7 کاری که افراد جذاب انجام نمی‌دهند

۷ کاری که افراد جذاب انجام نمی‌دهند

ماه گذشته، پس از یک حبس طولانی مدت، سرانجام توانستم به شهر خود، رم برگردم. من غمگین بودم، زیرا پدربزرگم تازه فوت کرده بود و برای آخرین بار فرصتی برای دیدن او پیدا نکردم. به محض رسیدن به خانه، به ماریا برخورد کردم، بانویی که در کانکس ما زندگی می‌کند. او یک زن فوق العاده جذاب و باهوش در دهه هفتاد با انرژی یک نوجوان است.

او مرا به خانه خود دعوت کرد تا با یک فنجان چای گپ بزنم. او از حال من سوال کرد و من به او پاسخ دادم که چه احساسی دارم. راستش، در آن لحظه من واقعاً نیاز به صحبت داشتم. با این حال، از آنجا که نمی‌خواستم مکالمه را در انحصار خود داشته باشم، از او پرسیدم که او چکار می‌کند.

او کوتاه پاسخ داد، و سپس با ادب مکالمه را به من برگرداند، زیرا او می‌دانست که چقدر من باید خودم را تخلیه کنم.

بیشتر مردم به من می‌گفتند که چگونه با غم و اندوه کنار بیایم و احتمالاً موضوع را تغییر می‌دهند. ماریا اصرار داشت که من نیاز به صحبت دارم، و سپس او فقط توجه بی نظیر خود را به من داد.

افرادی مانند او نادر هستند. یک چیز مشترک بین افرادی مانند ماریا این است که برخی ویژگی‌های رایج آزار دهنده را نشان نمی‌دهند و به ندرت کارهای خاصی را انجام می‌دهند.

صحبت کردن بیش از شما

برخی از افراد عادت دارند قبل از اینکه حتی جمله خود را به پایان برسانید، در مورد شما صحبت کنند. من در مورد شما نمی‌دانم، اما به نظر مناین رفتار کاملا آزار دهنده است.

ماریا هرگز حرف شما را قطع نمی‌کند. من همیشه آن را به عنوان نشانه اعتماد به نفس، بلوغ و خردمندی درک کرده‌ام. او فقط مودب نیست؛ او به آنچه شما باید بگویید احترام می‌گذارد.

اگر مخالف باشد، او برای توضیح دیگاه تو میان سخنانت نمی‌پرد. او تلاش زیادی می‌کند تا در عوض بهتر شما را درک کند. طبق آموزه‌های استیون کووی در شاهکارش “۷ عادت افراد بسیار موثر” ، او به دنبال درک و سپس درک آن است.

بیشتر بخوانید: چرا زندگی اینقدر سخت است؟

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

هر زمان که می‌خواهید حرف شخصی را قطع کنید، به یاد داشته باشید که ناگزیر بخشی از پیام گفتگوی خود را از دست خواهید داد و ممکن است پاسخ شما بی‌ربط باشد. سعی کنید قبل از اینکه پاسخ خود را بدهید بگذارید دیگران جمله خود را تمام کنند. شما با این کار از از دست دادن بخش مهمی از پیام آنها جلوگیری خواهید کرد، و می‌توانید پاسخ متفکرانه و هوشمندانه‌ای بدهید.

هدایت مکالمه به آنها

افراد سعی می‌کنند مکالمه را به سمت خود هدایت کنند – گاهی اوقات اثبات می‌کنند که در مورد یک موضوع خاص بیشتر می‌دانند، گاهی اوقات فقط برای اینکه ثابت کنند بهتر هستند.

“تابستان سال آینده و من و شوهرم برای چند هفته به کوبا می‌رویم.”

“وای چه زیبا. من و شوهرم نیز به رفتن به کوبا فکر کردیم، اما بعد تصمیم گرفتیم به باهاما برویم. آنجا بسیار بهتر و ایمن‌تر است. ما سه هفته آنجا خواهیم ماند، دو هفته برای ما کافی نیست. ”

همانطور که “جان پی. وایس” در یکی از مقالاتش توضیح می‌دهد، بسیاری از تعاملات بیشتر شبیه رقابت‌هایی هستند که به صورت مکالمات تغییر قیافه داده می‌شوند. هر شخص در حال شکل‌دهی و ﺁماده کردن افکار بعدی است، نه این که واقعا به سخنان طرف مقابلش گوش دهد.

در عوض افرادی مانند ماریا برعکس عمل می‌کنند. وقتی از آنها چیزی می‌پرسید، آنها پاسخ متفکرانه و جالبی به شما می‌دهند که ممکن است مربوط به خودشان باشد، اما آنها همیشه مکالمه را به سمت شما باز می‌گردانند.

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

برای اثبات بهتر بودن خود وقت و انرژی را هدر ندهید، زیرا باعث نمی‌شود دیگران شما را تحسین کنند. در حقیقت، این ممکن است باعث شود مردم شما را آزاردهنده بدانند. در عوض، روی لذت بخش کردن مکالمه تمرکز کنید. این عادت را ایجاد کنید که روی صحبت خود متمرکز شوید و احساس تحسین کنید.

7 کاری که افراد جذاب انجام نمی‌دهند

دائم درباره دیگران قضاوت کردن

بعضی از انسان‌ها عادت مداوم دارند که پشت سر دیگران صحبت کنند و آنها را پایین بیاورند، این معمولاً به دلیل حسادت است. این کار به ضرر روابط است.

در ﺁخرین گفتارم با ماریا، اولین چیزی که به ذهنم خطور کرد، احساسی بود که داشتم. چیزی که باید درباره‌اش صحبت می‌کردم یک موضوع حساس و مهم بود؛ برای من، صحبت کردن در مورد ﺁن ﺁسان نبود.

احساس راحتی کردم بیاد می‌آورم که می‌توانستم خودم باشم و بدون نیاز به “ماسک” صحبت کنم. دلیل این احساس من این بود که من هرگز نشنیده بودم که او در مورد دیگران بد صحبت کند. در نتیجه، من می‌دانستم که او در مورد من قضاوت نخواهد کرد.

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

وقتی مرتباً دیگران را قضاوت نکنید، جلب اعتماد دیگران و ارتباط واقعی با آنها آسان‌تر است. از غریزه قضاوت درباره دیگران خلاص شوید، و درک کنید که همیشه نمی‌دانید چه چیزی در پشت اعمال و تصمیمات دیگران است. در واقع، من می‌گویم ۹۹٪ از اوقات، شما هیچ سرنخی از آن ندارید.

بیشتر بخوانید: آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است؟

غلط املایی نام و یا تلفظ اشتباه آن

غلط املایی نام شخص – یا تلفظ اشتباه آن – یک بار اتفاقی است که می‌تواند بیفتد. اگر این کار را دو بار انجام دهید، احساس می‌کند زیاد به آن اهمیت نمی‌دهید.

توانایی به خاطر سپردن نام یکی از عادت‌های مورد پسند مردم است. اما همیشه به راحتی آن را بدست نمی‌آورند، با این حال، آنها همیشه سعی می‌کنند تکنیک‌هایی را برای کمک به آنها بسازند. اگر آنها در مورد چگونگی هجی کردن یا گفتن نامی مطمئن نیستند، به سادگی می‌پرسند.

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

من یک بار در فوربس خواندم که ساده‌ترین راه برای حفظ یک نام، تکرار آن است. وقتی برای اولین بار شخصی را ملاقات کردید و او خود را معرفی کرد، سعی کنید نام او را تکرار کنید.

“خوشحالم که با تو آشنا شدم ، من لارا هستم!” “خوشحالم که با تو آشنا شدم، لارا، من سیرا هستم.”

هنگامی که نام آنها را با صدای بلند گفتید، به خاطر سپردن آن بسیار راحت‌تر خواهد بود.

دعوت افراد دیگر بدون گفتن به صاحب مجلس

ما یک بار ماریا را برای کریسمس به یک شام خانوادگی دعوت کردیم. متأسفانه، خواهرش اخیراً شوهرش را از دست داده بود و در آن روز تنها بود. بنابراین، او مودبانه پرسید که آیا خواهرش نیز می‌تواند بیاید. ما به وضوح موافقت کردیم.

من اغلب شرایط برعکس این را تجربه کرده‌ام. من یک بار دوستی داشتم که هر وقت برنامه شام را با چند دوست در خانه ترتیب می‌دادم، دوستان دیگرش را دعوت می‌کرد بدون اینکه حتی از من سوال کند. او فقط می‌گفت “هی سیرا! فرانچسکا، جیووانی و لوکا نیز می‌آیند. ”

در ابتدا، من چیزی نگفتم، اگرچه رفتار او من را آزار داد. با این حال، بعداً به جایی رسیدم که مجبور شدم این موضوع را مطرح کنم، زیرا خانه من بسیار کوچک بود و نمی‌توانست پاسخگوی بسیاری از افراد باشد.

بین گفتن اینکه شخص دیگری نیز در حال آمدن است و پرسیدن اینکه آیا می‌توانید افراد دیگری را دعوت کنید تفاوت وجود دارد. پرسیدن یک حسن نیت ارائه می‌دهد و کاملاً اخلاقی است. نپرسیدن بی‌توجهی به طرف مقابل است.

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

همه مجالس گروهی را دوست ندارند. بعضی از افراد محتاط هستند. این بدان معنا نیست که آنها از معاشرت متنفر هستند، اما ممکن است برای آنها سخت‌تر باشد. این را همیشه در ذهن داشته باشید.

در حالی که در حا صحبت کردن هستید با گوشی تلفن در دستان هست.

اگر فیس بوک یا هر پلت فرم رسانه اجتماعی دیگر را در حالی که کسی با شما صحبت می‌کند بررسی کنید – یا در حالی که شما کنار آنها هستید – آنچه در حال برقراری ارتباط با آنها هستید اساساً این است که به آنها اهمیتی نمی‌دهید و علاقه زیادی به آنها ندارید هر چیزی که ممکن است داشته باشند برای گفتن شما توجه بی نظیر خود را که شایسته همه است، به آنها نمی‌دهید.

ماریا در شبکه‌های اجتماعی فعال است، اما هر دو دقیقه یک بار خبر فیس بوک خود را بررسی نمی‌کند، به خصوص اگر شخصی با او صحبت کند. من هرگز ندیده‌ام که تلفنش را در حالی که در کنار من است در دست بگیرد.

اگر همه ما مانند ماریا بودیم، در دنیای بسیار بهتری زندگی می‌کردیم.

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

هر وقت در کنار شخص دیگری هستید، تلفن خود را در کیف یا جیب خود نگه دارید. دور نگه داشتن آن به شما کمک می‌کند تا مدتی آن را فراموش کنید و بر لذت بردن از لحظه کنار افرادی که با آنها هستید تمرکز کنید.

مشاهده پیام‌ها و پاسخ ندادن

افرادی مانند ماریا همیشه به پیام‌ها پاسخ می‌دهند. آنها هرگز امکان ندارد پیامی از شما را ببینند و پاسخی ندهند. پاسخ به پیام پس از دیدن یک حسن ادب را ارائه می‌دهد، با این حال بسیاری از افراد را می‌بینم که مرتباً برعکس عمل می‌کنند.

مثل یک روند جدید است.

تأیید پیام شخص دیگری یک عادت ساده و در عین حال سالم است که همه باید از آن استفاده کنیم. فقط رعایت ادب و احترام است. بنابراین، اگر اکنون فکر می‌کنید که آیا برای پاسخ دادن به پیامی که دو روز پیش دریافت کرده‌اید خیلی دیر است، پاسخ من این است که بهتر است – حتی چند روز بعد – با یک عذرخواهی واقعی پاسخ دهید، نه اینکه اصلا پاسخ ندهید.

به طور خلاصه نحوه جلوگیری از این عادت بد:

اطمینان حاصل کنید که همیشه به محض خواندن پیام‌ها و ایمیل‌ها به آنها پاسخ دهید. از این طریق پاسخ را فراموش نخواهید کرد، و مهم‌تر از همه، یک عادت سالم ایجاد خواهید کرد. پاسخ به پیام‌ها نشانه صداقت و ادب است.

دو شخصیت مشترک افراد جذاب، احترام و عقل سلیم است. آنچه ما انجام می‌دهیم مطمئناً می‌تواند ما را دوست داشتنی‌تر کرده و با مردم ارتباط برقرار کند. با این حال، گاهی اوقات کاری که ما انجام می‌دهیم باعث می‌شود که ما فراموش نشدنی باشیم.

منبع: medium

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب