آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است؟

برای ازدواج و انتخاب همسر معیارهای زیادی وجود دارد. زوجین باید در انتخاب همسر اخلاق نیک، شرافت خانوادگی، عقل، سلامت جسم و روح، علم و سواد و… را در نظر بگیرند اما متاسفانه در برخی از مواقع دختر و پسر تنها زیبایی و خصوصیات فیزیکی را در ازدواج خود مد نظر قرار می‌دهند. پسندیدن ظاهر باعث می‌شود شما به همسرتان گرایشی همیشگی داشته باشید و از دام خیانت دور بمانید اما تنها معیار شما نباید زیبایی باشد و باید در انتخاب همسر سایر معیارها را در نظر بگیرید. اگر قصد ازدواج دارید و معیارتان برای ازدواج زیبایی است، این مطلب از حرفه‌ای را مطالعه بفرمایید.

زیبایی در ازدواج

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است؟

میزان اهمیت معیار زیبایی مرد در ازدواج

برای برخی از زنان ظاهر و قیافه‌ی همسر آینده‌شان مهم‌ترین مورد در معیارهایش به شمار می‌رود و برای برخی دیگر ظاهر کم‌ترین اولویت را دارد و حتی امکان دارد برای برخی ظاهر شخص اصلاً جزو معیارهای ازدواج نباشد.

زیبایی نمی‌تواند ملاک خوبی برای انتخاب همسر باشد چه بسا برخی از مردان با داشتن زیبایی و ظاهری مورد پسند اما دارای اخلاق بدی هستند و با اخلاقی آتشین و زننده زندگی را به کام همسرانشان تلخ می‌کنند. یا اینکه برخی مردان با وجود اینکه زیبا هستند اما همسرشان را در اولویت زندگی قرار نمی‌دهند و ممکن است رفیق باز و بی‌مسئولیت باشند.

بیشتر بخوانید: چرا روابط دختر پسر و دوستی‌های قبل از ازدواج اشتباه است؟

ظاهر مرد باید مورد پسند شما باشد اما نباید زیبایی او عقل شما را برباید و ملاک‌های دیگر ازدواج را در نظر بگیرید. همسری که شما انتخاب می‌کنید نه تنها باید ظاهری مورد قبول داشته بلکه باید دارای اخلاق نیکو باشد و بتواند از پس خرج و مخارج خانواده بر آید بنابراین او باید شغل مناسبی داشته و خانواده‌هایتان از هر نظر باهم سنخیت داشته باشند.

درست است که قبل از ازدواج شما تنها ظاهر را می‌بینید و می‌پسندید اما اگر همسر زیبا و انتخابیتان اخلاق و معیارهای دیگر را نداشته باشد خیلی زود آتش عشق شما فروکش خواهد نمود پس در انتخابتان دقت کنید و فقط به دنبال زیبایی نباشید.

بسیاری از خانم‌ها پس از ازدواج عاشق و شیفته اخلاقیات همسرشان می‌شوند و دیگر اهمیت زیبایی و ظاهر برایشان کمرنگ می‌شود اما با این وجود کسانی هستند که ملاک انتخاب همسر برایشان زیبایی است، به این خانم‌ها توصیه می‌کنیم در کنار ظاهر به باطن فرد مورد نظر نیز توجه کنند.

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است؟

زنانی که همسرانی زیبا دارند، ناراضی‌ترند:

تحقیقات نشان داده است که مردانی با چهره‌ای زیباتر از همسرشان احساس نارضایتی بیشتری از زندگی دارند. در یک ازدواج موفق باید مرد و زن از نظر زیبایی در یک حد باشند.

در زوج‌هایی که خانم زیباتر است، معمولا هر دو طرف از زندگیشان خرسندتر هستند. در ازدواج‌هایی که خانم زیباتر از مرد است احتمال شکست کمتر است اما این به این معنا نیست که اگر مرد زیباتر از زن باشد حتما رابطه ناموفق خواهد بود.

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است؟

بیشتر بخوانید: حتما باید عاشق شویم تا ازدواج کنیم؟

عمر ازدواج آنها کوتاه است

مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارند، تعهد کمتری نسبت به همسر خود دارند و این ممکن است باعث کمتر بودن عمر ازدواج آنها شود. مردی که ظاهر پایین‌تری نسبت به زن خود دارد، همه تلاشش را می‌کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.

دلیل غیر جذاب بنظر رسیدن همسر، نگاه به مردان دیگر و مقایسه همسر با آنان است. هیچوقت همسرتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید. همیشه به حسن‌های همسرتان فکر کنید.

آیا زیبایی مرد در ازدواج مهم است؟

طرفین ازدواج باید در زیبایی تناسب داشته باشند

زیبایی ظاهر و تناسب اندام را در انتخاب همسر نمی‌توان نادیده گرفت، زیبایی ظاهری باید در کنار دیگر صفات و معیارها، مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

زوجین نباید از لحاظ ظاهری در انتخاب همسر سخت‌گیری داشته باشند بلکه اگر فرد مورد نظرشان از زیبایی نسبی برخوردار بودند و دین و اخلاق همدیگر را قبول داشتند، بهتر است بعد از تحقیقات و شناخت کافی (در همه‌ی زمینه‌ها) از همدیگر، با توکل بر خداوند و راهنمایی و ارشاد والدین، با همسر مورد نظر ازدواج نمایند و مطمئن باشند که عقل و ایمان و اخلاق نیک و خانواده‌های اصیل و با شرافت بسیاری از کمبودها را جبران می‌کند.

منبع: نمناک

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر