طریقه رسیدن به خواسته‌ها

https://namnak.com/get-what-you-want.p77656

افراد موفق همیشه بهترین استفاده را از موقعیت‌های گوناگون کرده و آنها را به فرصتی تبدیل می‌کنند تا به سوی موفقیت راه یابند و به اتفاق مورد نظر خود دست یابند. این افراد از هر نوع تغییر استقبال می‌کنند و به دنبال راه‌هایی هستند که به بهترین شکل از موقعیت ایجاد شده استفاده نمایند. اگر شما هم مشتاقید، مانند افراد موفق دید مثبتی به هر موقعیتی داشته باشید تا بتوانید به اتفاق مورد نظرتان دست یابید، ادامه این بخش از حرفه‌ای را از دست ندهید.

طریقه رسیدن به خواسته‌ها

روش افراد موفق برای استفاده از موقعیت‌ها

تغییرات را بعنوان فرصت ببینید:

شروع به فکر کردن کنید. تغییرات را بعنوان فرصت ببینید. بیشتر ما از تغییرات اساسی در زندگی می‌ترسیم این تغییر ممکن است از دست دادن شغل، سرمایه‌گذاری مالی، یا انتقال به شهر و منطقه دیگری باشد.

این موارد استرس‌زا و مشکل است. اما یک میلیاردر از هر نوع تغییر استقبال می‌کند حتی خیلی از آنهایی که به دید ما منفی می‌آید .اگر تغییر از دست دادن شغل باشد این به معنی داشتن تایم آزاد بیشتر برای سرمایه گذاری جدید است.

طریقه رسیدن به خواسته‌ها

چه کاری می‌توانید انجام دهید تا پول بیشتری بدست آوردید:

تشخیص دهید شما چه کاری می‌توانید با آن وقت آزاد انجام دهید تا سرمایه و پول بیشتری بدست آوردید. به عقب برگردید و به دانشجویانی فکر کنید که با چه وسواسی برای ۵ دلاری خود تصمیم می‌گرفتند.

بعضی تصمیم می‌گردند منتظر بمانند تا ورق به نفع آنها برگردد. و بعد با یک حرکت پول خود را به بیست دلار می‌رساندند. با احتساب اینکه حداقل دستمزد بطور معمول ۷.۲۵ دلار باشد آنها سه برابر این پول را بدست آورده‌اند.

از تغییرات نترسید :

ترس از تغییر طبیعی است. اما ترس یک پاسخ منفی به هر موقعیتی است و در دراز مدت فکر و خلاقیت شما را زمین‌گیر می‌کند و قدرت بلند پروازی را از شما می‌گیرد. چنین موقعیت‌هایی کنترل و دیدگاه مثبت احتیاج دارد.

  • چگونه می‌توان چنین تغییراتی را به نفع خود چرخاند؟
  • اکنون نسبت به زمان قبل از تغییر چه دارید که آن موقع نداشتید؟

خب با تمرکز روی همان به پیش بروید.

طریقه رسیدن به خواسته‌ها

پس انداز کنید :

پس انداز هر پنی مساوی با کسب آن است. میلیاردرها هیچ وقت پول را هدر نمی‌دهند. مردم معتقدند که پول کم، تاثیر زیادی روی زندگی ندارد و به آن بهایی نمی‌دهند و می‌گویند درآمد بالا باعث ترقی می‌شود. اما افراد ثروتمند هیچ وقت پول را هدر نمی‌دهند.

برای چه چیزی پول می‌پردازید شاید ارزش واقعی آن خیلی کمتر باشد. چه روش‌هایی برای ذخیره پولتان در هر روز وجود دارد؟ از جیره بندی مناسب کردن تا چانه زدن، آپشن‌های زیادی وجود دارد.

وقت را هدر ندهید :

دقت کنید وقتتان صرف چه کارها و چیزهایی می‌شود و چگونه می‌توانید بیشترین استفاده از آن را بکنید. اگر در اتوبوس هستید و به محل کار می‌روید از پنجره اتوبوس به بیرون زل بزنید یا کتابی بخوانید که مهارت جدیدی یاد بگیرید.

طریقه رسیدن به خواسته‌ها

بازیهای ویدیویی میتوانند یک فرصت کوچک باشند:

آیا سرگرمی‌هایی دارید که خلاقیت شما را بالا ببرد. حتی بازی‌های ویدیویی می‌تواند یک فرصت کوچک باشد اگر رکورد بازی خود را ثبت کنید و به یوتیوب و توییت بفرستید. 

تمام جزئیات را در نظر بگیرید :

درست است که می‌گویند ثروتمندان به تصاویر بزرگتر نگاه می‌کنند، یعنی دور اندیشی دارند. به اصطلاح گفته می‌شود نگاه بالای ۳۰۰۰۰ فوتی دارند. به دور دست‌ها فکر کنید، تصویر بزرگ در موفق شدن، خیلی مهم است. اما جزئیات است که باعث شکست یا موفقیت می‌شود. معمولا یکی از همین جزییات است که دور از چشم می‌ماند و باعث شکست می‌شود.

طریقه رسیدن به خواسته‌ها

به بودجه و سبک زندگی خود نگاه کنید:

  • آیا برای هر چیز بویژه صورت حساب‌های ماهانه یک دلار بیشتر می‌ پردازید؟
  • آیا قرارداد اجاره خانه را چک می‌کنید؟
  • آیا در آن چیزی وجود دارد که شانس حفظ پول را به شما بدهد؟
  • آیا در بقالی هر چیز پیشنهادی را خریداری میکنید؟

رسید خرید را بررسی کنید.به خاطر داشته باشید که میلیاردرها و میلیونرها به شکل افراطی زندگی نمی‌کنند .اجازه ندهید از فکر کردن به سبک عملکرد ثروتمندان غافل شوید. این موضوع کمک می‌کند در پروسه پیشروی موفق‌تر باشید.

منبع: نمناک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر