چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

اینستاگرام تمام ویژگی‌های یک پیام رسان را به شما اراده می‌دهد جز یکی از آنها بنام جستجو. به شما این امکان را می‌دهد با دوستان خود تماس ویدیویی برقرار کرده و تصاویر و فیلم‌های خود را ارسال کنید، اما نمی‌توانید بین مکالمات خود جستجو کنید.

وقتی می‌خواهید یک پیام خاص را جستجو کنید، گزینه دیگری ندارید جز اینکه خودتان کل گپ را بگردید. در صفحه direct، یک نوار جستجو در بالای صفحه قرار دارد، اما این فقط مکالمات شما را توسط مخاطب فیلتر می‌کند.

متأسفانه، توسعه دهندگان شخص ثالث اینستاگرام به پیام‌های شما دسترسی ندارند. این احتمال هر برنامه غیر رسمی برای جستجوی مکالمات اینستاگرامی شما را رد می‌کند.

بیشتر بخوانید: اینستاگرام Reels چیست؟

خوشبختانه راه حلی وجود دارد، البته دست و پا گیر، که می‌توانید به آن روی بیاورید.

تنها راهی که می‌توانید پیام‌های اینستاگرام را جستجو کنید از طریق ابزار Data Download است. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد بکااپی از تمام اطلاعاتی که اینستاگرام از شما دارد از جمله تصاویر و فیلم‌هایی که پست کرده‌اید، مشخصات شخصی، direct messageهای خود را ایجاد و بارگیری کنید. از آنجا که این پرونده‌ها در قالب متن هستند، به راحتی می‌توانید آنها را با هر ویرایشگر متنی که در رایانه شما موجود است جستجو کنید.

برای درخواست کپی از داده‌های اینستاگرام خود، برنامه Instagram را در iPhone یا Android خود راه اندازی کنید و وارد قسمت پروفایل خود شوید.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

در اینجا، نماد منوی سه خط را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید تا یک منوی کناری نشان داده شود.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

به تنظیمات> امنیت> بارگیری داده (Settings > Security > Download Data) بروید.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و دکمه آبی رنگ “درخواست بارگیری” (“Request Download”) را که در پایین فرم موجود است، انتخاب کنید. به زودی ایمیلی با پیوند به بکاپ داده خود دریافت خواهید کرد.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

در رایانه خود، با کلیک روی نماد عکس نمایه خود در گوشه بالا سمت راست در وب سایت Instagram می‌توانید به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

از آنجا به تنظیمات> حریم خصوصی و تنظیمات> درخواست دانلود (Settings > Privacy & Settings > Request Download) بروید.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

پس از دانلود پوشه ZIP ، محتوای آن را در رایانه یا تلفن خود استخراج کنید. یک پرونده “messages.json” وجود خواهد داشت. وقتی آن را باز می‌کنید، بسته به میزان ارسال پیام در اینستاگرام، چند ثانیه طول خواهد کشید تا باز شود.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

محتوای فایل ممکن است در ابتدا بسیار پر پیچ و خم و بسیار پیچیده به نظر برسد، اما نیازی به درک آن ندارید. تنها چیزی که شما باید بدانید این است که از همه پیام‌های direct شما تا زمانی که دکمه درخواست بارگیری را انتخاب کرده‌اید، ثبت می‌شود.

برای جستجوی پیام خاصی در اینستاگرام، به سادگی دستور جستجو (Ctrl + F در ویندوز، Cmd + F در Mac و گزینه جستجو در مدیر فایل تلفن خود) را اجرا کنید، سپس کلمه کلیدی خود را تایپ کنید. در صورت مطابقت متن برجسته خواهد شد.

چگونه در دایرکت اینستاگرام خود پیامی را جستجو کنیم؟

متناوباً، از آنجا که هر پیام با زمان سنجی و فرستنده خود ثبت شده است، می توانید از تاریخ و نام مخاطب به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید. داده‌ها به ترتیب معکوس زمانی ثبت می‌شوند. بنابراین، برای خواندن مکالمه کامل مرتبط با کلمه کلیدی خود، به سادگی به بالا یا پایین بروید.

علاوه‌بر‌این، می‌توانید بایگانی و سایر موارد را جستجو کنید تا بفهمید چه مقدار از داده‌های شما را اینستاگرام جمع می‌کند. یک پرونده “seen_conduct.json” وجود دارد که از هر پستی که مشاهده کرده‌اید و در گذشته پیمایش کرده‌اید ، یک گزارش دارد. “Devices.json” یک حساب از دستگاه‌هایی دارد که برای ورود به سیستم حساب Instagram خود استفاده کرده‌اید.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توان پسورد اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟

این ترفند جایگزین نوار جستجوی سرراست نیست و به ویژه برای مواردی که می‌خواهید فوراً سابقه پیام‌های direct خود را مرور کنید عملی نیست. اما تا زمانی که اینستاگرام یک ابزار جستجوی رسمی اضافه نکند، این یک راه حل مفید است که می توانید در ناامیدترین شرایط به آن اعتماد کنید.

منبع: How To Geek

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جدیدترین مطالب