تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی کیش

تفریحات آبی کیش در سال‌های اخیر بیش از جاذبه‌های تاریخی مسافر به این جزیره جذب کرده است. انواع تفریحات آبی و غیرآبی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا تعریفی دیگر از جزیره کیش در ذهن مردم ثبت کنند. این تفریحات به قدری متنوع و جذاب هستند که می‌تواند هر کس را با هر سلیقه هیجان‌زده کند تا خاطره‌ای به‌یادماندنی از جزیره در ذهن داشته باشد.

ورزش‌های آبی جزیره کیش باعث شده مردم از سراسر ایران برای چند روزی به این جزیره سفر کنند تا بیشتر با مناطق جنوبی کشور، مراکز خرید کیش، جاذبه‌های گردشگری، شهرهای تاریخی و… آشنا شوند. یکی از پرفروش‌ترین تورهای این جزیره تور کیش از مشهد علی بابا است. برای آشنایی بیشتر با ورزش‌ها و تفریحات آبی کیش همراه ما باشید.

غواصی در جزیره

غواصی یکی از تفریحاتی است که در آن می‌توانید بیشتر با دنیای زیر آب آشنا شوید؛ ولی شاید کمی برایتان ترسناک باشد. در کیش مناطقی وجود دارد که عمق آب کم بوده و شما بدون هیچ استرسی می‌توانید غواصی را امتحان کنید. اولین مکان برای غواصی سمبارون است. سمبارون در غرب جزیره بین کیش و هندورابی قرار دارد. اطراف سمبارون گیاهان مرجانی محشری دیده می‌شود و گونه‌های زیبایی از آبزیان در آن زندگی می کنند. عمق سمبارون بین ۱۰ الی ۱۲ متر است و در کم‌ترین عمق می‌توانید شگفتی‌های زیادی را ببینید.

دومین مکان جذاب و مناسب برای غواصی کشتی یونانی است. کشتی یونانی را به‌عنوان نماد جزیره کیش می‌شناسند. زمانی‌که شما از این جزیره صحبت می‌کنید، بی‌شک تصویر کشتی یونانی در ذهن شما نقش می‌بندد. غواصی داخل و اطراف کشتی یونانی تجربه‌ای فوق‌العاده است که شاید تابه‌حال کسی به شما پیشنهاد نداده باشد.

تفریحات آبی کیش

شما می‌توانید با این کار تعریفی متفاوت از کشتی یونانی را برای خود ثبت کنید. عمق آب اطراف این کشتی پنج متر است. وقتی وارد کشتی یونانی می‌شوید، برای دیدن جاهای سالم کشتی از راه‌پله‌های این کشتی استفاده کنید. اگر با تور کیش از مشهد سفر می‌کنید، حتما غواصی در سمبارون و کشتی یونانی را درنظر بگیرید.

شاتل و بنانا کیش

هیجان روی آب چیز دیگری است که هر کسی از این هیجان نمی‌تواند بگذرد! شاتل و بنانا از دیگر ورزش‌های آبی کیش هستند که محبوبیت زیادی میان مردم دارند. شاتل یک توپ بزرگ است؛ درحالی‌که شما داخل آن می‌روید، توپ از هوا پر می‌شود. این توپ را به یک قایق وصل می‌کنند. قایق روی آب به طرفی که دوست داشته باشد، حرکت می‌کند.

به‌خاطر استقبال زیاد مردم شاتل‌های سه نفره، پنج نفره و هفت نفره را اضافه کرده‌اند تا همراه با خانواده یا دوستان سوار شوید و کنار هم از این تفریح آبی جذاب لذت ببرید. در شاتل و بنانا حداقل سن هفت سال است و در بعضی از موارد وزن هم اهمیت پیدا می‌کند؛ این موارد را قبل از سوارشدن از شما می‌پرسند.

سافاری

در جزیره کیش فقط تفریحات آبی وجود ندارد که برای شما سرگرم‌کننده باشد. کیش ساحلی ماسه‌ای دارد که تفریحات زیادی در آن اجرا می‌شود؛ یکی از این تفریحات سافاری است. این ورزش برای عاشقان موتور سواری طراحی شده؛ مسافران می‌توانند به کمک سافاری در پیست مخصوص خود موتورسواری متفاوتی را تجربه کنند. سافاری کیش فقط مخصوص موتورسواری نیست و کسانی که دوست دارند در بیابان و ماسه ماشین سواری کنند هم در این پیست سرگرم می‌شوند.

در این پیست ماشین‌های دو دیفرانسیل مثل لندکروز و لندرور و موتورهایی نظیر buggy، ATV، Trail و cross وجود دارد تا هر شخص با هر سلیقه‌ای در این پیست سرگرم شود و لذت ببرد. در این پیست شتر هم برای گردش در جزیره وجود دارد که به امتحان آن می‌ارزد.

تفریحات آبی کیش

به این نکته هم توجه داشته باشید که سافاری کیش فقط صبح‌ها بوده و در این مجموعه ۲۷ ورزش دیگر هم وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید. در پیست سافاری رستوران و کافی‌شاپ هم هستند تا در حین بازی و سرگرمی بتوانید از نوشیدن یک لیوان آبمیوه طبیعی لذت ببرید.

کیبل اسکی

کیبل اسکی یکی از ایمن‌ترین، راحت‌ترین، پرشورترین و جذاب‌ترین ورزش‌های آبی در جزیره کیش است. ایران در این زمینه جزو بهترین‌های خاورمیانه به‌حساب می‌آید. کیبل اسکی کیش بزرگ‌ترین کیبل اسکی خاورمیانه است. شما می‌توانید این ورزش هیجان‌انگیز را روی آب‌های خلیج‌فارس تجربه کنید. در کیبل اسکی شما با استفاده از طنابی به هواپیما متصل می‌شوید و روی آب حرکت می‌کنید.

وسایل مخصوصی نظیر لباس مخصوص، کفش مخصوص، کلاه ایمنی، دستکش ایمن و… به شما داده می‌شود تا درصورت بروز مشکل به شما هیچ آسیبی وارد نشود. در این ورزش فقط باید محکم طناب را بگیرید تا روی آب با سرعت بالا حرکت کنید؛ به این طرف و آن طرف بروید و هیجانی وصف‌نشدنی را تجربه کنید. اگر با تور کیش از مشهد سفر می‌کنید، حتما این ورزش را امتحان کرده و به دوستان خود هم پیشنهاد دهید.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    مطالب اخیر