اصول خرید کفش مناسب

حتما این جمله معروف را شنیده‌اید که پا قلب دوم ماست و مراقبت از آن بسیار پر اهمیت است. خرید کفش مناسب یکی از راه‌های مراقبت از این عضو مهم بدن است و مطمئنا برایتان پیش آمده است که راه رفتن با کفش نامناسب موجب درد و کوفتگی پای شما می‌شود .

خرید کفش

انتخاب کفش مناسب و راحت پا صدمات ناشی از آن بر قسمت‌های مختلف پا را کاهش می‌دهد اما به نظرتان خرید یک کفش مناسب کار راحتی است! اگر انتخاب یک کفش مناسب برای شما دشوار است این بخش از حرفه‌ای را از دست ندهید و با دقت بیشتری نسبت به انتخاب کفش مناسب اقدام نمایید.

اصول خرید کفش مناسب نکات مهم خرید کفش راحت و زیبا

کفش هم اندازه با سایز پایتان بپوشید

برای خرید یک کفش مناسب، مطمئن شوید که سایز پایتان تغییر نکرده باشد زیرا به مرور زمان یکی از پاها بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از پای دیگر می‌شود.

برای رهایی از کمر درد با حسسیت بیشتری کفش‌هایتان را انتخاب کنید و از کفش‌های طبی استفاده نمایید چرا که پوشیدن کفش نامناسب گاهی موجب کمر درد می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب کفش مناسب برای پاییز و زمستان

برای انتخاب کفش مناسب حتما باید کفه کفش‌هایتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید. مثلا اگر می‌خواهید یک کفش پیاده روی مناسب انتخاب کنید، کفشی را انتخاب نمایید که کفه آن نازک نباشد زیرا هنگام پیاده روی فشار زیادی به پاشنه پا وارد می‌شود و اگر کفی کفش نازک باشد مچ درد خواهید گرفت.

هنگام پیاده روی، حرکت و تماس پا با زمین از پاشنه به سمت پنجه است، کفشی که کفه آن انعطاف پذیری زیادی دارد، انتخاب نمایید.

اگر دیابتی هستید باید با آگاهی از بیماری و شرایط آن انتخاب صحیح داشته باشید اما ممکن است انتخاب‌های شما به دلیل این بیماری محدود باشد.

اصول خرید کفش مناسب

در دوران بارداری کفش باید به گونه‌ای باشد که فشار زیادی بر پاشنه و کمرتان نیاید و کفه آن انعطاف پذیر باشد. در این دوران کفشی متناسب با اندازه پا تهیه کنید زیرا در این دوران، پا بین نیم تا یک نمره، افزایش سایز خواهد داشت.

زمان مناسب برای خرید کفش عصر و پایان روز است. طول روز برای انتخاب آگاهانه کفش به دلیل فشار و استرس و دما مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: در هنگام خرید یک کتونی اورجینال باید چه نکاتی را توجه کنیم؟

برای انتخاب یک کفش مناسب و راحت، به عرض و پهنای جلوی کفش توجه نمایید و هم اندازه با عرض و پهنای پایتان کفش را ابتخاب نمایید.

برای خرید کفش حتما جوراب بپوشید بهتر است در تابستان برای انتخاب کفش جوراب نازک و در زمستان جوراب ضخیم بپوشید.

از برندهای معتبر که کفش خوب و استاندارد تولید می‌کنند ، خرید نمایید و از کیفیت آن مطمئن باشید.

اصول خرید کفش مناسب

خرید کفش با کیفیت و استاندارد

خودداری از پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی

دقت نمایید که اندازه پاشنه کفشتان خیلی بلند نباشد، کفش پاشنه بلند موجب ناراحتی‌های مفصلی می‌گردد و فشار و وزن بدن را بر کف پا و کمر متمرکز می‌کند پس تنها برای مراسمات خاص از کفش پاشنه‌دار استفاده نمایید. کفش پاشنه بلند موجب می‌شود هنگامی که با سرعت پیاده روی می‌کنید مچ پایتان پیچ بخورد.

برای هر موقعیت یک کفش مناسب بپوشید مثلا برای پیاده روی طولانی از کفش سبک و راحتی استفاده کنید و از پوشیدن کفش‌های سنگینی چون، بوت خودداری کنید.

اصول خرید کفش مناسب

موارد کلی در مورد انتخاب قبل از خرید کفش‌ها

  • از پوشیدن صندل‌ها و دمپایی‌های لاانگشتی که برای خانه یا ساحل استفاده می‌شود ، در محیط کار بپرهیزید.
  • متداول‌ترین کفش‌های رسمی، کفش‌های ورنی و براق هستند. اگر کفش ورنی دوست ندارید می‌توانید برای محافل رسمی کفش چرم مشکی مات که کاملاً با واکس براق شده بپوشید.
  • اگر می‌خواهید یک انتخاب مناسب داشته باشید، کفش چرمی استفاده کنید. امروزه کفش‌های رویه چرمی با کف لاستیکی نیز مرسوم شده‌اند اما استفاده از این کفش‌ها سلیقه‌ای است .
  • اگر تاکسیدو پوشیده‌اید، از پوشیدن کفش‌هایی با دوخت و جزئیات خودداری کنید و کفش‌هایی با طرح ساده‌تر استفاده کنید.

منبع: نمناک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر