۱۲ کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

گاهی اوقات، احساس می‌کنید که زمان کافی برای همه کارهایی که می‌خواهید انجام دهید وجود ندارد – برای مثال به دویدن بروید، با دوستی که شش ماه با او صحبت نکرده‌اید تماس بگیرید، برای یک کار جدید اقدام کنید، آن گزارشی را که قول انجام دادنش را به رئیست داده بودی را انجام دهید، یا برای پسر عموی خود که تازه نامزد شده کارت ارسال کنید. این لیست بی‌پایان است، و این کارها روی هم اضافه می‌شوند. به محض مرور لیست کارهای خود، دو مورد دیگر نیز به آن اضافه کرده‌اید.

شما احساس می‌کنید در محل کار خود در حال تلف شدن هستید و در زندگی شخصی خود عقب هستید. همه چیز از هم پاشیده است. اما چگونه می‌توانید انگیزه خود را برای ادامه کار خوب حفظ کنید؟

شما با خودتان فکر می‌کنید، “من باید کاری اساسی انجام دهم.” اگرچه در بیشتر اوقات، این دقیقاً روشی مخالف است که باید اتخاذ کنید. تغییرات و عادات کوچک و تدریجی است که شما را به مسیر درست خود باز می‌گرداند. بنشین و بنویس. به پیاده روی بروید و به امور خود بیندیشید. ابتدا از کارهای کوچک شروع کنید.

بیشتر بخوانید: ۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

پس، برای اجتناب از این احساس چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟ چگونه می‌توانم از این احساس همیشگی که دارم نهایت سعی خود را می‌کنم، دور شوم؟ گام‌های ساده‌ای وجود دارد که شما را از این مخمصه عبور می‌دهد و بر اولویت‌های شما تمرکز می‌کند.

“با عدم آماده‌سازی، خود را برای شکست آماده می‌کنید.” – بنجامین فرانکلین

در ادامه این مطلب از حرفه‌ای ۱۲ مورد آورده شده است که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند.

۱. آماده‌سازی کلیدی است

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

قبل از خواب، برنامه روز بعد خود را بنویسید. به این ترتیب، صبح که از خواب بیدار می‌شوید، بلافاصله هزار سناریوی مختلف در ذهن‌تان باز نمی‌کنید و نگران همه کارهایی که باید انجام دهید، هستید. شما می‌دانید که وقتی به میز کار خود می‌رسید، یک نقشه کامل وجود دارد که باید به آن حمله کنید.

انجام این کار در شب قبل نه تنها باعث کاهش سطح استرس شما می‌شود، بلکه همچنین یک مسیر سازمان یافته برای بهره‌وری برای اولین ساعات حساس روز ایجاد می‌کند که به شما انگیزه لازم برای انجام سایر وظایف موجود در میز کار را می‌دهد.

۲. لیستی از تمام چیزهایی که امسال می‌خواهید به آنها برسید را بنویسید

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

ایجاد یک برنامه برای یک روز عالی است و باعث ایجاد تحرک و انگیزه در شما می‌شود، اما به احتمال زیاد اهداف طولانی مدت زیادی نیز در ذهن دارید که ناخودآگاه ممکن است باعث سنگینی شما شود. با نوشتن تک تک مواردی که می‌خواهید در شش تا دوازده ماه آینده انجام دهید، شروع کنید. همه آنها! تا خالی نشوید، نوشتن را متوقف نکنید.

هنگامی که آن لیست را نوشتید – ممکن است ۱۰ یا ۳۰ مورد را نوشته باشید – دور سه هدف مهم را دایره بکشید. این چیزی است که تونی رابینز در کتاب پرفروش خود، بیدار کن غول درونت را بیان می‌کند. اولویت‌های خود را محدود کنید. فقط روی مهم‌ترین کارها تمرکز کنید و نه چیز دیگری.

بیشتر بخوانید: ۴ راه برای کنار گذاشتن تنبلی و بی‌حوصلگی

۳. محرک پیدا کنید

هر روز از یک دستورالعمل شخصی برای حرکت خود استفاده کنید. هر از گاهی ، شما چیزی باعث می‌شود تا جرقه عظیمی از الهام را در شما ایجاد شود. دانستن اینکه چه چیزهایی انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند، مهم است. این می‌تواند یک کتاب خوب، یک فیلم ورزشی الهام بخش یا یک سخنرانی عالی TED باشد که شما به تازگی تماشا کرده‌اید. بسیاری از نویسندگان هنگام نوشتن بارها و بارها به پلی لیست موسیقی گوش می‌دهند.

لین مانوئل میراندا ، که بخاطر بازی در فیلم موزیکال Broadway Hamilton به شهرت رسید، هنگامی که با توده‌ای از نویسندگان روبرو شد با آهنگ‌هایی از فیونا اپل و “Weird Al Yankovic” لیست پخش خود را ایجاد کرد. و این لیست پخش محرک او برای ایجاد خلاقیت شد. به محض شنیدن این آهنگ، می‌داند که زمان روشن شدن و کار کردن فرا رسیده است.

۴. تمرکز بر نظم و انضباط و روتین

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

در کتاب عادت‌های اتمی، نویسنده جیمز کلیر (James Clear) می‌گوید که چگونه جری سینفلد، کمدین، هر روز و به مدت دو ساعت روی یک صفحه قانونی زرد جوک می‌نویسد. در پایان جلسات نوشتن، او آن روز را در تقویم با X بزرگ علامت گذاری می‌کند تا روند روزانه خود را ادامه دهد. تکرار هر روز این خط، باعث می‌شود انگیزه‌اش را حفظ کند.

برایان کوپلمن، کارگردان و نویسنده، در مصاحبه پادکست خود با تیم فریس، از خاطرات هاروکی موراکامی، آنچه که من وقتی در مورد دویدن فکر می‌کنم (What I Think About When I Think About Running) را به عنوان یکی از کتاب‌های موردعلاقه وی یاد کرد. برخلاف آنچه از عنوان این کتاب برداشت می‌کنید، این یک کتاب در مورد دویدن نیست. این کتاب در مورد نظم و انضباط و پایبند بودن به یک روند معمول است – روشی خسته کننده اما با بیشترین نتایج.

۵. قورباغه‌ات را غورت بده

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

مارک تواین (Mark Twain) پیشنهاد می‌کند روز خود را با دشوارترین کار خود شروع کنید. او آن را “قورباغه‌ات را غورت بده” می‌نامد.

اگر از تکلیف پیش رویت وحشت دارید ، چرا در اسرع وقت آن را انجام نمی‌دهید؟ به محض اتمام کار، وزن اینکار به طور کامل از دوش شما برداشته می‌شود و می‌توانید بقیه روز را تمرکز کنید، آرام و راحت‌تر می‌شوید، کارهای سخت را تمام کنید. گذر از آن دشوار است – مانند بلعیدن یک قورباغه بزرگ – اما اگر همه چیز تمام شود، ممکن است مجبور شوید چند بار آروغ بزنید!

۶. استفاده از روش پومودورو (Pomodoro)

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

چیزی که من همیشه به ﺁن پایبند بوده‌ام روشی است که به ﺁن روش پومودورو گفته می‌شود. این روش تنها یک واژه فانتزی برای استفاده از روش ورزش‌های HIIT (تمرینات تناوبی با شدت بالا) در سایر زمینه‌های زندگی است (که از نام نوعی گوجه فرنگی گرفته شده است).

به مدت ۲۵ دقیقه روشن ۵ دقیقه خاموش این کاری است که من از دوران ابتدایی انجام داده‌ام. (منظور از من در این مقاله نویسنده اصلی این متن است) این روشی است که من از طریق دبیرستان و دانشگاه آموختم یا تکالیف را انجام می‌دادم – بیست یا چند دقیقه کار با تمرکز شدید و به دنبال آن یک وقفه کوتاه.

محدودیت زمانی دلخواه است. من بعضی اوقات سی دقیقه کار و ده دقیقه استراحت یا یک ساعت کار و بیست دقیقه استراحت انجام می‌دهم. با آن بازی کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است. به هر حال تا این مدت نباید به صفحه خیره شوید. برو کنار، یه نفسی بکش و به افق نگاه کن این فقط یه بازﺁرایی ذهنی هست که باید برای جلسه کاری بعدی بهت انگیزه بدهد.

۷. خود را تشویق کنید

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

با اتمام یک کار مهم به خودتان پاداش دهید. اگر بعد از یک ساعت کار، کار سختی را پشت سر گذاشتید، به پیاده روی بروید. خودتان را با یک قهوه یا یک مشت زغال اخته خوشمزه پذیرایی کنید. هر از چند گاهی، باید نفس بکشید و از این واقعیت لذت ببرید که کار سختی را پشت سر گذاشته‌اید. بنشینید و روی یک کتاب خوب، یک میان وعده خوشمزه، یا حتی یک بطری نوشیدنی بنوشید. شما آن را به دست آورده‌اید!

۸. بدانید که کاری که انجام می دهید اعتبار شما را افزایش می‌دهد

هر زمان که از کارم طفره می‌روم، احساس می‌کنم اعتبار من به نمایش گذاشته شده است. من تصور می‌کنم همسن‌هایم که خفا با خودشان می‌گویند، “او سخت کار نمی‌کند.” اما وقتی من سخت کار می‌کنم و این تلاش اضافی را انجام می‌دهم، می‌دانم که این کار نامشخص نخواهد ماند. حتی اگر هم باشد، من رضایت شخصی دارم که بهترین کاری را که می‌توانستم انجام دادم.

فارغ از اینکه چه کسی شما را قضاوت می‌کند، کار درست را انجام دهید، زیرا این کار درستی است. در بسیاری از مواقع ممکن است ماه‌ها از شما قدردانی نشود اما سرانجام این سخت کوشی شناخته می‌شود. و با اینکار افکار منفی که دور و بر شما می‌چرخد ، از شما دور می‌شود و شما می‌دانید که هیچ کس هرگز نمی‌تواند بگوید شما آن را کسب نکرده‌اید. این مهم است.

بیشتر بخوانید: طریقه رسیدن به خواسته‌ها

۹. مانند مدل نقش آفرینی خود که در حال تماشای شما است عمل کنید

هر وقت می‌نشینم برای نوشتن، تصور می‌کنم همه نویسندگان مورد علاقه‌ام از دور مرا تماشا می‌کنند. آنها می‌خواهند من چه کار کنم؟ آیا تلفنم باید کنارم باشد؟ احتمالا نه. عوامل حواس پرتی را از بین ببرید. شما در قلب خود می‌دانید که چه باید بکنید، و اگر مانند معبود خود که در حال تماشای شماست کارها را انجام دهید، آن فرشته خیالی شما را در مسیر نگه می‌دارد.

۱۰. چیزهای جدید یاد بگیرید

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

در صورتیکه شما یک متخصص باشید که برای دهه‌ها در زمینه فعالیتتان فعالیت کرده‌اید، باز احتمال این که چیز دیگری باشد که می‌توانید یاد بگیرید وجود دارد. کتابی با موضوع جدید انتخاب کنید، از یک همکار در بخش دیگری بخواهید که به شما نشان دهد چه کاری انجام می‌دهد یا یک دوره آنلاین را بگذرانید. یادگیری چیز جدید دشوار است، اما این یک سرمایه گذاری شخصی برای خودتان است که هرگز مستهلک نمی‌شوید. این امر همچنین به شما کمک می‌کند تا انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب کشف کنید.

همانطور که میاموتو موساشی (Miyamoto Mushashi) می‌گوید ، “اگر راه را به طور گسترده بشناسید، آن را در همه چیز خواهید دید.”

۱۱. به دیگران کمک کنید

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

مربیگری راهی عالی برای ایجاد انگیزه و هیجان در مورد کاری است که انجام می‌دهید. هیچ چیزی مانند آموزش آن به شخص دیگر به شما نمی‌فهماند آن مطلب را به صورت دقیق درک کنید!

۱۲. برای توقف زمان تعیین کنید

12 کاری که انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند

ممکن است دیوانگی به نظر برسد اما گاهی اوقات، شما فقط باید یک زمان آرام را برای خود تعیین کنید. “مهم نیست، ساعت ۶ عصر لپ تاپم را می‌بندم.” این به شما کمک می‌کند تا اولویت‌های خود را ثابت نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که همه کارهایی را که باید انجام دهید در ساعت کاری که برای خود تعیین کرده‌اید ، انجام می‌دهید. همچنین مرزهایی را با همکارانتان تعیین می‌کند که به ﺁنها اطلاع می‌دهد که چه زمانی باید از شما انتظار داشته باشند.

سخن پایانی

همان طور که می‌بینید، برای این که انگیزه‌تان را حفظ کنید، می‌توانید شیوه‌هایی را به‌ﺁسانی به کار گیرید! چه وقتتان را اداره کنید، چه بخواهید یک فهرست پخش “work” بسازید، چه بخواهید لیستی تهیه کنید—انجام دادن کار خوب به همان سادگی است که می‌توانید خودتان ﺁن را تهیه کنید.

به یاد داشته باش، لازم نیست که در تمام طول زندگیت کاری سخت یا درست انجام دهید. با قدم‌های ساده‌ای که روزتان را کمی لذت‌بخش‌تر می‌کند، شروع کنید. قبل از اینکه بدانید، تعریف و تمجیدهایی را از طرف افرادی که دستتان دراند می‌شنوید.

منبع: LifeHack

قبلی «
بعدی »

من در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جدیدترین مطالب