• صفحه خانگی
  • >
  • مهم
  • >
  • کدام برنامه در ویندوز ۱۰ از اکثر قدرت CPU ما استفاده می کند؟

کدام برنامه در ویندوز ۱۰ از اکثر قدرت CPU ما استفاده می کند؟

بعضی وقتا ممکن است سیستم شمابه طرز عجیب و اعصاب خورد کنی  کند شود . یکی از مهمترین علل کندی درگیری میزان زیادی از قدرت CPU به وسیله ی بعضی از برنامه هاست . به وسیله ی برنامه ی کاربردی Task Manager شما می توانید متوجه شوید کدام برنامه ،  بیشترین قدرت CPU را اشغال کرده است.

اجرای برنامه ی Task Manager

برای اجرای برنامه ی Task Manager شما می توانید به دو صورت عمل کنید.روش اول ، بر روی زیر منو Task Bar در پایین دسکتاپ راست کلیک کنید و برنامه ی Task Manager رو انتخاب کنید .

Task Manager

روش دیگری که می توانید این برنامه رو اجرا کنید ، گرفتن کلید های Ctrl+Alt+Delete به صورت همزمان می باشد و بعد از نمایش لیست، Task Manager  رو از لیست انتخاب کنید .

این دو روش در همه ی نسخه های ویندوز یکسان است .

بعد از باز کردن برنامه ی Task Manager اگر پنجره ای مانند پنجره ی زیر برای شما باز شد بر روی “More Details” کلیک کنید ، تا پنجره به صورت کامل باز شود:

Task Manager

از کجا بفهمیم کدام برنامه بیشترین استفاده رو از CPU  می کند ؟

بعد از باز شدن پنجره ی برنامه ی Task Manager ، تب Processes رو انتخاب کنید . در این تب همه ی برنامه های فعال رو به علاوه میزان استفاده ی آن ها از CPU می توانید مشاهده کنید .

برای اینکه بفهمیم کدام برنامه بیشترین استفاده رو از CPU می کند فقط کافیست از تب Processes  ، زیر تب CPU  رو همینطور که  در شک نشان داده شده است انتخاب کنید تا به ترتیب میزان استفاده از CPU برنامه ها را مرتب کند .

CPU

 

آزاد سازی CPU

خب برای ازاد سازی CPU  معمول ترین روش بستن برنامه مورد نظر با کلیک بر روی گزینه ی ضربدر یا راست کلیک بر روی نوار برنامه و انتخاب گزینه ی Close  می باشد .

بعد از انجام این کار اگر برنامه بسته نشد ، یکم صبر کنید تا فرآیند کامل شود یا بر روی برنامه در Task Manager  کلیک کنید و با راست کلیک یا انتخاب گزینه  End Task زیر پنجره ، برنامه مورد نظر را ببندید.

cpu

 

اگر نمی توانید چه فرآیندی سبب کندی سیستم و CPU  شما شده است ، بهتر است، کامپیوترتون رو Restart کنید تا این مشکل حل شود. بلافاصله بعد از Restart با استفاده از Windows Defender   سیستم خودتون رو اسکن کنید تا در صورت وجود بد افزار آن ها را تشخیص دهد .
بهتر است بخوانید :

نظرات ارزشمند شما ، چه مثبت و چه منفی ،به ما در بهتر شدن کمک خواهد کرد، نظراتتون رو با ما به اشتراک بزارید.

سپاس از همراهی شما

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب