حقوق پایه و سنوات چیست؟

حقوق پایه و سنوات چیست؟

حقوق پایه و فرصت های پاداش، درآمد سالانه شما را تشکیل می دهند.  به همین دلیل است که باید بدانید آنها چه هستند، چگونه با یکدیگر ارتباط دارند و چگونه می توانید برای افزایش حقوق خود پاداش دریافت کنید.  با مرور انواع مختلف جوایز در دسترس شما و روش‌های موفقیت، می‌توانید به طور بالقوه درآمد بیشتری کسب کنید و در عین حال اخلاق کاری خود را نیز بهبود بخشید.

پرداخت پایه چیست؟

 حقوق پایه حقوق اولیه ای است که به یک کارمند پرداخت می شود، بدون هیچ گونه مزایا، پاداش یا افزایش.  میزان غرامتی است که یک کارمند در ازای خدمات دریافت می کند.  حقوق پایه یک کارمند را می توان به صورت نرخ ساعتی یا حقوق هفتگی، ماهانه یا سالانه بیان کرد.

آشنایی با پرداخت پایه

 پرداخت پایه شامل همه اشکال غرامت نمی شود.  به‌عنوان مثال، پرداخت مابه‌التفاوت شیفت، پرداخت حین خدمت، تکالیف ویژه و پرداخت مشوق معمولاً از پرداخت پایه حذف می‌شوند.  به طور کلی، دستمزد پایه یک کارمند حداقل مبلغی است که باید انتظار دریافت در طول یک دوره پرداخت مشخص را داشته باشد، به استثنای غرامت مالی یا ملموس اضافی که ممکن است کل حقوق را بالاتر از این سطح افزایش دهد. برخلاف کارمندان ساعتی که به ازای تعداد دقیق ساعات کار در یک دوره حقوق، غرامت دریافت می‌کنند، معمولاً از یک کارمند حقوق‌بگیر انتظار می‌رود در ازای دستمزد پایه خود حداقل ساعات کار را انجام دهد.  برخی از شرکت ها به کارمندان حقوق بگیر نیاز ندارند تا ساعات کاری خود را پیگیری کنند.

بسیاری از کارگرانی که حقوق پایه دریافت می‌کنند، از قوانین کار فدرال که مربوط به حقوق اضافه کار است، معاف هستند.  برخی از موقعیت ها ممکن است نیاز به ساعت های بسیار بیشتری نسبت به ۴۰ ساعت کاری در هفته داشته باشند.

حقوق با سنوات چیست؟

 حقوق و دستمزد با پاداش زمانی است که یک کارفرما حقوق پایه را با فرصت دریافت حقوق اضافی به کارمندان ارائه می دهد.  پاداش پایه یا حداقل مبلغ غرامتی که یک کارمند دریافت می کند معمولاً در نامه یا قرارداد پیشنهاد کارمند نمایش داده می شود.

چه نوع سنواتی وجود دارد؟

 چند پاداش شغلی مختلف وجود دارد که شما به عنوان یک کارمند ممکن است از کارفرمای خود دریافت کنید.  در اینجا انواع پاداش هایی که کارفرمایان می دهند آورده شده است:

 مربوط به عملکرد

 سفارش داده شد

 قرارداد

 غیر معاف

 موقعیتی

مربوط به عملکرد

 کارفرمایان به یک یا دو دلیل به کارکنان خود پاداش های مرتبط با عملکرد می دهند.  اولین دلیل زمانی است که یک کارمند اهداف و انتظاراتی را که سرپرستان برای آنها تعیین کرده اند برآورده می کند یا از آنها فراتر می رود.  دلیل دوم زمانی است که شرکت می خواهد از کارمندان خود به خاطر اخلاق کاری ترکیبی آنها تشکر کند.

سفارش داده شد

 پاداش سفارشی نوعی پاداش است که کارمند فروش به عنوان بخشی از حقوق خود دریافت می کند.  این نوع پاداش معمولاً پس از رسیدن به اعداد فروش تعیین شده به کارمندان داده می شود، با این حال، کارفرمایان همچنین می توانند پاداش های سفارشی را در پاسخ به اینکه کل تیم فروش  کار خود را چند برابر به فروش رسانده اند، اعمال کنند.

قرارداد

 کسانی که در نقش های اجرایی ارشد هستند ممکن است پاداش های قراردادی را به عنوان بخشی از حقوقی که با کارفرمای خود بر سر آن توافق کرده اند دریافت کنند.  کارفرمایان یک پاداش پایه برای این کارمندان تعیین می کنند زیرا درصد دریافتی آنها به شدت به عواملی مانند تحقق اهداف درآمد شرکت، کمک به رشد شرکت یا مدیریت بهبود رویه های شرکت بستگی دارد.

غیر معاف

 کارفرمایان معمولاً به کارگران ساعتی پاداش های غیرمعاف می دهند زیرا اصطلاح “غیر معافیت” به آن دسته از کارمندانی اطلاق می شود که واجد شرایط پرداخت اضافه کاری هستند.  پاداش های غیرمعاف را می توان به عنوان دستمزد یک و نیم ساعتی که کارگران ساعتی در هنگام اضافه کاری دریافت می کنند در نظر گرفت.

موقعیتی

 پاداش های موقعیتی شامل پاداش هایی است که کارفرمایان در تعطیلات و رویدادهای دیگر به کارمندان می دهند.  زمانی که شرکت اهداف مالی خود را حفظ کرده یا از آنها فراتر رفته است، احتمال بیشتری وجود دارد که کارفرمایان پاداش های تصادفی را به آنها بدهند.

چرا کارفرمایان پاداش می دهند؟

 کارفرمایان به چند دلیل به کارمندان خود پاداش می دهند.  یک کارفرما ممکن است بخواهد قدردانی خود را برای کار سخت یک کارمند یا گروهی از کارمندان که باعث درآمد شرکت شده است، ابراز کند.  آنها همچنین ممکن است برای حفظ یا بازگرداندن روحیه به کارکنان خود جوایزی بدهند و از آن به عنوان وسیله ای برای ایجاد انگیزه در کارکنان استفاده کنند و چیزی را برای آنها فراهم کنند تا در جهت آن تلاش کنند.

هدف نهایی از اعطای جوایز ایجاد احساس ارزشمندی در کارکنان، افزایش بهره وری و ایجاد محیطی مثبت برای دستیابی به اهداف شرکت است.

نکاتی برای دریافت جایزه در محل کار

 در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به افزایش شانس خود برای دریافت حقوق و پاداش در محل کار استفاده کنید:

بهبود بهره وری

 بهبود بهره وری می تواند شانس شما را برای دریافت جایزه افزایش دهد.  اعمال تمرین های روزانه را در برنامه کاری خود در نظر بگیرید، مانند ۳۰ دقیقه زودتر رسیدن برای شروع زودهنگام روزتان.  همچنین می توانید یک بازه زمانی برنامه ریزی شده برای تکمیل مسئولیت های خود، شناسایی وظایف اولویت دار و محدود کردن حواس پرتی ایجاد کنید.

 تعیین اهداف

 نکته دیگر برای افزایش شانس خود برای دریافت جایزه در محل کار، تعیین اهداف یا نقاط عطف شخصی است که به شما انگیزه می دهد تا از نتایج قبلی خود بهتر عمل کنید.  خود را به چالش بکشید تا از تعداد فروش هایی که در هفته گذشته انجام داده اید بیشتر بفروشید یا خود را به چالش بکشید تا مهارت های ارتباطی کلامی و نوشتاری خود را بهبود ببخشید تا مکالمات خود را با همکاران و مشتریان تقویت کنید.  با تعیین اهداف شخصی، می توانید حس هدفمندی عمیق تری را در وظایف شغلی روزانه خود اعمال کنید و در عین حال اخلاق کاری خود را نیز بهبود بخشید.

ارتباط با مدیر خود

 با سؤال مستقیم از سرپرست خود در مورد احتمال دریافت پاداش در ماه های آینده یا پایان سال، به طور بالقوه فرصت دریافت پاداش را افزایش می دهید.  حداقل، پرسیدن مستقیم از مدیر خود در مورد پاداش کمک می کند تا پایه و اساس گفتگوی مداوم در مورد عملکرد و پاداش دریافتی شما ایجاد شود.  این همچنین فرصتی را برای شما ایجاد می کند تا بازخورد سازنده ای از مدیر خود دریافت کنید که می تواند به شما در تعیین هدف و بهره وری کمک کند.

فرایند احراز هویت سامانه روابط کار مدتی است که با همکاری یوآیدی به صورت غیرحضوری انجام می شود. کاربران با انجام فرایند ثبت نام و احراز هویت سامانه روابط کار با یوآیدی و با استفاده از گوشی هوشمند، می توانند از خدمات حوزه روابط کار از جمله ثبت شکایت در سامانه روابط کار به صورت غیرحضوری و شبانه روزی استفاده نمایند. یوآیدی اولین سرویس احراز هویت دیجیتال در کشور است که فرایند احراز هویت کاربران را با الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نظیر تشخیص چهره و تشخیص زنده بودن چهره کاربر انجام می دهد.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر