۸ نشانه رابطه ای که سالم نیست

8 نشانه رابطه ای که سالم نیست

تشخیص اینکه یک رابطه سالم از ناسالم کار بسیار دشواری می باشد. اما رابطه ناسالم چیست و نشانه های آن چیست؟
متاسفانه توهم یک رابطه طولانی مدت که امنیت کاذبی برای ما ایجاد کرده چشم ما را به نشانه های رابطه ناسالم کور می کند و با دانستن آن ها هوشیاری لازم را بدست می آورید.

8 نشانه رابطه ای که سالم نیست
۱)کیفیت افتضاح مکالمات

مکالمه خوب لازمه یک رابطه سالم می باشد. اگر در رابطه ای هستید که شما به ندرت صحبت می کنید و یادتون نمیاد بار آخری که صحبت احساسی کاملی داشتید چه زمانی بوده، و هر چند وقت یکبار از طریق پیام ارتباط دارید و نمی دانید در زندگی فرد مقابل چه می گذرد و در واقع اینگونه حس می کنید که فرد مقابل را نمی شناسید، واقعیت این است که شما در رابطه با فرد مقابل نیستید . شما فقط یک ارتباط احساسی یا روانی یا فیزیکی بدون ریشه را برقرار کردید.

8 نشانه رابطه ای که سالم نیست
۲)تظاهر کردن برای دیگران

تعجب کردین؟ شما دو تا در انظار عمومی و توی جمع انگار دو نیمه سیب هستید آیا این اشتباه می باشد؟ بله اشتباه است شما در تلاش واقعی ساختن توهمی هستید که در ذهن خود ساختید و این واقعیت ندارد و شما با ظاهر سازی و دروغ گویی به دیگران و خودتان نهایتا درگیر حس بدی میشوید. اگر شما در تنهایی از با هم بودن لذت نمیبرید و در انظار عمومی مدام در حال نوازش یکدیگر هستید. این ظاهر سازی نشانه یک رابطه ناسالم است. اگر این مورد در رابطه شما وجود دارد لازم است از خودتان سوالات جدی بپرسید.


۳)هیچ لحظه خاصی وجود ندارد.

اگر رابطه شما بیش از حد قابل پیش بینی هست و به قولی آنقدر معمولی می باشد که هیچ لحظه خاص و ویژه ای وجود ندارد و هیچ حسی در لحظات با هم بودنتان وجود ندارد و هیچ ویژگی برای خاص بودن رابطه خود پیدا نمی کنید.

8 نشانه رابطه ای که سالم نیست

۴) پریشانی و آشفتگی زیادی در رابطه وجود دارد

اگر مدت زیادیست که در رابطه هستید و هنوز نتوانستید مطمعن شوید که آیا عاشق شماست یا نه؟ علارقم تمام ابراز علاقه هایی که می کنید هنوز متوجه عمق احساس طرف مقابل نشدید و نمی دانید که رابطه شما از نظر احساسی در چه مقطعی قرار دارد این نشانه های کلاسیک یک رابطه غیر سالم هست.

8 نشانه رابطه ای که سالم نیست

۵)بحث های جدی با هم ندارید

یک زوج در کنار تمام صحبت های معمولی و شوخی ها باید بتوانند در مورد مباحث جدی بین خود نیز بحث کنند. در رابطه ای که شاد و سالم باشد زوج ها با هم در مورد مباحث مختلف بحث می کنند و این به کیفیت عشقشون نسبت به همدیگه ضربه نمی زند. شما فکر می کنید رابطه عالی رابطه ای بدون بحث و صحبت ها جدیه ولی این اشتباه می باشد.اگر چیزی اهمیت لازم را برای شما داشته باشد حتما در مورد آن بحث می کنید.

بیشتر بخوانید:

چرا یک مرد به شما کم توجهی می کند ؟

۱۲ نکته ای که در اولین ملاقات باید رعایت کرد

۶) جنگ قدرت وجود دارد

گذشت و بخشش قسمت مهم از یک رابطه سالم و طولانی مدت است. اگر در رابطه ای هستید که همیشه یکی باید حق را تصاحب کند و درگیری زیادی برای به کرسی نشاندن حرفهاتون دارید و اصلا مهم نیست که این گرفتن حق چه ضربه ای به رابطه شما وارد می کند، این نشانه نبودن عشق لازم رابطه است. چون عشق انسان ها را نرم و انعطاف پذیر تر نسبت به یکدیگر میسازد.

8 نشانه رابطه ای که سالم نیست
۷)فقط کیفیت جنسی خوبی وجود دارد.

تمام زیبایی رابطه شما به کیفیت رابطه جنسی و میزان انجام آن بستگی دارد. تمام قرارها و دیدارها برای برقراری رابطه جنسی می باشد و تمام قرار ها و دیدارها برای برقراری رابطه جنسی می باشد و تمام چیزی که از یکدیگر به یاد دارید در رابطه جنسی خلاصه می شود. ولی وقتی به قسمت صحبت کردن و احساسات می رسید هیچ چیزی وجود ندارد. این نشانه یک رابطه صرفا جنسی است و در طولانی مدت ضربه می خورید.


۸)خانواده و دوستان فرد مقابل را نمی شناسید.

اگر کسی بخواهد شما را برای همیشه داشته باشد حتما تلاش می کند شما را قسمتی از زندگی خود کند و برای این شما را وارد روابطی می کند که مدت زیادیست در آنهاست مثله دوستان و خانواده. اگر مدت زیادیست که در رابطه هستید و هیچکدام یا یکی از شما علاقه ای برای ایجاد این ارتباط ها ندارد این نشانه حد رابطه شما را مشخص می کند و به معنی این می باشد که فرد و یا هردو نمی خواهند بیش از حد مشخصی رابطه پیش برود.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر