۹ عاملی که می‌تواند میل جنسی را کاهش دهند

9 عاملی که می‌تواند میل جنسی را کاهش دهند

بیشتر افراد میل جنسی را با یک احساس خود به خود مرتبط می‌دانند. به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و به زوجین کمک می‌کند روابط پرشور خود را حفظ کنند. با این حال، معلوم می‌شود که عوامل مزمن بیشتری وجود دارند که می‌توانند میل جنسی را کاهش دهند.

به دلیل این سردرگمی، زوجینی وجود دارند که با گذشت زمان، در مورد صمیمیت خود دچار مشکلات و ناامنی می‌شوند. به همین دلیل، یادگیری تمایز بین عدم تمایل و عوامل واقعی موثر در کاهش میل جنسی بسیار مهم است. در این مقاله، ما در مورد ۹ عاملی که می‌تواند میل جنسی را کاهش دهند صحبت خواهیم کرد.

۱) استرس

داشتن یک زندگی جنسی سالم و کامل، مترادف با بهزیستی است. با این حال، افراد زیادی هستند که برای دستیابی به آن با مشکل روبرو می‌شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که بسیاری از عوامل ممکن است در آن تأثیر بگذارد، و شما ممکن است آنها را در نظر نگرفته باشید.

این مورد استرس است. این یکی از مشکلاتی است که بیشتر روی انگیزه جنسی شما تأثیر می‌گذارد، اما اکثر آنها توجه کافی به آن ندارند. سطح بالای استرس باعث افزایش تولید کورتیزول و کاهش تستوسترون می‌شود.

در نتیجه ممکن است تمایل به رابطه جنسی کاهش یابد. فعالیت‌های معمول مانند رفتن به محل کار، جلسات، ترافیک، کارهای خانه، مراقبت از کودکان یا سایر کارها باعث فشار روانی بالا می‌شود. این منجر به احساس خستگی در فرد می‌شود و فقط می‌خواهد بخوابد که این امر اغلب بر روابط جنسی تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: آیا واقعا رابطه جنسی ، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند؟

۲) مصرف برخی داروها

9 عاملی که می‌تواند میل جنسی را کاهش دهند

هنگامی که تحت درمان شدید پزشکی مانند شیمی درمانی برای سرطان قرار دارید، عوارض جانبی منفی معمول است. برخی از رایج‌ترین آنها خستگی، حالت تهوع است که می‌تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

باید توجه داشته باشید که ﺁنها همچنین به دلیل تغییرات فیزیکی و ناهماهنگی‌های هورمونی، به برانگیختن مسائل مربوط به عزت نفس نیز تمایل دارند.

قرص‌های ضد بارداری، به ویژه در ابتدای استفاده، باعث کاهش میل جنسی می‌شوند. با این حال، این اثر جانبی با ادامه استفاده از بین می‌رود.

این مورد در مورد برخی از آنتی هیستامین‌ها یا داروهای ضد افسردگی تری‌سیکلی نیز وجود دارد. بنابراین، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و داروهایی را که ممکن است باعث این مسئله شوند شناسایی کنید.

۳) ضربه از تجربیات بد

گذراندن تجربه‌های منفی نیز یک عامل کاملاً رایج در میل جنسی پایین است. این معمولاً هنگامی اتفاق می‌افتد که با همسرتان کاملاً راحت نیستید یا کاری انجام داده است که شما دوست ندارید. همچنین‌، اگر تجربه صمیمی منفی داشته باشید، این اتفاق می‌افتد.

بنابراین، اگر با شریکی هستید که به او اعتماد دارید، بهترین راه حل، حفظ ارتباطات و حفظ تعادل بین شماست. به یاد داشته باشید، یک تجربه بد نباید به یک مشکل قطعی تبدیل شود.

۴) عزت نفس و عدم امنیت

سلامت روان همچنین ستون اصلی هر انسانی است. این به این خاطر است که بر نحوه ارتباط ما با دیگران و خود تأثیر می‌گذارد. اگر کسی دچار مشکلات عزت نفس و عدم امنیت باشد، ممکن است میل جنسی وی نیز کاهش یابد.

به این دلیل که افرادی که با بدن خود راحت نیستند و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند، ممکن است از کمبود میل جنسی رنج ببرند. بنابراین، اگر کسی درک درستی از خود نداشته باشد، احساس می‌کند قادر به جلب رضایت شریک زندگی خود یا حتی لذت کامل از این تجربه نیست.

۵) مصرف بیش از حد الکل و مواد مخدر

داشتن زندگی ای که در آن موادی مانند الکل و مواد مخدر مصرف می‌کنید نیز می‌تواند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد. توجه به این نکته مهم است که این مواد در ابتدا می‌توانند خواسته‌های جنسی شما را تقویت کنند. با این حال، با افزایش مصرف، آنها می‌توانند باعث خستگی و حتی اختلال در نعوظ شوند.

سانتیاگو فراگو، مدیر پزشکی موسسه سکسولوژی و روان درمانی آمالتئا، اظهار داشت که افزایش میل جنسی با الکل یک افسانه است. واقعیت این است که میل شهوانی برابر با ارگاسم نیست، که توسط این ماده دشوار می‌شود. همچنین، مقدار مصرفی شما تأثیر دارد. یک نوشیدنی گاه‌به‌گاه بسیار متفاوت از مصرف زیاد آن است.

۶) کمبود خواب

عواقب نداشتن استراحت شبانه برای بدن مضر است. بنابراین، مهم است که اطمینان حاصل کنید که به چرخه خواب روزانه خود پایبند هستید. وقتی فردی خواب کافی نداشته باشد، علائمی مانند خستگی، اضطراب یا استرس دارد.

همه این عوامل می‌ تواند باعث درگیری بین زوجین شود، که می‌تواند به زندگی جنسی آنها منتقل شود، که می‌تواند میل جنسی را کاهش دهد. همچنین، نداشتن خواب خوب می‌تواند حساسیت افراد را نسبت به محرک‌هایی مانند لمس کمتر کند. این همچنین می‌تواند میل جنسی را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: ۸ نشانه رابطه ای که سالم نیست

۷) رژیم غذایی نامناسب

این نکته ممکن است به اندازه سایر موارد واضح نباشد، اما رژیم غذایی در مورد حفظ میل جنسی با همسر شما نقش دارد. اگر وعده‌های غذایی متعادل نخورید یا رژیم کم پروتئین داشته باشید، سطح تستوسترون شما پایین می‌آید.

جدا از این، وقتی وعده‌های غذایی شما حاوی مواد معدنی و ویتامین نیست، ممکن است احساس خستگی کنید. به همین دلیل است که لازم است روزانه یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.

۸) یکنواختی

9 عاملی که می‌تواند میل جنسی را کاهش دهند

وقتی رابطه برای اولین بار شروع می‌شود، همه چیز جدید است، بنابراین احساسات زیادی وجود دارد. این امر بر صمیمیت جنسی نیز تأثیر می‌گذارد. با این حال، با گذشت زمان، این مرحله سرخوشی کاهش می‌یابد، که این امر باعث روابط عادی‌تری می‌شود.

در این موارد، بهتر است زندگی صمیمی خود را تغییر داده و آزمایش کنید. به این ترتیب، همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری در مورد یکدیگر و لذت بردن از آنها وجود خواهد داشت. با شریک زندگی خود وقت بگذرانید، به طور فعال ارتباط برقرار کنید، و هرگز دچار یکنواختی نخواهید شد.

۹) مشکلات ارتباطی با شریک زندگی خود

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، یکنواختی یکی از اصلی‌ترین عواملی است که می‌تواند باعث شود میل جنسی به مرور کاهش یابد. به همین دلیل ارتباط موثر با شریک زندگی خود بسیار مهم است. با انجام این کار، می‌توانید یک نکته میانی را پیدا کنید که برای جلب رضایت هر دو شما مفید باشد.

علاوه‌براین، لازم به ذکر است که مشکلات رابطه‌ای که به موقع برطرف نشده‌اند نیز می‌توانند میل جنسی را کاهش دهند. زیرا می‌تواند باعث ایجاد شکاف در هر دو طرف شود. مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی جنسی و با راهنمایی دکتر آنا الکساندرا کاروالهیرا (Ana Alexandra Carvalheira)، با همکاری دانشگاه‌های اسلو و زاگرب، نشان داد که خستگی، درگیری‌های زناشویی و استرس ناشی از کار از دلایل مهم کاهش میل جنسی در مردان است.

ما به شما توصیه می‌کنیم که همیشه به برقراری ارتباط ادامه دهید، خصوصاً اگر مشکلی شما را آزار می‌دهد. به این ترتیب، سلامتی جنسی شما دست نخورده باقی خواهد ماند.

نکاتی برای کمک به میل جنسی

بسیار مهم است که میل جنسی بین خود و شریک زندگی خود را حفظ کنید. با این حال، گاهی اوقات به دلیل عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، کمبود خلاقیت و مشکلات شخصی، این مسئله دشوار می‌شود.

اگر می‌خواهید از همه اینها جلوگیری کنید، یا احتمال تجربه مسائل مربوط به میل جنسی را کاهش دهید، یک سری نکات مفید وجود دارد که به ماندگاری آن کمک می‌کند.

به طور کلی، همه چیز به تمرکز بر جزئیات کوچک فراتر از عمل جنسی بستگی دارد. بنابراین، شما باید به سایر زمینه‌های رابطه توجه کنید، نه فقط به صمیمیت. به عنوان مثال، نمایش محبت غیر منتظره.

در پایان، اگر می‌خواهید یک زندگی جنسی سالم با شریک زندگی خود داشته باشید، تمرکز بر روی نمایش محبت و تماس بدنی که اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ضروری است. به خاطر داشتن این کلیدها می‌تواند واکنش‌های شگفت انگیزی ایجاد کرده و میل جنسی را زنده نگه دارد.

منبع: StpToHealth

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *