نحوه نگهداری و محافظت از لباس‌های سفید

نحوه نگهداری و محافظت از لباس‌های سفید

وقتی صحبت از نگهداری و سازماندهی کمد می‌شود، لباس‌های سفید، ساز مخالف می‌زنند. برخلاف لباس‌های رنگارنگ، لباس سفید خطر زرد شدن را با گذشت زمان و استفاده از مواد شیمیایی به همراه دارد. هرچند نگران نباشید – با شستن لباس سفید و نگهداری مناسب آن، می‌توانید ظاهر آن را روشن و کاملاً جدید نشان دهید.

۱) آماده کردن لباس های سفید برای نگهداری

الف) لباس سفید خود را قبل از نگهداری بشویید.

نحوه نگهداری و محافظت از لباس‌های سفید

لباس‌های کثیف باعث ایجاد لکه و تغییر رنگ زرد در محل نگهداری می‌شوند. قبل از بسته بندی لباس‌های خود اطمینان حاصل کنید که لباس سفید شما تمیز باشد.

  • ما در مورد نحوه شستن ماشینی لباس سفید قبل از نگهداری توضیح خواهیم داد، اما برچسب مراقبت از لباس‌های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید آنها را می‌توانید در ماشین لباسشویی بشویید در صورت نیاز به خشک شویی، قبل از نگهداری، آنها را به خشکشویید دهید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل شست‌وشو و نگهداری از انواع لباس بافتنی

ب) برای شستن لباس‌های سفید خود از مقدار توصیه شده مواد شوینده استفاده کنید.

ظرف شوینده لباس خود را بررسی کنید و ببینید مقدار نرمال و توصیه شده چیست. اگر از مواد شوینده کم استفاده کنید، در واقع می‌تواند کثیفی و بقایای دیگری روی سفیدی شما ایجاد کند که تجزیه می‌شود و باعث زرد شدن ذخیره می‌شود. استفاده از مواد شوینده زیاد نیز خوب نیست زیرا می‌تواند پس مانده‌ای را روی لباس‌های شما باقی بگذارد که باعث تغییر رنگ نیز می‌شود.

  • همیشه هنگام شستن لباس‌ها از دستورالعمل‌های مراقبت از لباسشویی پیروی کنید.

ج) از نرم کننده استفاده نکنید.

نحوه نگهداری و محافظت از لباس‌های سفید

نرم کننده پارچه می‌تواند پس مانده‌ای روی لباس شما به جا بگذارد که منجر به زرد شدن شود. هنگامی که لباس‌های سفید خود را برای انبار کردن می‌شویید، از نرم کننده صرف نظر کنید.

  • از سفید کننده نیز راستفاده نکنید. سفید کننده ممکن است به طور موقت لباس‍های شما را سفید کند، اما در واقع باعث از بین رفتن الیاف و ضعیف شدن آنها می‌شود، که بعدا باعث تغییر رنگ می‌شود.

د) لباس‌های سفید خود را دو بار بشویید تا از پس مانده‌های آنها خلاص شوید.

بعد از شستن لباس‌هایتان، می‌توان به راحتی کف روی پارچه گیر کرد که باعث زردی به مرور زمان می‌شود. دوبار شستن لباس در ماشین لباسشویی می‌تواند به رفع این مسئله کمک کند.

هـ) لباس های خود را قبل از انبار کردن در هوا خشک کنید.

نحوه نگهداری و محافظت از لباس‌های سفید

خشک کن‌ها به مرور زمان باعث تجزیه پارچه‌ها می‌شوند که باعث زرد شدن می‌شوند. در عوض، لباس‌های سفید خود را بر روی آویزهای چوبی آویزان کرده و در فضایی با هوای آزاد قرار دهید. هیچ یک از لباس‌های سفید خود را انبار نکنید تا زمانی که کاملاً خشک شوند.

  • ذخیره لباس‌های مرطوب می‌تواند به ایجاد کپک و سایر موارد ناخوشایند منجر شود.

بیشتر بخوانید: در انتخاب بلوز مردانه چه مواردی را در نظر بگیریم؟

۲) لباس‌های خود را انبار کنید

الف) یک جعبه مقوایی بزرگ، تمیز را باز کنید.

یک جعبه مقوایی را از فروشگاه خریداری کنید، که می‌تواند از تغییر رنگ لباس شما جلوگیری کند. برای نگهداری لباس‌های خود از سطل پلاستیکی استفاده نکنید که باعث می‌شود لباس سفید شما به مرور زرد شود.

  • از جعبه مقوایی که هوا به داخل آن نفوذ نمی‌کند استفاده نکنید.

ب) داخل جعبه ورقه های دستمال کاغذی بدون اسید را مرتب کنید.

چند ورق دستمال کاغذی بدون اسید با pH خنثی جمع کنید، که به شما در محافظت از لباس شما کمک می‌کند. ورق‌های کاغذ فاقد اسید را در پایین و کناره‌های جعبه قرار دهید، بنابراین لباس‌های شما کاملا ایمن هستند.

ج) لباس‌های سفید را جمع کرده و در دستمال بچینید.

بررسی کنید که لباس‌های شما کاملاً توسط دستمال کاغذی بدون اسید پوشانده شده باشد، بنابراین در معرض برخورد با مقوا نیستند. هر لباس را طوری مرتب کنید که بدون اینکه له یا له شود، به راحتی درون جعبه قرار بگیرد، که به شما کمک می‌کند لباس سفید شما در شرایط عالی بماند.

  • بسته بندی لباسهای‌تان با دستمال کاغذی از برخورد آنها به جعبه مقوا جلوگیری می‌کند.

د) لباس سفید را با یک ورق دیگر دستمال کاغذی بپوشانید.

آخرین ورق دستمال کاغذی بدون اسید را بگیرید و آن را روی لباس داخل جعبه بپیچید. این یک لایه نهایی محافظت از لباس شماست و به آنها کمک می‌کند تا زمانی که در انبار هستند در شرایط عالی باقی بمانند.

هـ) برای محافظت بیشتر، از بسته‌های نمگیر استفاده کنید.

۴ بسته در گوشه جعبه قرار دهید، این امر باعث می‌شود تا از جمع شدن رطوبت در جعبه و صدمه دیدن پارچه‌های شما جلوگیری شود.

و) جعبه را در محلی با دمای آنجا زید نوسان نکند

فضایی را در کمد یا کمد لباس خود پیدا کنید که بتوانید جعبه خود را جا دهید. مکانی را انتخاب کنید که درجه حرارت زیاد نوسان نکند ، بنابراین لباس‌های شما در طول سال در شرایط خوبی باقی می‌مانند.

  • به عنوان مثال، اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین مکان‌های مناسبی برای نگهداری لباس‌های سفید شما نیستند.

ز) برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک، هر از چند بار لباس‌ها را دوباره تا کنید.

 

هر از چند گاهی، جعبه را دوباره باز کرده و لباس‌های سفید را که انبار کرده‌اید باز کنید. لباس‌ها را دوباره با چین‌های مختلف تا کنید، بنابراین لباس چروک‌های مشخص زیادی نخواهند داشت.

منبع: Wikihow

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر