با اهمیت گریه کردن به روش صحیح آشنا شوید

با اهمیت گریه کردن به روش صحیح آشنا شوید

متخصصان روانشناسی عاطفی به افراد توصیه می‌کنند که در لحظات تلخ یا سخت از فرصت استفاده کنند و گریه کنند. اما بسیاری از مردم اهمیت گریه را درک نمی‌کنند.

اشک نشانه این است که اتفاق مهمی در زندگی شما رخ می‌دهد. توانایی گریه کردن بدون شک عملی شجاعانه و تسلی بخش است.

این انتشار احساسی عملی “ضروری” است که ارزش تحمل، پنهان کاری یا نگه داشتن را ندارد. گریه یک تسکین درمانی و رهایی بخش است. بنابراین، به شما اجازه می‌دهد چیزهایی را که ذهن و قلب‌تان را آزار می‌دهد، آزاد کنید.

در مقاله امروز ما از شما دعوت می‌ کنیم برخی از جنبه‌های مربوط به گریه کردن را در نظر بگیرید که شاید از آنها آگاهی نداشته باشید. ما همچنین توصیه می‌کنیم که هرگز سعی نکنید این عمل طبیعی را سرکوب کنید، چیزی که از اجداد به ما رسیده است.

بیشتر بخوانید: چگونه احساس خوشبختی کنیم

تمام دفعاتی که من به اشتباه گریه کرده‌ام

درسته. باور کنید یا نه، یک روش اشتباه برای گریه کردن وجود دارد. اگر این اطلاعات شما را نگران و متعجب می‌کند نگران نباشید، زیرا حقیقت این است که هیچ کس در مورد مسائل عاطفی، دانش حیاتی که می‌تواند هر روز به شما کمک کند، چیز زیادی به شما نمی‌آموزد.

برای درک اهمیت گریه کردن، حقایق جالب زیر را در نظر بگیرید.

هتل‌های گریان ژاپن

با اهمیت گریه کردن به روش صحیح آشنا شوید

در ژاپن می‌توانید هتل‌هایی مانند باغ میتسوی یا یوتسویا در توکیو را پیدا کنید که در آن مردم می‌توانند برای یک شب یا بیشتر اتاق رزرو کنند تا به راحتی گریه و عزاداری کنند.

  • ما در فرهنگی زندگی می‌کنیم که در آن احساسات اغلب بسیار محدود هستند، جایی که نشان دادن شادی یا غم شدید نیست.
  • ژاپنی‌ها به دلیل خواسته‌های شدید خود در مورد اخلاق کاری شناخته می‌شوند و هنجارهای خانوادگی و اجتماعی بسیار سختگیرانه‌ای را در نظر می‌گیرند.
  • همه اینها می‌تواند حالت‌های اضطرابی و استرسی شدید ایجاد کند که ممکن است آنها نمی‌دانند چگونه از پسش برآیند.
  • با تشکر از این هتل‌های گریان، هر کسی که بخواهد می‌تواند یک اتاق را درخواست کند و از آن استفاده کند.
  • تخت‌خواب‌های راحت، دستمال، حمام‌های آرامش بخش، موسیقی و فیلم‌هایی وجود دارد که میهمانان می‌توانند از آنها برای تسکین استفاده کنند. این کار باعث می‌شود تا زمانی که نیاز دارند عزاداری کنند و در صورت لزوم گریه کنند. اتاق‌ها ضد صدا هستند.
  • بعد از عزاداری، آنها می‌توانند بخوابند و روز بعد با انرژی بیشتری احساس راحتی کنند. آنها آماده هستند تا تغییرات لازم برای جهت گیری مجدد زندگی خود به روشی بهتر انجام دهند.

بیشتر بخوانید: ۷ علامت که نشان می‌دهد شما شخصیت قوی دارید

چگونه به روش درست گریه کنیم

با اهمیت گریه کردن به روش صحیح آشنا شوید

ما انسان‌ها رفتارهای غریزی بسیاری داریم که ما را با کسانی که در اطراف ما هستند مرتبط می‌کند. همیشه بهتر است که با شخص دیگری عزاداری کنیم.

اعمال اجتماعی متداول مانند “گریه”، “خمیازه” بسیار همدلانه هستند.

مثالا: با دوستانتان بیرون هستید و یکی از آنها خمیازه می‌کشد. به زودی بقیه شما این کار را می‌کنید، حتی نمی‌دانند چرا.

  • عمل خمیازه، اکسیژن را به مغز می‌رساند، اما همچنین یک رفتار همدلانه است که در میان کسانی که پیوند نزدیک دارند مشترک است.
  • گریه کردن، به خودی خود عملی است که در جهت اتحاد مردم و آگاه ساختن آنها از واقعیت رخ می‌دهد.

حتی اگر بسیاری از مردم در خلوت به دلیل خجالت یا جلوگیری از جلب توجه گریه می‌کنند، بهترین کار عزاداری با شخص دیگری است. فقط در این صورت است که می‌توانید از احساسات جسمی تسکین بهره ببرید.

از طرف دیگر، شما از راحتی که یک فرد نزدیک به شما می‌تواند با در آغوش گرفتن و مشاوره صحیح خود فراهم کند، بهره مند می‌شوید.

شناختن اهمیت گریه کردن

با اهمیت گریه کردن به روش صحیح آشنا شوید

با این وجود، این عمل همیشه آسان نیست. بعضی اوقات ممکن است بترسید یا اینکه شخص مناسبی ندارید که بدون قضاوت شما با او گریه کنید. صرف نظر از این، گریه چیزی است که هر از گاهی لازم است. هر عملکرد بدنی ما به یک دلیل وجود دارد، بنابراین نگه داشتن اشک‌ها طبیعی نیست.

اگر همیشه سعی کنید اشک‌های خود را پنهان کنید، احساسات منفی فقط ادامه پیدا می‌کنند.

از اشک‌های خود و آرامش آنها استفاده کنید. با درد خود کنار بیایید و اهمیتی که گریه در سلامت روحی و جسمی شما دارد را بپذیرید. پس از آن، زندگی شما رنگ دیگری به خود می‌گیرد. مغز شما آرامش بیشتری پیدا می‌کند و شما می‌توانید با وضوح بیشتری تصمیم بگیرید.

منیع: StepToHealth

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر