علائم شمع‌های خراب اتومبیل

علائم شمع‌های خراب

همه ما می‌دانیم که موتور خودروهای ما بنزین می‌سوزاند. و هر چیزی که می‌سوزد، از آتش سوزی گرفته تا سیگار برگ، به یک منبع اشتعال نیاز دارد. در موتور احتراق داخلی، منبع احتراق، شمع‌ها هستند.

چند شمع وجود دارد؟

تمام بنزینی که وارد موتور شما می‌شود در داخل سیلندرها می‌سوزد. هر سیلندر دارای یک شمع است که مخلوط سوخت و هوا را در حدود ۱۴.۷ قسمت هوا با ۱ قسمت سوخت می‌سوزاند. بنابراین تعداد شمع هایی که موتور شما استفاده می‌کند همان تعداد سیلندرهایی است که موتور شما از آنها ساخته شده است. بنابراین اگر ماشین شما به یک موتور ۶ سیلندر مجهز است، سیستم جرقه‌زنی شما ۶ شمع دارد.

برای روشن کردن شمع از یک سیستم احتراق استفاده می‌شود

شمع‌ها یک جرقه الکتریکی تولید می‌کنند که می تواند بین ۲۰ تا ۵۰ هزار ولت اندازه‌گیری شود. این یک ترفند خوب است با توجه به اینکه منبع اصلی تأمین برق باتری ۱۲ ولت است.

در این لحظه ابرا کادابرا در داخل یک سیم پیچ احتراق اتفاق می‌افتد. یک سیم پیچ اشتعال، قادر به ذخیره ولتاژ و سپس آزاد کردن آن به یک باره است.

از آنجایی که شمع‌ها باید به موقع با موتور روشن شوند، سیستم اشتعال با داده‌های دریافت شده از سنسور موقعیت میل لنگ، موقعیت موتور را تعیین می‌کند.

یک ماژول الکترونیکی از این اطلاعات، به علاوه ورودی‌های دیگر حسگرها، برای تعیین زمان جرقه زدن سیم پیچ‌ها استفاده می‌کند.

سیم پیچ‌ها یک افزایش ولتاژ بالا را به شمع های تولید کننده جرقه سوخت می‌فرستند.

بیشتر بخوانید: ۸ نکته برای افزایش عمر باتری ماشین

شمع‌ها در جهانی خشن زندگی می‌کنند

دلیل اینکه شمع ها برای همیشه دوام ندارند این است که آنها بسیار سخت کار می‌کنند. بسته به شرایط، از شمع‌ها می‌توان بیش از ۱۰۰۰ بار در دقیقه به درون محفظه احتراق که می‌تواند به راحتی به دمای حدود ۴۵۰۰ درجه فارنهایت برسد، روشن کرد.

با توجه به این شرایط، چشمگیر است که شمع‌های پلاتینیوم امروزی می‌توانند ۹۰،۰۰۰ (۱۴۵,۰۰۰) یا حتی ۱۰۰،۰۰۰ مایل پیش از نیاز به تعویض، حرکت کنند.

علائم شمع‌های خراب

شمع‌ها معمولاً آهسته خراب می‌شوند

گاهی اوقات شمع خوب می‌تواند خراب شود. به طور ناگهانی شمع تولید جرقه را متوقف می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد یک سیلندر دیگر کار نمی‌کند. به این حالت Misfire (اشتعال ناقص) می‌گویند.

بنابراین موتور شش سیلندر شما فقط روی پنج سیلندر کار می‌کند. شما می‌دانید وقتی این اتفاق می‌افتد، قدرت موتور ضعیف، شروع به لرزش خواهد کرد. چراغ موتور چک شما روشن می‌شود و احتمالاً شروع به چشمک زدن می‌کند.

با از یک شمع به مدت طولانی استفاده شود، جرقه ضعیف‌تری تولید می‌کند. این جرقه ضعیف بر کارایی احتراق تأثیر می‌گذارد. اگر مخلوط سوخت و هوا کاملاً سوخته نباشد، موتور همچنان کار می‌کند، اما نه به خوبی.

با گذشت زمان الکترود انتهای شمع خراب شده و باعث افزایش فاصله می‌شود. این، به علاوه تجمع احتراق توسط محصولاتی که شمع را آلوده می‌کنند، معمولاً آغاز پایان است.

بیشتر بخوانید: دلیل لرزش خودرو هنگام شتاب گرفتن و افزایش سرعت(و نحوه رفع آن)

چگونه می‌توانم بدانم چه زمانی شمع‌های را تعویض کنم؟

اولین علامتی که احتمال دارد بخاطر مجموعه جدیدی از شمع‌ها را بخواهید، کاهش در مصرف سوخت است. صرفه جویی در مصرف سوخت کامل در مورد کارآمد بودن موتور است و شمع‌های ضعیف مانع از کارآیی می‌شوند.

وقتی شمع‌ها مدت زمان زیادی کار می‌کنند، شروع به اشتعال ناقص می‌کنند. اشتعال ناقص یا Misfire معمولاً بیشتر وقتی اتفاق می‌افتد که موتور زیر بار است. معمول‌ترین زمان برای این اتفاق، شتاب گرفتن با سرعت در بزرگراه است.

شتاب دادن در حالی که گیربکس در دنده بالا است، وضعیت بار موتور زیاد می‌شود و به احتمال زیاد زمان اشتعال ناقص فرا می‌رسد. در طی این رویداد، لرزش موتور را احساس خواهید کرد و به محض اینکه پا را از روی پدال گاز برمی‌دارید، لرزش از بین می‌رود.

یکی دیگر از علائم شمع‌های قدیمی و خسته، زمان طولانی برای روشن شدن در یک روز سرد نیاز است. یک موتور سرد برای روشن شدن نیاز به یک جرقه قوی خوب دارد. شمع‌های ضعیف این کار را نمی‌کنند. بنابراین موتور تا زمانی که فشرده سازی محفظه احتراق را کمی گرم کند باید بیشتر استارت بخورد تا بتواند روشن شود.

دفترچه راهنمای خودروی خود را از نظر مسافت پیموده شده‌ای که سازنده پیشنهاد می‌دهد تا شمع‌ها را تعویض کنید، بررسی کنید. شمع‌ها را باید در این مسافت پیموده شده تعویض کنید، خواه علائمی داشته باشید یا خیر.

منبع: carcarehunt

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر