش USB با کابل On-The-Go استفاده کنید. یا برای راه حل‌های فوق فناوری، سعی کنید از FTP با برنامه سرور Wi-Fi FTP استفاده کنید، یا حتی از Network Attached Storage (NAS) استفاده کنید. با این گزینه، یک هارد دیسک واحد را با تمام دستگاه‌های متصل به شبکه خود به اشتراک می‌گذارید.

بیشتر بخوانید: ماکروسافت اج یا گوگل کروم ; کدام سریع‌تر است؟

اما برای اکثر مردم، پنج روش ذکر شده در بالا بهترین روش برای انتقال داده‌ها از لپ تاپ به تلفن اندرویدی شما است. برخی برای به اشتراک گذاری سریع پرونده‌های کوچک و برخی از آنها در انتقال حجم بزرگی از داده‌ها بهتر هستند.

البته هرچه دستگاه‌های بیشتری داشته باشیم، نیاز به اشتراک گذاری پرونده‌ها بین آنها بیشتر است. راهنمای ما برای سریعترین روشهای انتقال فایل بین رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های تلفن همراه به شما نشان می‌دهد.

منبع: makeuseof

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب اخیر