اینفوگرافیک چیست؟ بخش پنجم: اینفوگرافیک چگونه کار می‌کند

اینفوگرافیک چیست؟ بخش اول: چرا اینفوگرافیک؟

اینفوگرافیک نمایشی بصری از اطلاعات است که با استفاده از الگوهای تصویری به خوانندگان کمک می‌کند تا ببینند که چگونه اطلاعات با یکدیگر ارتباط دارند. اینفوگرافیک‌ها با مقایسه تصاویر کار می‌کنند.

اینفوگرافیک چیست؟ بخش اول: چرا اینفوگرافیک؟

اینفوگرافیک‌ها به این دلیل وجود دارند که ما الگوهای بصری را سریعتر از متن می‌خوانیم. به طور خلاصه، اینفوگرافیک سریع است، متن کند است. چرا؟ زیرا هربار یک کلمه از متن را می‌خوانیم. ما همزمان تصاویر را در مکان‌های مختلف اسکن می‌کنیم. شما توانایی طبیعی این کار را دارید.

برای لحظه‌ای به معنای واقعی این مسئله بیندیشید: در واقع، ما راهی برای درک سریعتر اطلاعات بیشتر پیدا کردیم. اینفوگرافیک‌ها نوید می‌دهند که ما را باهوش‌تر کنند. در یک سری از مقالات ما سعی می‌کنیم نکاتی را در مورد اینفوگرافیک‌ها در اختیار شما قرار دهیم. این نکات شامل موارد زیر هستند:

اینفوگرافیک چیست؟ بخش اول: چرا اینفوگرافیک؟

برای شروع بحث، ابتدا منطقی است که از اینفوگرافیک‌ها رمزبرداری کنید. پس اینفوگرافیک چیست؟ این فقط یک نقشه است. اینفوگرافیک‌ها نقشه‌های غنی برای اطلاعات به طور کلی هستند. بنابراین “اینفوگرافیک” صرفاً یک اسم جدید برای یک چیز قدیمی است. چرا نام جدیدی اختراع می‌شود؟ زیرا اکنون چیز خاصی وجود دارد: ما در حال بررسی کوه‌های داده جدیدی هستیم که ابزار کاملاً جدیدی برای درک آن وجود ندارد. اینفوگرافیک ابزار ما برای مقابله با پیچیدگی است. این یک چالش متفاوت از نقشه‌هایی است که برای حل توصیف جهان به همان صورت موجود استفاده می‌شود.

چرا اینفوگرافیک؟

کلمه “اینفوگرافیک” برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ ظاهر می‌شود. از آن زمان به تعریفی کامل در مورد اینفوگرافیک نرسیده‌ایم. این چیزی است که اکثر مردم در آن اتفاق نظر دارند: این که اینفوگرافیک‌ها ترکیبی از داده‌ها و طراحی است. منظور من از “داده” هم اعداد و هم حقایق است.

اینفوگرافیک چیست؟ بخش اول: چرا اینفوگرافیک؟

هر چند این تعریف ناقص است. بخش مهم‌تری در اینجا گم شده است. بدیهی نیست زیرا شفاف است. این چیز شفاف باعث کار اینفوگرافیک می‌شود. این برای درک پیچیدگی بهتر از هر نوع عکس دیگری است. بگذارید برای شما مثالی بزنم.

نقشه مترو. در ابتدا، به نظر می‌رسد چیز خاصی نیست. نگاه می‌کنیم، سوار می‌شویم. ما نقشه مترو را مسلم می‌دانیم. و این همان چیزی است که آن را بسیار نبوغ آمیز می‌کند: فارغ از اینکه از کدام کشور باشید، زبان، سن یا سابقه شما، همه ما آن را به یک شکل می‌فهمیم. چه به هنگ کنگ بروید، چه توکیو، یا کی یف از همان نقشه بقیه استفاده خواهید کرد. این تقریباً هرگز بین مردم اتفاق نمی‌افتد.

اینفوگرافیک چیست؟ بخش اول: چرا اینفوگرافیک؟

ممکن است فکر کنید ، “این یک طراحی کاملاً واضح است.. چه چیز دیگری را طراحی می‌کنید”. این بدان معنی است که نقشه موفق شده است اطلاعات را به شما نشان دهد بدون اینکه متوجه شوید چگونه این کار را انجام داده است. شما ماده را بدون دیدن فرم مشاهده کردید. یک طرح شفاف، اطلاعات را به شما نشان می‌دهد نه طرح.

این قدرت پنهان اینفوگرافی است. و این چیزی است که ما به ندرت در ارتباط تصویری تجربه می‌کنیم. بله، طنز این است که به عنوان یک طراح بهترین طرحی که می‌توانم انجام دهم همان طرحی است که شما متوجه آن نخواهید شد. و اینگونه نیست که شما از این نوع طراحی چشم پوشی کنید. هیچ چیز قابل چشم پوشی در مورد آن نیست. به نظر می‌رسد آنقدر واقعیت، بسیار تأثیرگذار است که فکر نمی‌کنید به آن توجه کنید.

صحبت از توجه شد، همه ما با این مشکل روبرو هستیم. آخرین باری که با شخصی بحث کرده‌اید را به خاطر می آورید؟ احتمالاً سعی کرده‌اید نظر خود را توضیح دهید. اما آنها به جای گوش دادن به صحبت‌های شما، روی نحوه گفتن شما متمرکز شدند. آنها ممکن است کلمه‌ای را خارج از متن انتخاب کرده باشند، یا با لحن شما مشکل داشته باشند یا از اینکه شما آن را خیلی بلند گفته‌اید شکایت داشته باشند.

وقتی این اتفاق برای من می‌افتد، کاش یک نقشه مترو باشم که من را به مشکل بزرگی که همه ما در تلاش برای حل آن با اینفوگرافیک‌ها هستیم، برساند: مسئله ارتباطات انسانی.

منتظر بخش‌های بعدی این مقاله باشید.از همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: adioma

بیشتر بخوانید: بخش دوم: داستان اینفوگرافیک‌ها

بیشتر بخوانید:  بخش سوم: تعریف اینفوگرافیک

بیشتر بخوانید: بخش چهارم: انواع اینفوگرافیک

بیشتر بخوانید: بخش پنجم: اینفوگرافیک چگونه کار می‌کند

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جدیدترین مطالب