نقش لوستر در دکوراسیون داخلی چیست؟ نکات مهم در هنگام خرید

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی چیست؟ نکات مهم در هنگام خرید

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی چیست؟ چگونه میتوان با لوستر در دکوراسیون داخلی و افزایش زیبایی فضا تاثیر گذاشت؟ لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی مد نظر را چگونه میتوان تهیه کرد؟

لوستر ها در واقع یکی از مهم ترین المان هایی هستند که در انواع فضاهای مختلف به کار می روند و عضوی جدایی ناپذیر از طراحی دکوراسیون محسوب می شوند. اگر چند لامپ که برای روشنایی یک فضا بدون لوستر به کار رفته اند را تصور کنید، به اهمیت استفاده از لوستر در فضاهای مختلف پی خواهید برد.

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی چیست؟

لوستر که در واقع همان چراغ آویز است، باعث افزایش زیبایی در فضاهای داخلی می شود و نور حاصل از لوستر ها نیز به زیبایی محیط می افزاید و به این شکل در دکوراسیون داخلی تاثیر می گذارد. اما علاوه بر این مساله امروزه در علم دکوراسیون داخلی هر سبک لوستری را باید مطابق با سبک دکوراسیون داخلی استفاده کرد تا یک فضای استاندارد و مطابق با علم طراحی دکوراسیون داشت.

چگونه میتوان با لوستر در دکوراسیون داخلی موثر واقع شد؟

برای اینکه بتوان از لوستر در دکوراسیون داخلی بهره برد و در این زمینه موثر واقع شد، لازم است تا موارد زیر را رعایت کرد:

استفاده از لوستر متناسب با طراحی دکوراسیون به کار رفته:

برای اینکه بتوان به خوبی نقش لوستر در دکوراسیون داخلی را اجرا کرد، لازم است تا لوستر ها را متناسب با سبک طراحی دکوراسیون در فضای مورد نظر به کار برد. به این شکل که اگر طراحی دکوراسیون در فضا با سبک کلاسیک باشد باید از انواع لوستر با سبک کلاسیک استفاده کرد و اگر طراحی دکوراسیون بر اساس سبک مینیمالیستی صورت گرفته است لازم است تا لوستر انتخاب شده برای این فضا مطابق با سبک مینیمالیستی و از نوع مدرن و ساده باشد.

توجه به رنگ  و متریال به کار رفته در لوستر:

همان طور که می دانید لوستر ها با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شوند و رنگبندی گوناگونی دارند. توجه به رنگ و متریال استفاده شده در ساخت لوستر مساله مهمی است که باید برای طراحی دکوراسیون به آن توجه داشته باشید.

به عنوان مثال: لوستر های چوبی معمولا برای رستوران ها، کافی شاپ ها، آشپزخانه، راهرو و … استفاده می شوند و در صورتی از آن برای طراحی فضای پذیرایی استفاده می شود که سایر المان های موحود در فضا از جنس چوب و به رنگ لوستر مورد نظر باشند.

استفاده از لوستری که با المان های دیگر محیط همخوانی داشته باشد:

در خصوص بهره مند شدن از نقش لوستر در دکوراسیون داخلی باید به همخوانی لوستر با سایر المان ها نیز توجه داشته باشید. در نتیجه چنانچه المان های موجود در فضای مورد نظر شما از آلیاژ های فلزی باشند می توانید از لوستر های فلزی استفاده کنید و رنگ آن را مطابق با المان های دیگر انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است که معمولا لوستر های شیشه ای با همه المان هایی که در یک محیط به کار می روند همخوانی دارند و می توانید به راحتی انها را با المان های دیگر فضا مطابقت دهید.

به کار بردن لوستر برای هر فضا در تعداد مناسب:

در هر فضا باید از تعداد مناسب لوستر استفاده شود و هر لوستر باید تعداد شاخه هایی متناسب با فضا داشته باشد. مطابق با وسعت فضا می توانید از لوستر های ۸ شاخه، ۵ شاخه، ۳ شاخه و … استفاده کنید و یا چند مورد از این لوستر را در یک فضا به کار ببرید تا نور مورد نیاز تامین شود.

خرید لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی به شکل اینترنتی:

چنانچه میخواهید برای خرید لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی به صورت اینترنتی اقدام کنید، فروشگاه آرام ست با نشانی www.aramset.com برای شما یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

در این فروشگاه می توانید انواع لوستر مد نظر خود را به راحت ترین شکل ممکن خریداری کنید.

کافی است تا وارد این وب سایت شوید و بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید.

سخن پایانی:

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی را برای شما عزیزان هموطنان عزیز مورد بررسی قرار دادیم تا با کامل کردن اطلاعات خود در این زمینه به شکل بهتری بتوانید در طراحی دکوراسیون موثر واقع شوید و از جایگاه لوستر در طراحی دکوراسیون مطلع گردید.

با این وجود حتما به نکات مطرح شده در خصوص لوستر و تاثیر آن در دکوراسیون توجه کنید تا فضای ایده آلی را برای خود ایجاد نمایید.

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مطالب اخیر