۶ فایده شگفت انگیز سفر کردن

6 فایده شگفت انگیز سفر کردن

سفر لذت بخش است. یک ماجراجویی خارق العاده. مهم‌تر از آن، سفر می‌تواند زندگی شما را به روش‌های متعددی ارزشمند کند. رفتن به طبیعت، زدن به دل جاده یا سفر به کشوری دیگر چیزی فراتر از یک زمان خوش است.

6 فایده شگفت انگیز سفر کردن

۱) آشنایی با فرهنگ‌های مختلف

جهان شامل مجموعه‌ای غنی از مردم و فرهنگ‌ها است. گشت و گذار در یک کشور جدید شما را در معرض مجموعه دیگری از سنت‌های فرهنگی قرار می‌دهد. سفر با کشتی کروز در ژاپن، فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا در مورد زندگی و ارزش‌های یک فرهنگ منحصر به فرد با سابقه‌ای عمیق، بیاموزید. با دریافت درک جدید درمورد مردمی که زندگی آنها متفاوت از شماست، ممکن است ارزش بیشتری برای تنوعی که حتی در شهر خودتان وجود دارد، قائل شوید.

 

یادگیری یک زبان جدید

۲) یادگیری یک زبان جدید

اگر همیشه می‌خواستید زبان جدیدی یاد بگیرید، برنامه‌ریزی و سفر به یک کشور خارجی دلیل خوبی برای شروع را برایتان فراهم می‌کند! تعدادی برنامه آموزش زبان در آنجا وجود دارد. به دنبال زبانی بگردید که معطوف به مکالمه یا برای رفع نیاز مسافران باشد. در هر صورت، وقتی هواپیمای شما روی زمین کشور دیگری نشست، خودتان را برای برقراری ارتباط با مردم محلی آماده‌تر می‌بینید. مردم محلی تلاش‌های شما را تحسین می‌کنند. و شما از فرصت تمرین مهارت‌های تازه خود در محیطی بسیار هیجان انگیزتر از یک کلاس لذت خواهید برد.

 

6 فایده شگفت انگیز سفر کردن

۳) راضی نگه داشتن ذائقه

یکی دیگر از فوایدی که از سفر به سرزمین‌های جدید حاصل می‌شود، فرصت امتحان غذایی کاملا متفاوت از آنچه در سفره شام خود می‌خورید، است. حس ماجراجویی را به حس چشایی خود بدهید و انواع مختلفی از ترکیبات ادویه و طعمی را کشف کنید که ذائقه‌تان را راضی خواهد کرد. حتی ممکن است انگیزه داشته باشید تا پختن این غذاها را در خانه امتحان کنید. مدتی دست از روال عادی خود بردارید. مثلا عادات معمول غذا خوردن و محدودیت‌های رژیمی خود خواسته را کنار بگذارید. دست به کار شوید، بد باشید، و آن دسر خوشمزه را بعد از غذایتان بخورید. همیشه می‌توانید این کالری‌ها را با پیاده روی در طول شهر حذف کنید.

بیشتر بخوانید: هشت شهر جذاب غذاهای خیابانی که بعد از کرونا باید به آن جا سفر کنید

6 فایده شگفت انگیز سفر کردن

۴) افزایش دانش

غرق شدن در یک مکان جدید به شما این امکان را می‌دهد تا در مورد موضوعات متنوعی، از تاریخ تا جغرافیا تا اقدامات فرهنگی و اقتصاد بیشتر یاد بگیرید. یادگیری عملی، درک افراد از اطلاعات جدید را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید از تجربیات سفر بیشتر از مطالعه کتاب در مورد هر موضوع مرتبطی بیاموزید. مفهوم سفر تجربی آن را یک قدم جلوتر می‌برد. سفر تجربی به شخصی نیاز دارد تا سرعت خود را کم کند و بخشی از آن مکان شود، و از عمق سفر بیشتر از عرض آن لذت ببرد.

 

6 فایده شگفت انگیز سفر کردن

۵) برانگیختن خلاقیت درونی

کشف مکان‌های جدید می‌تواند قسمت خلاق مغز شما را برانگیزد. خیلی وقت‌ها، روتین‌های راکد و اضافی زندگی عادی، مغز افراد را از بین برده و تخیل را مهار می‌کند. خارج کردن خود از  نُرم می‌تواند ذهن را آزاد کند و اجازه دهد تا جوهره خلاقیت جاری شود. زیبایی طبیعی خیره کننده، معماری چشم گیر و رسومات جدید، می‌تواند الهام بی پایانی برای تلاش‌های خلاقانه در هنر و نوآوری باشد.

 

یافتن دوستان جدید

۶) یافتن دوستان جدید

خارج شدن از حلقه درونی دوستان و خانواده، مجال ملاقات با افراد جدید را برای شما فراهم می‌کند. رفتن به مکان‌های جدید معمولا شما را مجبور می‌کند تا با غریبه‌ها صحبت کنید. چه وقتی گم شده‌اید و دنبال آدرس باشید، چه وقتی که می‌خواهید بهترین رستوران‌های منطقه را جویا شوید. این امر به طور ویژه برای مسافران تنها صدق می‌کند، اما فقط در صورتی که بخواهید از خانه خارج شده و به کاوش بپردازید. مشخص شده است که مردم به احتمال زیاد به مسافران تنها بیشتر از گروه‌های دو یا چند نفره نزدیک می‌شوند تا مکالمه را آغاز کنند. اگر به صورت گروهی سفر می‌کنید، از تعامل با افراد محلی یا سایر مسافران خجالت نکشید. ممکن است دوستان مادام العمری پیدا کنید.

تعداد کمی مخالف لذت‌هایی هستند که سفر می‌تواند برای زندگی هر کسی به ارمغان بیاورد، اما مزایای سفر فراتر از لذت آنی‌اش است. با سفری که آرزویش را داشتید، چیزهای زیادی می‌توان به دست آورد. خیالتان راحت، و وجدانتان آسوده باشد، بدانید که هنگام برگشت به خانه، ثروتمندتر از زمان ترک آن هستید.

منبع: newsgram

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب اخیر