چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم؟

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم؟

با این راهنما نحوه تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ را بیاموزید. صفحه نمایش رابط شما با دنیای دیجیتال است پس به همین خاطر نگهداری از آن حیاتی است. اما همیشه مستعد جذب انواع و اقسام آلودگی‌ها و گرد و غبار می‌باشد.

در حالی که صفحه‌های نمایشگرهای CRT قدیمی از یک لایه محافظتی اضافی برخوردار هستند، صفحه نمایش‌های جدیدتر لپ تاپ LCD اینگونه نیستند. این بدان معنی است که شما از محصولات خشن مانند شیشه پاک کن برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود خودداری کنید.

در حالی که برخی از صفحات نمایش، مانند نمایشگرهای خاص MacBook و صفحه نمایش لمسی، دارای یک لایه اولئوفوبیک هستند که در برابر اثر انگشت و لکه‌ها محافظت می‌کند، اگر از پاک کننده‌های مبتنی بر الکل استفاده می‌کنید، می‌توانید این لایه را ازبین ببرید.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم؟

می توانید از ایزوپروپیل ۹۹٪ استفاده کنید، اما اگر نسبت به قوی بودن آن محتاط هستید، می‌توانید به جای آن از ۷۵٪ یا مواد ملایم‌تر استفاده کنید. در حقیقت، ایزوپروپیل رقیق شده تا ۶۰٪ با آب تصفیه شده حتی می‌تواند از ایزوپروپیل ۹۹.۹٪ موثرتر باشد، زیرا آب، محلول را در نفوذ به دیواره‌های سلول میکروارگانیسم بهتر می‌کند و زمان تبخیر حلال را کاهش می‌دهد، و باعث افزایش زمان صرف تماس با میکروارگانیسم می‌شود.

بیشتر بخوانید: حافظه پنهان پردازنده (کش CPU) چگونه کار می‌کند؟ کش L1 و L2 و L3 چیست؟

پاک کننده را مستقیماً روی صفحه نمایش لپ تاپ خود اسپری نکنید. در عوض، پاک کننده را روی پارچه میکروفیبر اسپری یا آغشته کنید، سپس از آنجا با حرکات دایره‌ای کوچک یا به آرامی صفحه لپ تاپ خود را پاک کنید. پارچه خود را در محلول تمیز کننده خیس نکنید، فقط آن را مرطوب کنید.

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم؟

ایزوپروپیل را می‌توان تقریباً در هر سطحی که بخواهید ضد عفونی کنید، استفاده کنید. ایزوپروپیل یک کشنده موثر میکروب است، اما هیچ خاصیت ضد الکتریسیته یا خاصیت ضد خش ندارد که پاک کننده‌های صفحه نمایش اختصاصی دارند. بنابراین پس از پاک کردن صفحه لپ تاپ خود با ایزوپروپیل، باید برای تمیز کردن کار از یک تمیز کننده صفحه نمایش بدون الکل استفاده کنید.

پارچه را به آرامی روی صفحه لپ تاپ خود بمالید، مطمئن شوید که خیلی فشار نمی‌دهید.

منبع: techradar

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر