۵ نکته برای داشتن انگیزه در هنگام خستگی

5 نکته برای داشتن انگیزه در هنگام خستگی

نمی‌دانید چگونه انگیزه خود را حفظ کنید، به ویژه هنگامی که غرق در وظایف خود هستید؟ آرام، خونسرد باشید و این نکات را برای کمک به کنار آمدن با خودتان بررسی کنید.

کارآفرین بودن آسان نیست شما دائماً باید با رشد و گسترش کسب و کار خود سازگار شوید. هر روز، مجموعه‌ای جدید از مسائل، چالش‌ها و موانع ظاهر می‌شود. وظیفه شما این است که به همه آنها بپردازید، در حالی که همچنان بر نیازهای کسب و کار خود متمرکز هستید.

خیلی راحت دستپاچه می‌شوید. می‌توانید راه بروید، تلویزیون تماشا کنید، به شبکه‌های اجتماعی بروید یا با دوستان خود ملاقات کنید تا مدتی حواس شما را پرت کند. اما می‌دانید که این موارد باعث افزایش حجم کار و احساس ناامیدی شما در فردا می‌شوند.

هیچگاه نترس! احساس عدم انگیزه یک امر طبیعی و بخشی طبیعی از رشد شما به عنوان یک کارآفرین است. مشکلی نیست که روزهایی داشته باشید که نسبت به کسب و کار خود احساس هیجان کمتری داشته باشید. اما در آن روزها چه کاری می‌توانید انجام دهید تا مثمر ثمر باشید؟

در این مطلب از حرفه‌ای پنج نکته برای بازگشت به مسیر قبلی آورده شده است. حتی بهتر، از این استراتژی‌ها قبل از اینکه احساس خستگی کنید استفاده کنید تا به شما کمک کند سریعتر به اهداف خود برسید.

چگونه می‌توانید انگیزه خود را حفظ کنید وقتی بیش از حد تحت فشار قرار گرفتید

۱) توقف کنید و نفس بکشید

یک نفس عمیق بکش. و یکی دیگر. آرام باش. برای چند دقیقه با خودتان ارتباط برقرار کنید. به یاد داشته باشید که هر آنچه احساس می‌کنید طبیعی است و می‌توانید از پس همه چیزهای موجود برآیید. هنگامی که بیش از حد احساس فشار می‌کنید، سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای داشتن انگیزه، به راحتی نفس کشیدن و نفس عمیق کشیدن و با تمرکز نفس کشیدن است.

این تکنیک ساده اغلب فراموش می‌شود، اما فوق العاده مهم است. طبق مطالعه‌ای که توسط دکتر پیر فیلیپوت (Dr. Pierre Philippot) انجام شده است، احساسات دارای الگوی تنفسی خاصی هستند که با آنها ارتباط دارد و تکنیک‌های مختلف تنفس می‌توانند احساس شما را تغییر دهند.

۲) دوست داشتن خود را برای داشتن انگیزه تمرین کنید

خوب، من می‌دانم که این به نظر چالش برانگیز می‌رسد وقتی شما در وسط همه کارهایی هستید که باید انجام دهید، اما برای موفقیت شما حیاتی است.

رم در یک روز ساخته نشد – و برای ساختن امپراطوری شما نیز همین امر وجود دارد. چه تازه کار خود را شروع کرده باشید و چه چند سالی است که مشغول تجارت هستید، تمرین خود دوستی می‌تواند به شما کمک کند تا اقدامات سالم‌تری ایجاد کنید و برای آینده انگیزه داشته باشید.

به گفته دکتر کریستین نف (Dr. Kristin Neff):

“… دلسوزی برای خود بدان معنی است که انسانیت خود را ارج می‌نهد و می‌پذیرد … با ناامیدی روبرو خواهید شد، ضررهایی رخ خواهد داد، اشتباه خواهید کرد، در برابر محدودیت‌های خود دست و پا می‌زنید، از ایده آل‌های خود کوتاه می‌آیید. این شرایط انسانی است، واقعیتی که همه ما مشترک هستیم. “

پذیرش انسانیت و دلسوزی با خود، قطعه مهمی برای بهبودی از چرخه پرتلاطم و پیشرفت است.

5 نکته برای داشتن انگیزه در هنگام خستگی

۳) وظایف خود را در اولویت قرار دهید

هنگامی که ذهن خود را آرام کردید و ترجیح دادید با خود دلسوز باشید، قدم بعدی اولویت بندی کارهایتان است. پروژه‌ها و کارهایی که ممکن است در ذهن شما بچرخند دلهره آور هستند. ابتدا با تهیه لیستی از تمام کارهایی که باید انجام دهید، شروع کرده و سپس آنها را در ماتریس آیزنهاور مرتب کنید.

شما موارد فوری دارید که امروز باید به آنها پرداخته شود، بنابراین از آنجا شروع کنید. در مرحله بعد، لیستی از موارد مهم اما نه چندان فوری را که می‌تواند بعداً برنامه ریزی شود، تهیه کنید. پس از آن، می‌توانید موارد قابل واگذاری و سایر مواردی را که نیازی به انجام آنها نیست انتخاب کنید.

ایجاد این لیست‌ها و اولویت‌بندی می‌تواند برای بهم ریختگی و آرامش ذهن شما بسیار مفید باشد. هنگامی که همه چیز از ذهن و کاغذ خارج شد، می‌توانید تک تک موارد موجود در لیست را حل کنید. به زودی خواهید دید که امور به اندازهٔ زمان‌های گذشته غیرقابل‌تصور نیست.

۴) هر بار یک پروژه را به پایان برسانید

بیشتر مردم دوست دارند فکر کنند که وقتی چند وظیفه ای انجام می دهند، بیشتر کار می کنند – اما علوم اعصاب داستان دیگری را تعریف می‌کند. چند وظیفه‌ای تا ۴۰ درصد بهره‌وری را کاهش می‌دهد زیرا مغز انسان برای چند وظیفه طراحی نشده است.

در واقع، طبق گفته محققان هاروارد، استنفورد و دانشگاه لندن، انجام چند وظیفه‌ای می تواند ضریب هوشی را کاهش داده و مغز ما را کوچک کند. بنابراین به جای اینکه ضریب هوشی و بهره وری خود را به خطر بیندازید، فوری‌ترین موارد را در لیست کارهای خود انتخاب کنید و قبل از حرکت به جلو، هر کار را کامل انجام دهید.

برای هر کاری که انجام می‌دهید لیست خود را خط بزنید، احساس موفقیت، اعتماد به نفس و تمرکز بیشتری می‌کنید.

۵) پشتیبانی دریافت کنید

وقتی احساس خستگی می‌کنید، به راحتی می‌توانید عقب نشینی کنید. به همین دلیل داشتن کسی که به شما کمک کند که انگیزه داشته باشید، تمرکز کنید، و در مسیر درست قرار بگیرید خیلی مهم است.

کار با مربی زندگی یا مربی کسب و کار می‌تواند به شما کمک کند تا ۴۶ درصد حاشیه سود خود را افزایش دهید. همچنین نتایج چشمگیری را در بهره‌وری، مدیریت زمان، مهارت‌های ارتباطی و احساس رضایت کلی خود مشاهده خواهید کرد.

یک مربی خوب می‌تواند به شما کمک کند تا درمورد آنچه واقعاً می‌خواهید، گام‌هایی که باید برای رسیدن به هدف بردارید و شما را نسبت به کارهایی که باید انجام دهید پاسخگو باشد. با استخدام مربی که می‌تواند شما را در رسیدن به اهداف خود کمک کند، در نظر بگیرید که در خود و تجارت خود سرمایه گذاری کرده‌اید.

شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید! شما برای داشتن انگیزه در هنگام سختی چه کارهایی را انجام می‌دهید. در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

منبع: everydaypower

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر